بازی اندروید

حمایت و نظارت بر طرحهای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده ها

حمایت و نظارت بر طرحهای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده ها

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار نمود: حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده، عرصه بسیار مهمی در جهت ایجاد سبك زندگی سالم زنان و دختران روستایی است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهم نامه طرح حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده، با حضور وزیر ورزش و جوانان، اظهار نمود: این طرح ابعاد سلامت و اقداماتی که باید در حوزه ورزش زنان و دختران روستایی صورت گیرد در بر می گیرد، همینطور به هر میزان که بتوانیم مربیان متخصص در این حوزه تربیت نماییم مبنای سبک زندگی سالم زنان و دختران روستایی را تقویت کرده ایم.

به قول ابتکار در دولت دوازدهم، معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری توجه خوبی به مبحث روستاها از جهات متفاوت داشته است که همچون آن طرح مشترک این معاونت با وزارت جهاد کشاورزی برای اشتغال زنان روستایی و آموزش حدود ۵۰ هزار زن روستایی، با عنایت به امنیت غذایی و حفظ محیط زیست و توانمند سازی زنان روستایی در چارچوب صندوق های خرد است.

وی با اشاره به اینکه موافقت نامه امروز تکمیل کننده فعالیتهای این معاونت در جهت زنان روستایی است، اضافه کرد: معاونت امور زنان وخانواده رئیس جمهوری با وزارت میراث فرهنگی در جهت توسعه بوم گردی و توان افزایی زنان روستایی هم کار مشترکی انجام داده است، از طرفی مدت سه سال است که آموزش دختران بازمانده از تحصیل روستایی در حال اجرا می باشد.
ابتکار اعتقاد دارد که یکی از محورهای اصلی سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده در ۳۱ استان کشور، محور ورزش است و هر استانی دارای برنامه اجرایی در این حوزه است. همینطور این معاونت بر مبنای محور سوم شاخصهای عدالت جنسیتی که مبحث ورزش است، در جهت ارتقای سطح توانمندی ها و سواد ورزشی و حرکتی دختران برنامه ای تدوین و مصوب شده است.

به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، طرح سنجش ساختار قامتی زنان روستایی که برگرفته از برنامه ملی تندرستی و نشاط زنان است به پیشنهاد معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری و با ابلاغ به وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۷ اجرایی شد که طی این طرح حدود ۴۴۳۸ روستا در سرتاسر کشور تحت پوشش قرار گرفتند.
همینطور موافقت نامه حمایت و نظارت بر اجرای طرح های ارتقای وضعیت بهداشت جسمی و روانی خانواده با هدف آموزش و توانمند سازی مربیان آمادگی جسمانی و پیلاتس و در جهت اجرای طرح سنجش ساختار قامتی زنان و دختران روستایی و عشایر انجام شد.
1399/08/13
13:30:12
5.0 / 5
1672
تگهای خبر: آموزش , جوانان , متخصص , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید