بازی اندروید

نگرانی كمیته امداد از افزایش بی سابقه اجاره بهای مسكن

نگرانی كمیته امداد از افزایش بی سابقه اجاره بهای مسكن

به گزارش بازی اندروید رئیس كمیته امداد از ایجاد اشتغال برای 55 هزار زن سرپرست خانوار در سال 98 آگاهی داد و اظهار داشت: افزایش بی سابقه اجاره بها و اتمام قرارداد مسكن 70 هزار خانوار مددجو از نگرانی های امروز كمیته امداد است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد به همراه اعضای هیات امنای این نهاد با آیت الله سیداحمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد دیدار کردند.
نمانده ولی فقیه در خراسان رضوی در این دیدار، کمیته امداد را استوانه ای قوی برای اقدامات حمایتی در کشور دانست و اظهار داشت: خدمات کمیته امداد در رسیدگی به معیشت مددجویان و نیازمندان وظیفه ذاتی این نهاد است اما فعالیتهای کمیته امداد در سال های اخیر، فراتر از وظایف و مسئولیت ها بوده است.
آیت ‎الله علم الهدی به اقدامات انجام شده در رزمایش ایران همدل اشاره نمود و اضافه کرد: در رزمایش اخیر که با هدایت های رهبر معظم انقلاب انجام شد، محور قرارگاه و فعالیت کمیته امداد بود و انصافا این رزمایش به نمونه همدلی و کمک مومنانه در جامعه تبدیل شد.
امام جمعه مشهد افزود: در رزمایش ایران همدل شاهد بودیم که مردم در کنار کمیته امداد فعالیت کردند و در نهایت با محوریت این نهاد، کمک ها به بهترین شکل انجام شد.
وی با اشاره به همکاری موفق آستان قدس رضوی و کمیته امداد در تامین معیشت نیازمندان و ایجاد اشتغال برای آنان، تصریح کرد: در موقعیتی که دستگاه های اقتصادی کشور با مشکل روبرو هستند، کمیته امداد در میدان ایستاده و با گسترده کردن فعالیت هایش، به صورت اثرگذار به یاری محرومان شتافته است.
وی به اثرات نامطلوب بیماری کرونا بر وضعیت اقتصادی کشور خصوصاً مشهد مقدس اشاره نمود و اظهار داشت: کرونا خسارت های زیادی به بدنه کسب وکار مردم وارد کرده و در این شرایط نقش ویژه نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد بیش از پیش آشکار می شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار نمود: در حاشیه شهر مشهد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بدون برخورداری از خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی زندگی می کنند که در ستاد حاشیه شهر، با محوریت کمیته امداد، اقدامات خوبی در این مناطق انجام شد.
امام جمعه مشهد با اشاره به سابقه فعالیتهای انقلابی و ارزشی مدیران و اعضای هیات امنای کمیته امداد، اظهار داشت: خدمات و فداکاری های فوق العاده ای که در عرصه های مختلف مبارزه با دشمنان و جریان های غیر ارزشی نشان دادید، سند عظیم و پرونده بزرگی از نظر شخصیت انقلابی برای شما رقم زده است.
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات این نهاد در رزمایش ایران همدل و ماه مبارک رمضان اظهار داشت: برنامه ریزی کمیته امداد راه اندازی ۳۱۳ آشپزخانه و طبخ پنج میلیون پرس غذای گرم بود که با مشارکت مردم ۱۸۱۰ مرکز پخت غذا ایجاد و ۱۱ میلیون پرس غذای گرم بین نیازمندان توزیع شد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه مردم نیکوکار در ماه مبارک رمضان امسال ۵۴۰ میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند، اضافه کرد: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته غذایی در ماه پر فیض رمضان تهیه و بین نیازمندان توزیع شد که حدود ۵۰۰ هزار بسته آن توسط بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) تهیه شده بود.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه برمبنای برنامه ششم توسعه، ایجاد سالانه ۷۰ هزار اشتغال توسط کمیته امداد پیش بینی شده است، تصریح کرد: در سال ۹۶ معادل ۱۷۰ هزار شغل، سال ۹۷ حدود ۱۴۸ هزار و سال ۹۸ بیش از ۱۷۵هزار فرصت شغلی برای مددجویان به وجود آمد.
وی با اشاره به اینکه ۴۱ درصد اشتغال کشور پارسال توسط کمیته امداد بوجود آمده است، افزود: این نهاد سال قبل برای ۵۵ هزار زن سرپرست خانوار شغل بوجود آورده است.
بختیاری راه اندازی صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تحت نظارت بانک مرکزی را نمونه بارز بانکداری اسلامی دانست و تصریح کرد: این صندوق پارسال ۲۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به ۳۴۵ هزار نفر پرداخت کرد که ۸۰ درصد آنان مددجو و ۲۰ درصد اقشار نیازمند بودند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رئیس کمیته امداد دغدغه اصلی این نهاد برای مددجویان و اقشار نیازمند در شرایط کنونی را مسکن و افزایش چند برابری اجاره بها دانست و اضافه کرد: طی روزها و هفته های آتی قرارداد رهن و اجاره ۷۰ هزار خانوار مددجویی به پایان می رسد که در این شرایط سخت باید به فکر آنها بود و اقدامی برایشان انجام داد.
منبع:

1399/03/24
14:20:05
5.0 / 5
2402
تگهای خبر: بدن , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید