بازی اندروید

۲۰۰۰ تخت بیمارستانی بركت در خدمت بیماران كرونایی

۲۰۰۰ تخت بیمارستانی بركت در خدمت بیماران كرونایی

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۱۳ بیمارستان در كشور اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی در جریان سفر به استان لرستان و در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهرک صنعتی خرم آباد با بیان این خبر اضافه کرد: تا به امروز هشت بیمارستان برکت تحویل وزارت بهداشت شده است و دو بیمارستان دیگر هم تا آخر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
به قول مدیرعامل بنیاد برکت، ۲۰۰۰ عدد از تخت های بیمارستانی کشور که حالا برای بستری بیماران مبتلا به کرونا استفاده می شود با اقدام این بنیاد در ساخت هشت بیمارستان بوجود آمده است.
وی با بیان افتتاح ۱۵ طرح بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در استان لرستان عنوان کرد: این ۱۵ طرح شامل پایگاه اورژانس ۱۱۵، مراکز و خانه های بهداشت شهری و روستایی و مرکز ۳۲ تخت خوابه شهرستان رومشکان می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت افزود: ساخت ۲۳۰ مرکز جامع سلامت، خانه و مرکز بهداشت را درمناطق محروم کشور با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۵۰ مرکز به بهره برداری رسیده و مشغول خدمات دهی بهداشتی و درمانی در ۶۵۰ نقطه روستایی است.
مدنی ضمن اشاره به فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان اظهار داشت: ستاد اجرایی علاوه بر کمک به ساخت ۲۸۰۰ واحد مسکن برای سیل زدگان لرستان، در حوزه اشتغال پایدار در مناطق محروم این استان هم ورود جدی کرده است.
به قول مدیرعامل بنیاد برکت، تا آخر سال جاری ۳۵۰۰ طرح جدید اجتماع محور در مناطق محروم لرستان به بهره برداری می رسد که زمینه ایجاد اشتغال برای بیشتر از ۱۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد.
وی با تکیه بر مشارکت در بخش های کشاورزی و صنعتی لرستان خاطرنشان کرد: با مشارکت بنیاد برکت ۵۰ واحد صنعتی نیمه فعال در استان لرستان احیا شده و به چرخه تولید باز می گردد.
مدنی تصریح کرد: تولید ماسک، لوازم بهداشتی، کمک های مومنانه و پشتیبانی از طرح های نوآورانه در پارک علم و فناوری لرستان از دیگر خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در استان است.
مدیرعامل بنیاد برکت ضمن اشاره به ایجاد ۶۰ هزار طرح اشتغال زایی در حوزه مشاغل خرد توسط این بنیاد تا آخر سال ۹۹ خاطرنشان کرد: این تعداد طرح اشتغال زایی، راه اندازی نزدیک به ۱۹۰ هزار شغل در حوزه های مختلف همچون امنیت مواد غذایی و دارویی، تولید پوشاک، پرورش آبزیان و تأمین پروتئین را در برمی گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تا به امروز نیمی از این ۶۰ هزار طرح اشتغال زایی تأمین مالی شده و متقاضیان مشغول به فعالیت شده اند.
بازدید از طرح پارک علم و فناوری خرم آباد، کارخانه یخچال سازی بوژان و کارگاه تولید پوشاک از دیگر برنامه های سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان لرستان بود.
مدنی همینطور با حجت الاسلام احمدرضا شاهرخی امام جمعه خرم آباد و نماینده ولی فقیه در لرستان و موسی خادمی استاندار لرستان دیدار و به عرضه گزارشی از فعالیتهای ستاد اجرای فرمان امام در مناطق محروم کشور پرداخت.
حجت الاسلام شاهرخی در این دیدار ضمن اشاره به فعالیتهای ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان تصریح کرد: در بحث اشتغال زایی، خدمات ارزشمندی توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته، مثل احیای کارخانه یخچال سازی، که چنین مواردی سبب می شود موتور کار و تحرک در میان مردم بیشتر و بهتر به حرکت دربیاید، که این در نوع خود سبب امید در جامعه است.
منبع:

1399/08/17
19:34:13
5.0 / 5
1637
تگهای خبر: تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید