بازی اندروید

دفترچه های تامین اجتماعی دیگر نیازی به تمدید اعتبار ندارند بعلاوه ۶ روش استعلام

دفترچه های تامین اجتماعی دیگر نیازی به تمدید اعتبار ندارند بعلاوه ۶ روش استعلام

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: دفترچه هایی كه تاریخ اعتبار آنها به انتها رسیده یا در آینده تمام می شود، از اول خرداد ماه سال جاری بدون نیاز به مراجعه حضوری تمدید اعتبار می شود و مراكز درمانی طرف قرارداد همچون پزشكان، داروخانه ها و مراكز پاراكلینیك؛ اعتبار دفترچه های درمانی را بوسیله یكی از 6 روش فوری، برخط و غیرحضوری كه آماده شده و به سهولت قابل استفاده هستند، در حین مراجعه بیمه شده استعلام و به مراجعه كننده ارائه خدمت می كنند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری اظهار نمود: اعتبار دفترچه های درمانی که در اختیار بیمه شدگان این سازمان قرارداد بوسیله بارکدخوان با بهره گیری از دوربین موبایل، شماره گیری USSD کد دستوری #۱*۱۴۲۰*۴* یا #۱۴۲۰*۴*، نرم افزار اپلیکیشن" تامین اجتماعی من" و سامانه ها اینترنتی medical.tamin.ir و pwa.tamin.ir و کد دستوری #۱۶۶۶*بیمه سلامت قابل استعلام است. همین طور در مورد دفترچه های درمانی که هم اکنون دارای اعتبار است، نیازی به استعلام مجدد اعتبار توسط مرکز خدمت دهنده نیست.
وی ادامه داد: بیمه شدگان، بازنشستگان و تمامی افرادی که دارای دفترچه درمانی تامین اجتماعی هستند از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری ها برای تمدید اعتبار دفترچه ها اجتناب کنند برای اینکه اعتبار دفترچه درمانی آنان بوسیله استعلام برخط و فوری و درحین مراجعه به مراکز درمانی و مطب پزشکان از طرق مذکور مشخص است و می توانند تا آخرین برگ دفترچه درمانی خودرا بدون نیاز به تمدید اعتبار حضوری، استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: خود بیمه شدگان تامین اجتماعی نیز می توانند اعتبار دفترچه های خودرا بوسیله روش های ۶ گانه ذکر شده استعلام کنند.

سالاری اظهار داشت: سامانه استحقاق درمان(استعلام برخط اعتبار دفترچه های درمانی) سازمان تامین اجتماعی تابحال در اختیار داروخانه ها، مراکز پاراکلینیک و بیمارستان های طرف قرارداد با این سازمان قرار داشت که بمنظور سهولت بیشتر، این سامانه با روش های جدید و متنوع در اختیار پزشکان و نیز کلیه بیمه شدگان قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی بر ضرورت پیگیری جدی و همکاری با وزارت بهداشت برای تکمیل سامانه نسخه الکترونیک تاکید کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تکمیل زیرساخت های لازم و همکاری بین بخشی که در دست انجام است، ظرف چندماه آینده شاهد حذف کامل دفترچه های کاغذی و استفاده از سامانه های نسخه نویسی الکترونیک باشیم.
منبع:

1399/03/25
14:14:25
5.0 / 5
2670
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید