بازی اندروید

رشد چشم گیر فعالیت زنان در عرصه های علمی

رشد چشم گیر فعالیت زنان در عرصه های علمی

بازی اندروید: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تكیه بر رشد چشم گیر شركتهای دانش بنیان و فعالیت زنان در این حوزه، اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و حدود ۵۲ درصد از دانشجویان كشور را زنان تشكیل می دهند  و این رشد چشم گیر زنان در عرصه های علمی علاوه بر فراهم شدن زمینه رشد آنها بعد از انقلاب اسلامی حاكی از همت و تلاش زنان ایرانی در عرصه های علمی است.به گزارش ایسنا معصومه ابتکار در مراسم تقدیر از زنان موفق کارآفرین شرکتهای دانش بنیان و امضای موافقتنامه همکاری جدید با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری که با حضور دکتر سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری - برگزار شد، اظهار نمود: رشد شرکتهای دانش بنیان در کشور در این دولت چشم گیر غیر قابل انکار است. این عرصه بسیار مهم می باشد چونکه فاصله میان کارهای پژوهشی و کارهای علمی دانشگاهی با نیاز بازار، اشتغال، کارآفرینی و خلاقیت و نوآوری را می کاهد و میان آنها با رشد اقتصادی کشورها پیوندی را بوجود می آورد.

وی افزود: کشور ما در این حوزه ها دستاوردهای بسیار خوبی همانند مقالات و پژوهش های تراز اول جهانی و شرکتهای دانش بنیان و کارهای فناورانه تراز جهانی دارد. خیلی از این دستاوردها که با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، وزارت بهداشت، وزارت علوم و... انجام شده است که نشان دهنده ظرفیت های بزرگ کشور است.

ابتکار تصریح کرد: باید بیشتر از پیش به دانشجویان و دانشمندان بخصوص به نسل جدید دختران دانشمند که در عرصه های تولیدی ورود کرده اند، توجه نشان داد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده اضافه کرد: تمامی این کارها در شرایط سخت قرار داشتن ایران در خط مقدم تحریم های ظالمانه آمریکا و جنگ روانی تمام عیار برای ناامید کردن ملت ایران و در شرایطی که تلاش در انسداد فکری و روانی نسل جدید ایران دارند، انجام شده است.

وی افزود: شکل گیری بیشتر از ۵۰۰۰ شرکت دانش بنیان در شرایط کنونی که پاندمی کووید ۱۹ شرایط سختی را به تمام دنیا تحمیل کرده، اتفاق بسیار خوبی است.

ابتکار در ادامه به همکاریهای معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری با سایر دستگاه ها در زمینه فعالیتهای کارآفرینی و دانش بنیان اشاره و اظهارکرد: این معاونت بیشتر از سه سال است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی طرح آموزش زنان روستایی در تولید محصولات با استاندارد سالم از بقایای سم و کود را در دستور کار داشته و توانسته است حدود ۵۰ هزار زن روستایی را آموزش دهد همینطور هم اکنون حدود ۴۰۰ محصول گواهی شده استاندارد توانسته است وارد چرخه تولید شود.

وی ضمن اشاره به طرح تقدیر از زنان کارآفرین منتخب مردمی که با رای مردم در پرتال معاونت زنان و خانواده رئیس جمهوری انتخاب می شوند، از زنان فعال در عرصه شرکتهای دانش بنیان دعوت کرد تا در این رای دهی شرکت نمایند.

ابتکار در پایان ضمن اشاره به فعالیت این معاونت در حوزه ترویج مهارت های زندگی و گفت وگوی بین نسلی و گفت وگوی خانواده، اظهار داشت: پیشنهادی به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری دادیم که فعالان حوزه شرکتهای استارت آپی توجه ویژه ای هم به مهارت های زندگی داشته باشند و افراد در کنار کارهای خود به مهارت های زندگی مانند تفکر خلاق، حل مسئله و... توجه نمایند.1399/08/23
13:01:52
5.0 / 5
1778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بازی اندروید