بازی اندروید

كشف بیشتر از 26 تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان

كشف بیشتر از 26 تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان

به گزارش بازی اندروید معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیشتر از ۲۶ تن موادمخدر در كشور در هفته سوم آبان اطلاع داد و اظهار داشت: این مقدار كشفیات، نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۸۵ درصد رشد را نشان داده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۲۶ هزار و ۱۶۳ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۱۴۰۹۲کیلوگرم) حدود ۸۵ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: ۲۱ هزار و ۲۱۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات، در ارتباط با ماده مخدر تریاک بوده است که ۸۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص می دهد.

معاون دبیرکل ستاد بیان نمود: همینطور از این میزان، ۱۱۰۶ کیلوگرم حشیش، ۴۸۳ کیلوگرم گراس، ۴۳۲ کیلوگرم هروئین، ۱۶۵ کیلوگرم شیشه و ۲۷۶۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی اضافه کرد: در آن هفته، مجموعاً ۷۰۲۰ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح های جمع‎آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد، ۴۱۵۵ نفر به افترا قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۷۶۸ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی در ارتباط با هفت استان کشور می باشد، اظهار نمود: بیشترین حجم کشفیات با ۱۰ هزار و ۱۲۶ کیلوگرم در ارتباط با استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۹ درصد کشفیات کشور است و خراسان جنوبی با ۴۰۷۷ کیلوگرم، کرمان با ۲۷۸۶ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۷۲۲ کیلوگرم، فارس با ۱۶۸۵ کیلوگرم و یزد با ۱۶۷۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۳ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر اصلانی اظهارکرد: طی این مدت ۴۱۴ دستگاه خودرو و ۸ قبضه سلاح توقیف شد و همینطور ۷۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۱۵ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/09/03
13:47:37
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: اطلاعات , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید