بازی اندروید

جزئیات غیرحضوری شدن ۵ خدمت جدید تأمین اجتماعی از امروز

جزئیات غیرحضوری شدن ۵ خدمت جدید تأمین اجتماعی از امروز

رئیس مركز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی به اعلام جزئیات پنج خدمت جدید سازمان تأمین اجتماعی كه از این پس در چارچوب طرح 3070 به صورت غیرحضوری عرضه می شوند، پرداخت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی اکبر ربیع زاده در نشست خبری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که بامداد امروز انجام شد در این زمینه اظهار نمود: اصول و راهنمای بهبود ارائه خدمات مانند اصلاح سرویس ها با رویکرد مشتری محوری مدنظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همکاران ما در سامانه تلفنی ۱۴۲۰ پاسخگوی سوالات مردم هستند و می توانند هرجا لازم بود راهنمایی لازم را دریافت نمایند.
به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی استعلام وضعیت دریافت مستمری، استعلام ارتباط بیمه ای بیمه شدگان در سامانه خدمات غیرحضوری، درخواست تکمیل سوابق کسری از ماه، ابلاغ مفاصاحساب واگذارنده و پیمانکار در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان، برای کلیه پیمانکاران و واگذارندگان کار سراسر کشور، ثبت نام غیرحضوری افراد تبعی توسط بیمه شده اصلی همچون طرح هایی هستند که از امروز به صورت غیرحضوری به بیمه شدگان و کارفرمایان ارائه می شوند.
ربیع زاده به اشاره به الکترونیکی شدن ابلاغ مفاصاحساب واگذارنده و پیمانکار در سامانه خدمات الکترونیکی سازمان، برای کلیه پیمانکاران و واگذارندگان کار سراسر کشور اظهار داشت: سالانه قریب به ۲۰۰ هزار مفاصاحساب صادر می شود و همچون دستاوردهای غیرحضوری شدن این طرح کاهش تردد غیرضروری کارفرمایان، افزایش امنیت اطلاعات سازمان و همین طور کارگاه ها به سبب استفاده از یک سامانه اختصاصی، امکان مشاهده مفاصاحساب های صادره در سامانه اختصاصی سازمان و حذف نیم میلیون مکاتبه غیرضروری درباب مفاصاحساب ها و اصالت سنجی آنهاست.
وی با اشاره به اینکه سرویس استعلام وضعیت مستمری و ارتباط بیمه ای را دومین و سومین خدمت هستند اظهار داشت: مشتری بطور متوسط بیش از یک روز معطل می شده اما در این مدل مستمری بگیر درخواست غیر حضوری می دهد، گواهی وضعیت دریافت می کند و بعد می تواند آنرا رمزگذاری شده به هرجا خواست عرضه نماید.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تامین اجتماعی مزیت های دیجیتالی شدن این خدمت را برشمرد و اظهار داشت: حذف سالانه ۵۰۰ هزار مراجعه فرد سالمند به شعب، حذف سالانه حدود ۴۰۰ هزار مراجعه نیروی کار به شعب، جلوگیری از هدررفت یک میلیون نفر-ساعت نیروی کار، پیش بینی آزادسازی ۹۰ هزار نفر ساعت وقت پرسنل شعب، حذف کاغذ و هزینه چاپ، نگه داری و گردش یک میلیون سند از جریان ارائه خدمت و افزایش روانی و اعتبار اسناد و حذف کامل امکان جعل استعلام ها همچون مزیت هاست.
ربیع زاده سرویس چهارم غیرحضوری شده را سرویس تکمیل سوابق کسری از ماه دانست و اظهار داشت: هفت ایستگاه کاری باید طی می شد تا این خدمت ارائه شود؛ اما حالا این پروسه غیرحضوری انجام می شود. پیش بینی کردیم حدود ۵۰۰ هزار متقاضی از این سرویس استفاده کنند و یک میلیون نفر ساعت از وقت نیروی کار ذخیره شود. همین طور ۱۵۰هزار نفر ساعت وقت پرسنل ذخیره و یک میلیون سند کاغذی حذف می شود.
وی ثبت نام غیرحضوری افراد تبعی توسط بیمه شده اصلی را سرویس بعدی غیرحضوری شده دانست و اظهار داشت: حذف الزام مراجعه بیمه شده نیروی کار به شعب سازمان به دنبال ارائه این خدمت دستاورد مهمی است که از این پس محقق می شود.
منبع:

1399/09/04
11:53:09
5.0 / 5
1580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید