بازی اندروید

بستری ۳۰ درصد بیماران كرونائی در بیمارستانهای تامین اجتماعی

بستری ۳۰ درصد بیماران كرونائی در بیمارستانهای تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: از شروع شیوع ویروس كرونا در كشور 75 هزار و 500 بیمار مبتلا در بیمارستان های این سازمان بستری و درمان شده اند كه حدودا معادل 30 درصد كل بستری های كشور است و هم اكنون 2 هزار و 379 بیمار كرونائی در بیمارستان های تابعه این سازمان بستری هستند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در سومین جلسه ستاد "زندگی با کرونا" اظهار داشت: طرح ۳۰۷۰ که ارائه ۳۰ خدمت بیمه ای به شکل غیرحضوری برای کاهش ۷۰ میلیون بار مراجعه است از مهمترین برنامه های امسال این سازمان است که در ایام اخیر برخی از این خدمات رونمایی شده و تا آخر سال مابقی به بهره برداری می رسد.

وی اظهارکرد: هر خدمتی که غیرحضوری شود و نیاز به مراجعه به شعب را کم کند اقدام موثر در جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است و همین طور برای پیش گیری از شیوع ویروس کرونا اثرگذار می باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اقدامات بخش درمان این سازمان در مواجهه با کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: مراکز درمانی این سازمان محدودیتی برای پذیرش و بستری بیماران کرونائی قائل نیستند. از حداکثر ظرفیت برای ارائه خدمات به بیماران کرونا استفاده می نماییم.

وی با اشاره به تقویت مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: افزایش دستگاههای اکسیژن ساز بیمارستان ها یکی از این اقدامات است. همین طور مقرر شده است ۲۰۰ عدد دستگاه ونتیلاتور نیز خریداری و به بیمارستان ها تحویل داده شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: وعده داده بودیم که تا آخر سال ۵۵۱ تخت به تخت های مراکز درمانی این سازمان افزوده می شود که در آذر امسال ۱۳۸ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستان ها اضافه می شود که ۳۶ تخت آن از نوع ویژه است که برای درمان بیماران مبتلا به کرونا لازم است.

سالاری افزود: بخش های درمان مستقیم و غیرمستقیم این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان با تمام توان تلاش می کنند. در بخش پرداخت مطالبات مراکزدرمانی طرف قرارداد تا اختتام مهر با این مراکز تسویه کردیم که در تاریخ این سازمان بی سابقه است.

دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: ۱۵ درصد مراجعین کرونائی در بخش های ویژه این سازمان بستری هستند و ۷۸ درصد کل بستری شدگان بیمه شده این سازمان هستند.

دکتر منوچهری با اشاره با افزایش تخت های بستری تا آخر سال اضافه کرد: عمده تخت ها مربوط به استان های محروم است.

هادی زبده شیرکوهی، معاون منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست با اعلان اینکه حفاظت از کارکنان و ذینفعان و رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای اجرائی از مهمترین ماموریت های این معاونت است، اظهار داشت: تهیه دستورالعمل ها و بسته های آموزشی با موضوع مبارزه با کرونا همچون این اقدامات است.

زبده شیرکوهی اضافه کرد: تا حالا ۱۲ هزار نفر از همکاران این سازمان مبتلا به ویروس کرونا شدند که ۱۰ هزار نفر از آنها در بخش درمان هستند و متاسفانه ۳۸ نفر از همکاران فوت شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهدی شکوری، مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیز به تشریح اقدامات اخیر معاونت بیمه ای این سازمان در هفته اخیر پرداخت و اظهار داشت: عدم برگزاری موقت جلسات هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون های پزشکی( موضوع ماده ۹۱ قانون تامین اجتماعی) وشوراهای پزشکی، توقف موقت پروسه معرفی بیمه شدگان به کمیسیون پزشکی، توقف موقت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و..، تعلیق معرفی بیمه شده به مراجع پزشکی همچون این اقدامات است.

شکوری تعلیق بازرسی ها و تشکیل جلسات کمیته های احتساب سوابق فقط برای شرایط خاص را از دیگر اقدامات معاونت بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در امتداد محدودیت های جدید ابلاغی مصوبات اخیر ستاد کرونا برشمرد.1399/09/05
13:21:32
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , زبده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید