بازی اندروید

بازنشر دست خطی از پرویز پورحسینی برای كشاورز

بازنشر دست خطی از پرویز پورحسینی برای كشاورز

بازی اندروید: روز 25 خرداد ماه كه همه از خبر درگذشت محمد علی كشاورز اندوهگین بودیم، تصور نمی كردیم به فاصله چند ماه، شماری دیگر از هنرمندان بزرگ مان را از دست بدهیم. آن روز طبق عادت همیشگی مطبوعات، از چهره های هنری گوناگونی خواستیم تا درباره این هنرمند صحبت كنند یا چند خطی بعنوان یادبود بنویسند.


این درخواست را با پرویز پورحسینی هم در بین گذاشتیم و او که همیشه مهربان بود و پاسخگو، پس از چند دقیقه درنگ، اظهار داشت: کمی به من فرصت بدهید.
پرویز پورحسینی و محمدعلی کشاورز در سه نمایش «مرغ دریایی»، «لئوکادیا» و «آندورا» و همین طور فیلم «کمال الملک» با یکدیگر همبازی بوده اند و پورحسینی معتقد بود کشاورز روی صحنه تئاتر، همچون ستون محکمی برای بازیگران مقابلش، قابل اتکا بوده است.
او به فاصله یکی دو ساعت پس از تماس ما، تصویری از دست خط خود برای مان فرستاد و ما امروز بار دیگر همان تصویر را در ایسنا بازنشر می نماییم تا هم جملات پورحسینی را درباره دوست قدیمی اش مرور نماییم و هم یادی نماییم از محمد علی کشاورز. کسی چه می داند شاید در جهان دیگری که می گویند از این دنیا بهتر است، آنها باز هم با یکدیگر همبازی شوند.
این یادداشت را باردیگر با هم می خوانیم:
«آقای کشاورز را از دهه ۱۳۴۰ می شناختم از اداره هنرهای دراماتیک. در نمایش های «مرغ دریایی»، « لئوکادیا» و «آندورا» با ایشان همبازی بودم. در فیلم «کمال الملک» علی حاتمی هم در خدمت ایشان بودم. بازیگری بود قدرتمند و توانا. حضور فوق العاده ای روی صحنه داشت. آقای کشاورز یکی از ارکان اساسی بازیگری بود. تاثیر ایشان بر صحنه نمایش این سرزمین، انکار ناشدنی است. وقتی با ایشان همبازی بودی، احساس می کردی که به ستون محکمی روی صحنه تکیه کرده ای. آقای کشاورز جزو چند بازیگر پیشکسوت هنر نمایش ایران زمین بود. جایش همیشه روی صحنه و پرده سینما و صفحه تلویزیون خالی است. امثال ایشان به هنر نمایش اعتبار می بخشیدند.»پرویز پورحسینی ۷ آذر ماه بر اثر مبتلاشدن به کرونا درگذشت.

منبع:

1399/09/08
13:13:08
5.0 / 5
1302
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید