بازی اندروید

وام ازدواج ۷۰ میلیون می شود؟

وام ازدواج ۷۰ میلیون می شود؟

به گزارش بازی اندروید معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره مشخص نبودن رقم قطعی «وام ازدواج» سال آینده در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار نمود: بارها گفته ایم كه ما مخالف افزایش رقم وام ازدواج در برای كمك به جوانان نیستیم اما باید دستورالعمل های لازم در جهت پیشگیری از سو استفاده و صدمه های احتمالی افزایش رقم وام ازدواج تدوین شود و مجلس هنگام تصویب و یا افزایش مبلغ پیشنهادی برنامه و بودجه به این نكات توجه كند.


محمد مهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه تأمین تضامین و بازپرداخت وام ازدواج باید در توان زوجین باشد، اظهار داشت: تابحال دستور العملی توسط بانک مرکزی برای پیشگیری از سو استفاده های احتمالی از افزایش رقم وام ازدواج تدوین نشده است، از طرفی در تمام این سال ها با افزایش رقم وام ازدواج شاهد افزایش تعداد ازدواج ها نبوده ایم.
در حالیکه زمزمه هایی از افزایش رقم وام ازدواج در سال آینده از ۵۰ به ۷۰ میلیون تومان به گوش می رسد، تندگویان اعتقاد دارد که برای افزایش آمار ازدواج جوانان باید هم راستا با پرداخت وام ازدواج، راهکارهای بلندمدت نظیر مسکن ارزان زوجین و یا تأمین اشتغال پایدار برای زوجین را در پیش گرفت چونکه در غیر این صورت با افزایش رقم وام ازدواج شاهد افزایش تعداد ازدواج نخواهیم بود.
تندگویان اضافه کرد: هرسال آمار ازدواج کاهش بیشتری داشته است. ما نیازمندیم تا در کنار رسیدگی به موضوعات اقتصادی، فرهنگ سازی و تغییر نگرش جوانان به سمت تشکیل زندگی و خانواده، برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی بلند مدتی را همگام با سیاست های کلی جمعیت و خانواده در پیش گیریم.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان اظهار داشت: افزایش رقم وام ازدواج در سال آینده باید بر اساس بررسی کارشناسانه و مشخص صورت گیرد تا زوجین توان بازپرداخت آن و تأمین تضامین لازم را داشته باشند.

منبع:

1399/09/10
22:47:11
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: جوانان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بازی اندروید