بازی اندروید

طرحی مبهم برای گروه های تئاتری به روایت یك كارگردان جوان

طرحی مبهم برای گروه های تئاتری به روایت یك كارگردان جوان

به گزارش بازی اندروید نگین ضیایی، کارگردان جوانی که به خاطر همه گیری کرونا از اجرای نمایش «مرفی» باز مانده است، طرح حمایتی جدید مرکز هنرهای نمایش از گروه های تئاتری را مبهم می داند.


این کارگردان جوان در گفتگو با ایسنا درباره طرح حمایتی جدید مرکز هنرهای نمایشی در خصوص ضبط نمایش هایی که به علت کرونا، از اجرای صحنه ای باز مانده اند، می گوید: هنوز درباره شرکت در این طرح با اعضای گروه مان به نتیجه قطعی نرسیده ایم چون این طرح خیلی گنگ و مبهم است.
او که قرار بود نمایشش را در مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرد، ادامه می دهد: در وهله اول به اطلاعات و جزئیات بیشتری نیاز داریم و تا بعد بتوانیم به یک جمع بندی برسیم ولی هم اکنون اطلاعات این طرح قدری ناقص است و ایجاد سردرگمی می کند. مثلا نمی دانیم با حضور در این طرح آیا نوبت اجرایمان را از دست می دهیم یا نه. ضمن اینکه شکل این طرح مشخص نمی باشد.
ضیایی اضافه می کند: مقرر است پس از رایزنی با اعضای گروه خودمان، پرسش های مان را مشخص نماییم و در مرحله بعدی حتما با مرکز هنرهای نمایشی وارد گفتگو می شویم چون نمی توان چشم بسته این طرح را قبول یا رد کرد.
هفته گذشته مرکز هنرهای نمایشی در اطلاعیه شماره 7 خود با عنوان «حمایت از تولید آثار نمایشی برای عرضه در فضای مجازی» اعلام نمود که با هدف پشتیبانی از فعالیت هنرمندان برای تولید و عرضه آثار نمایشی و تقویت روحیه امید و نشاط در جامعه تعدادی نمایش را برای بازتولید و یک اجرا برای ضبط حرفه ای و پخش از بسترهای عرضه آثار در فضای مجازی مورد حمایت قرار می دهد.
گام نخست این طرح، شامل برخی از آثاری خواهد بود که در (بهمن، اسفند98 و فروردین، مهر، آبان99) بر مبنای مستندات در تهران و استان ها آماده اجرا بودند و به خاطر تعطیلی فعالیت ها از روند تولید و اجرا باز ماندند.
در ادامه عنوان شده که متون ایرانی، نمایش هایی که در فرایند تمرین و اجرای آنها بیشترین قابلیت رعایت پروتکل های بهداشتی وجود داشته باشد، نمایش هایی که در یک بازه زمانی 15 روزه آماده اجرا باشند، نمایش های کمدی و اجتماعیِ امید بخش و... اولویت دارند. و به هر اثر نمایشی کمک هزینه ای تا سقف 30 میلیون تومان پرداخت خواهد شد.1399/09/15
23:01:06
5.0 / 5
1317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بازی اندروید