بازی اندروید

نحوه عرضه خدمات غیرحضوری مفاصا حساب تأمین اجتماعی

نحوه عرضه خدمات غیرحضوری مفاصا حساب تأمین اجتماعی

به گزارش بازی اندروید بخشنامه نحوه عرضه خدمات غیرحضوری مفاصا حساب ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی از جانب دکتر مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به تمامی واحدهای ستادی و استانی این سازمان ابلاغ گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در این بخشنامه آمده است: در جهت توسعه خدمات دولت الکترونیک، بهره گیری از خدمات الکترونیکی درتسهیل فضای کسب و کار، تأمین نیازهای عمومی و کاهش مراجعات حضوری مردم، بند«۲» ماده(۴) مصوبه جلسه شماره ۱۵ مورخ ۷‏‏‏‏/۵‏‏‏‏/۱۳۹۹ شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور و در اجرای طرح تحول دیجیتال و بهبود فرآیندهای خدمات بیمه ای، مفاصاحساب قراردادهای مبحث ماده (۳۸) قانون تأمین اجتماعی به کارفرمایان و دستگاههای اجرایی به صورت سندالکترونیکی معتبر به صورت غیرحضوری عرضه می شود.

بر این اساس، با عنایت به این که در اجرای مصوبه شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، ابلاغ مفاصاحساب به واگذارندگان کار و مقاطعه کاران مستلزم دارا بودن شماره کارگاهی در سیستم جامع اتوماسیون بیمه ای و ایجاد حساب کاربری در سامانه خدمات الکترونیک و غیرحضوری سازمان به نشانی Eservices.tamin.ir است، بنابراین درمورد قراردادهای مشمول ماده (۳۸) قانون تأمین اجتماعی کلیه واگذارندگان کار و مقاطعه کاران مکلف هستند ضمن دریافت شماره کارگاهی، نسبت به ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم درخواست و تعهدنامه استفاده از خدمات الکترونیک در سامانه مذکور اقدام نمایند.

این بخشنامه می افزاید: نظر به این که ابلاغ مفاصاحساب ماده (۳۸) قانون از راه شماره کارگاهی تخصیص یافته به نشانی مندرج در قرارداد به حساب کاربری واگذارندگان کار انجام می پذیرد، می بایست به هنگام تخصیص ردیف پیمان با رعایت ضوابط نامنویسی متمرکز کارگاه و پیمان نسبت به شناسایی و ثبت شماره کارگاه مذکور اقدام نمایند. در مواردی که در جهت مساعدت با مقاطعه کاران، صدور مفاصاحساب قبل از انجام بازرسی از دفاتر قانونی با دریافت تعهدنامه (پیوست) انجام می پذیرد، لازم است تعهدنامه مذکور صرفا یک مرتبه برای هر دوره مالی دریافت شود.
از تاریخ صدور این بخشنامه، مفاصاحساب ماده(۳۸) قانون می بایست صرفاً به صورت الکترونیک صادر و ابلاغ شود و هرگونه اقدام مغایر با مقررات تعیین شده فاقد اعتبار قانونی می باشد.
منبع:

1399/09/16
20:52:06
5.0 / 5
1479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بازی اندروید