بازی اندروید
رییس سازمان بهزیستی خبر داد

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسكونی به مددجویان بهزیستی

واگذاری ۱۹۴۳ واحد مسكونی به مددجویان بهزیستی

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح از 1943 واحد مسکونی ویژه مددجویان آگاهی داد و اظهار داشت: 1209 واحد آن مربوط به خانواده های دارای یک معلول و زنان سرپرست خانوار خواهد بود و 734 واحد آن نیز مختص خانواده هایی است که حداقل دارای دو معلول و بیشتر هستند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در آئین واگذاری ۱۹۴۰ مسکن افراد دارای معلولیت بیان کرد: یکی از وظایف سازمان بهزیستی در جهت توانمندسازی مددجویان تحت پوشش، کمک به تهیه مسکن می باشد. از شروع تاسیس سازمان بهزیستی تا حالا حدود ۱۳۰هزار واحد مسکونی تسهیل گری و واگذار شده است که ۱۰۴ هزار واحد آن برای افراد دارای معلولیت بوده است.
وی اظهار نمود: سال قبل در هفته جهانی افراد دارای معلولیت، مقام معظم رهبری جمله ای به این مضمون فرمودند که مسئول حقیقی کمک به معلولان فقط سازمان بهزیستی نیست، بلکه همه مردم و بخش های دولتی و غیردولتی و سازمانهای انقلابی هستند. تجلی این فرمایش مقام معظم رهبری در موضوع کمک به خانواده های دارای معلولیت در حوزه مسکن خودش را به وضوح نشان میدهد. در سال ۹۴، پنج مجموعه مختلف در سطح کشور یعنی سازمان بهزیستی، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و انجمن خیرین مسکن ساز، پروژه ساخت مسکن برای خانواده های دارای دو معلول و بیشتر را شروع کردند. ۱۴ هزار خانوار احصاء شدند و تا حالا برای ۹۲۰۰ خانوار منزل مسکونی واگذار شده است و برای ۴۴۵۰ خانوار دیگر واحد مسکونی در دست ساخت و اجراست.
وی همین طور اعلام نمود که حدود ۷۰۰ واحد مسکونی نیز امروز بطور همزمان در حال افتتاح است. امروز ۱۹۴۳ واحد مسکونی را بطور همزمان در ۳۰ استان کشور افتتاح می نماییم که ۱۲۰۹ واحد آن مربوط به خانواده های دارای یک معلول و زنان سرپرست خانوار خواهد بود و ۷۳۴ واحد آن نیز مختص خانواده هایی است که حداقل دارای دو معلول و بیشتر هستند.
بنابر اعلام قبادی دانا، واحدهای موردنظر ۷۵ مترمربع هستند.
وی اظهار داشت: البته علاوه بر مسکن دو معلولین، همکاری نزدیکی را با ستاد اجرائی فرمان حضرت امام و بسیج سازندگی و محرومیت زدایی سپاه پاسداران در حوزه های مختلف برای ساخت مسکن داشتیم. در رابطه با مسکن افراد دارای دو معلول به بالا در حوزه مسکن شهری، در مجموع مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض با مشارکت بنیاد مستضعفان، ستاد اجرائی، سازمان بهزیستی و بنیاد مسکن پرداخت می شود و در حوزه مسکن روستایی نیز مبلغ ۸۵ میلیون تومان به صورت بلاعوض بوسیله بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزبستی تامین می شود. برای ساخت مسکن خانوارهای دو معلول در سطح روستایی این کار انجام می شود.
وی اضافه کرد: همین طور سایر خانوارها نیز از ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض برخوردار خواهند بود که در پروژه تامین مسکن محرومین که از طرف سازمان برنامه و بودجه شروع شده مبلغ ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان نیز از جانب سازمان برنامه و بودجه بوسیله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام، کمکهایی بعنوان وام اضافه می شود.
رییس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: نهضت ساخت مسکن به این صورت بوده است که از ۹۴ هزار واحدی که از شروع تشکیل دولت یازدهم ساخته و واگذار شده ۷۵ هزار واحد متعلق به خانواده های دارای معلول است.
قبادی دانا یاداور شد: همین طور نهضت و پویشی برای تکمیل ۳۴ هزار واحد مسکونی در دست راه اندازی برای خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی در حال آغاز است که عملیات راه اندازی این منازل شروع شده و حدود ۳۰ تا ۹۰ درصد عملیات اجرائی بعضی از این واحدها انجام شده و نیاز است که خانواده های مختلف دست به دست هم دهند تا برای خانواده دارای معلول این مسکن های در حال ساخت تکمیل شود و در قالب پویش سقف همدلی این کار رقم خواهد خورد.
قبادی دانا افزود: سازمان بهزیستی تمام تلاش خودرا مصروف بر این کرده تا در تمام فعالیتها، علاوه بر کمک گرفتن از دستگاهها و مجموعه های مختلف دولتی، از نهادهای انقلابی و نهادهای حاکمیتی و همین طور مجموعه خیرین نیز کمک گیرد. با کمک و همدلی دستگاهها و مجموعه ها می توان به هدف نهایی رسید.
وی این را هم اظهار داشت که البته ۱۶۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی پشت نوبت دریافت مسکن هستند و هنوز نتوانسته ایم برای این افراد اقدامی انجام دهیم که امید است با برنامه ریزی که صورت می گیرد، شرایطی فراهم گردد تا امکان دستیابی این ۱۶۰ هزار خانوار پشت نوبت دریافت مسکن نیز فراهم گردد، البته در سال های اخیر در حوزه مسکن جهش خوبی صورت گرفته است. در دو ساله اخیر حدود ۳۰ هزار واحد مسکونی واگذار شده و عملیات راه اندازی بیش از ۲۷ هزار واحد مسکونی دیگر در دو سال اخیر شروع شده است.
منبع:

1399/09/17
09:27:15
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید