بازی اندروید

ساخت نخستین دستگاه گندزدایی بدون كلر برای تأمین آب آشامیدنی مناطق محروم

ساخت نخستین دستگاه گندزدایی بدون كلر برای تأمین آب آشامیدنی مناطق محروم

بازی اندروید: مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان از بکارگیری توان علمی شرکتهای دانش بنیان و نخبگان برای اجرای مأموریت محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در سرتاسر کشور اطلاع داد و اظهار داشت: با همکاری یک شرکت دانش بنیان، برای اولین بار در ایران، دستگاه گندزدایی از آّب، بدون استفاده از کلر ساخته شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی خطیبی ضمن اشاره به ورود شرکتهای دانش بنیان و استفاده از توانمندی علمی نخبگان برای رفع محرومیت در کشور اظهار نمود: یکی از فعالیتهای موسسه دانشمند بعنوان یکی از زیرمجموعه بنیاد مستضعفان، استفاده از ظرفیت علمی و نخبگانی کشور و همینطور شرکتهای دانش بنیان، برای بهبود اجرای مأموریت های محوله به این بنیاد است و موسسه دانشمند تلاش کرده تا با تاکید بر توانمندی علمی دانشگاهیان و نخبگان، مسائل مختلف در حوزه فعالیت بنیاد مستضعفان در بخش های مختلف صنعتی و حتی محرومیت زدایی را حل کند.
مدیرعامل موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر همین مبنا این موسسه در همکاری با بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، تلاش دارد برخی مسائل موجود در بهبود سطح زندگی مردم در مناطق محروم کشور را عهده دار شود و بدین منظور این موسسه در همکاری با یک شرکت دانش بنیان، موفق شد برای اولین بار در کشور، مشکل گندزدایی از آب شرب چندین روستا در منطقه قلعه گنج در جنوب کرمان را با فناوری نوینی برطرف سازد.
وی اظهار داشت: در این پروژه، فرآیند گندزدایی از آب شرب این منطقه برای اولین بار در کشور به روشی جدید و بدون بکارگیری گاز کلر انجام می شود.
خطیبی تصریح کرد: با بکارگیری این روش، آب شرب چندین روستا در این منطقه که تا پیش از این، سبب مشکلات گوارشی و پوستی گوناگونی برای ساکنان این منطقه محروم بوجود آورده بود، حل و فصل می شود و ساکنان این روستاهای دورافتاده، به آب شرب سالم، دسترسی پیدا می کنند.
مدیرعامل موسسه دانشمند تصریح کرد: موسسه دانشمند در همکاری با بازوی محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان، در نظر دارد تا با ساخت این دستگاههای گندزدا، این بنیاد را برای فراهم کردن آب شرب سالم در اقصی نقاط محروم کشور را برای ساکنان این مناطق فراهم آورد تا علاوه بر کاهش هزینه های تأمین آب آشامیدنی سالم، از ظرفیت نخبگان کشور برای حل مسائل اینچنینی استفاده گردد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به قول خطیبی هم اکنون دستگاههای جدید گندزدا، با اتمام مراحل تست های نهایی، جهت استفاده در چند منطقه محروم کشور مستقر خواهد شد.1399/09/18
17:41:33
5.0 / 5
1464
تگهای خبر: پوست , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید