بازی اندروید

فعالیت ۱۲۸۰ مركز اقامتی معتادان در كشور

فعالیت ۱۲۸۰ مركز اقامتی معتادان در كشور

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: ۱۲۸۰ مرکز اقامتی معتادان در کشور وجود دارد که در این مراکز خدمات مختلف درمانی، بهداشتی و آموزشی ارائه می شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فرید براتی سده امروز (۲۰ آذر) در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد نور امید استان قزوین اظهارکرد: در سازمان بهزیستی از ۱۵ ماه پیش طرحی به نام مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد شروع به کار کرده است که در آن خدمات درمان و بعد از درمان در زمینه حمایت های اجتماعی، آموزشی و شغلی صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: پارسال چند استان به صورت پایلوت این طرح را شروع کرده اند و مقرر است این مراکز تا آخر این ماه به صورت متمرکز در تمامی استان ها راه اندازی شوند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار داشت: مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد نور امید استان قزوین هم یکی از این مراکز است که امیدواریم تا روز افتتاح مشکلات آن برطرف شده و خدمت رسانی را به نحو مطلوب انجام دهد.

براتی ضمن اشاره به مهم ترین برنامه های سازمان بهزیستی برای پیشگری و درمان اعتیاد اظهارکرد: در سازمان بهزیستی بحث های مختلفی را در زمینه پیشگیری، درمان و فعالیتهای بازتوانی دنبال می نماییم که امیدواریم نتایج مطلوبی را داشته باشد.

وی اظهار نمود: در مبحث پیشگیری برنامه سازمان به صورت اجتماع محور صورت می گیرد که به وسیله آن در مراکز آموزشی، مهدهای کودک، مدارس دانشگاه ها، ساختمان های اداری واحدهای صنعتی برنامه های پیشگیری انجام می شود که در این طرح ۱۸ میلیون نفر خدمات دریافت می کنند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در مهدهای کودک آموزش به اولیا و مربیان برای نحوه برخورد مناسب اولیا با فرزندان به منظورپیشگیری از مصرف مواد انجام می شود که امیدواریم اثر مثبتی در روند تربیتی فرزندان داشته باشد.

براتی سده ضمن اشاره به دیگر اقدامات سازمان بهزیستی در زمینه جلوگیری از اعتیاد اظهارکرد: در ۵۰۰ محله حاشیه شهر طرحی به نام "پازک" اجرا می شود که هدف آن مقابله با اعتیاد زنان و کودکان است.

وی ضمن اشاره به اینکه طرح "کیان" هم در اداره های دولتی برای جلوگیری از اعتیاد انجام می شود، اظهارکرد: سامانه خط ملی اعتیاد خدمت دیگری است که مخاطبان می توانند با آن تماس بگیرند و خدمات مشاوره ای را در زمینه اعتیاد دریافت نمایند.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اضافه کرد: در حوزه درمان در سازمان بهزیستی هم اکنون ۱۲۰۰ مرکز سرپایی، ۱۲۸۰ مرکز اقامتی وجود دارد و در مراکز ماده ۱۶، ۲۸ هزار نفر خدمات دریافت می کنند.

براتی سده ضمن اشاره به فعالیتهای بازتوانی اظهارکرد: ۲۵ مرکز توانمندسازی برای معتادان بهبود یافته به راه افتاده است که مکانی به منظور زندگی ندارد و علاوه بر اسکان خدمات آموزشی هم دریافت می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: طرح "مدیریت مورد" طرح دیگری است که در سازمان بهزیستی انجام می شود و هدف از آن پیگیری تیم مددکاری از شرایط شغلی، محل زندگی و خانواده های معتادان درمان شده است.

مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور افزود: مراکز "موبایل ون" خدمت دیگری است که به وسیله آن یک دستگاه اتومبیل ون در محل تجمع معتادان حضور می یابد و در آنجا خدمات بهداشتی و پزشکی ارائه می دهد.

به گزارش سایت سازمان بهزیستی، مدیرکل دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور اظهارکرد: متاسفانه ویروس کرونا در روند خدمات گذاری، مصرف مواد و تغییر الگوی مواد اثرگذار بوده است و امیدواریم با ریشه کن کردن این ویروس مشکلات کاهش پیدا کند و بتوانیم به نحو مطلوب تری در این حوزه خدمت رسانی نماییم.
1399/09/22
12:22:29
5.0 / 5
1193
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید