بازی اندروید
برای نخستین جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی

در خانه انیمیشن استاپ موشن بسازید

در خانه انیمیشن استاپ موشن بسازید

به گزارش بازی اندروید اولین جشنواره بین المللی پویانمایی خانگی در سه بخش و سه گروه جداگانه و بخش ویژه با عنوان «مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی» برگزار می گردد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی موسسه «سپهر سوره هنر»، حوزه هنری کودک و نوجوان با مشارکت معاونت قرآن وعترتِ وزارت ارشاد اسلامی و همکاری حوزه هنری، اولین جشنواره تولید انیمیشن خانگی استاپ موشن را برگزار می نماید که علاقمندان می توانند در سه گروه کودک، نوجوان و بزرگسال در این جشنواره شرکت نمایند.
استاپ موشن، تکنیکی برای پویانمایی
استاپ موشن یکی از تکنیک های انیمیشن سازی( پویانمایی) است که در آن شی را فریم به فرم حرکت داده و تصویر آنرا توسط دوربین، موبایل یا تبلت ضبط می کنند که از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، به نظر می آید جسم در حال حرکت است.
عروسک هایی با مفاصل متحرک یا عروسک های ساخته شده با خمیر یا لگو، در این تکنیک کاربرد زیادی دارند، البته در مواردی به جای عروسک، از اشیای دیگری مانند انسان، وسایل خانه، گیاهان و... استفاده می شود. با عنایت به دسترسی ساده کودکان و نوجوانان به ابزارهای ارتباطی مانند تبلت و تلفن همراه، این آثار می توانند در خانه، مدرسه و دیگر مکان ها با عنایت به خلاقیت و نوآوری کودکان و نوجوانان تولید شود.
ذهن خلاق بدون صرف هزینه
استاپ موشن در شرایط آماتوری احتیاج به صرف هزینه ای ندارد، فقط ذهن خلاق کودک و نوجوان و همینطور توجه به مضامین و تمرین در چگونگی ساختار مناسب فیلم، منجر به تولید یک اثر مطلوب خواهد شد. تولید استاپ موشن بسیار آسان است و جهت آموزش علاقمندان، فیلمهای بسیار کوتاه در این حوزه توسط دبیرخانه تولید و منتشر می شود.
بخش های جشنواره
جشنواره در سه بخش اصلی، ویژه و آزاد برگزار می گردد که موضوعات بخش اصلی آن شامل «قرآن و سبک زندگی، نماز و ارتباط با خدا»، «پاکیزگی» و «نظم، راستگویی، سپاسگزاری، مسئولیت پذیری و امانتداری» بوده و در بخش ویژه هم علاقمندان می توانند آثاری با مبحث «مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی» تولید کنند.
قالب های جشنواره
این جشنواره در چارچوب های عروسکی (مانند لگو )، خمیری، کات اوت ( کاغذ- مقوا – پارچه)، اشیا و پیکسلیشن برگزار می گردد.
گروه سنی شرکت کنندگان
علاقمندان می توانند در سه گروهِ کودک (۵ تا ۱۲ سال)، نوجوان (۱۲ تا ۲۰ سال) و بزرگسال شرکت نمایند.
شرایط ارسال اثر
علاقمندان برای یادگیری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن، ثبت نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد رهگیری می توانند به سایت این موسسه «سپهر سوره هنر» به نشانیartfest.ir مراجعه نموده یا با شماره ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱ تماس بگیرند.
نکات مهم
زمان استاپ موشن ارسالی نباید کمتر از ۳۰ ثانیه باشد، آثار شرکت کننده در این جشنواره نباید در سایر جشنواره ها حائز رتبه شده باشند. دبیرخانه جشنواره در صورت صلاحدید، آثار منتخب را با نام صاحب اثر منتشر خواهد نمود و هر فرد می تواند همزمان در همه بخش ها شرکت نماید. جوایز جشنواره در بخش های مختلف بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون در بخش کودک و نوجوان و ۲۰ تا ۴۰ میلیون، در بخش بزرگسالان است.
آخرین فرصت ارسال آثار ۱۵ بهمن ماه ۹۹ بوده و اکران و آیین اختتامیه در روز ۲۲ اسفندماه ۹۹ اعلام شده است.
منبع:

1399/09/23
13:58:52
5.0 / 5
1598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید