بازی اندروید

دعوای ارشاد و ساترا تمام می شود؟

دعوای ارشاد و ساترا تمام می شود؟

بازی اندروید: جلسه اخیر اتحادیه تهیه کننده های سینما با مسئولانی از ˮساتراˮ این سوال را به همراه دارد که آیا برای اختتام دادن به حاشیه های عرضه تولیدات شبکه نمایش خانگی در سامانه های درخواستی، پای ساترا به جلسه های صدور مجوز وزارت ارشاد باز می شود؟


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بحث و کشمکش صدا و سیما بر سر مجوزهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کوشش برای کنترل و دراختیار گرفتن آن بااینکه اتفاق تازه ای نیست، اما با هر محصول یا مجوز جدید مربوط به شبکه نمایش خانگی یک حاشیه تازه درست می شود. یکی از آخرین نمونه ها اعمال نظر و دخالت ساترا در تعیین رده بندی سنی برای سریال «قورباغه» بود که طبق خبرهای انتشار یافته از +15 به +18 تغییر پیدا کرد و منجر به انتقاد برخی تهیه کننده های سینما شد که آیا ساترایی ها اصلا اطلاعاتی از جزئیات و مفهوم رده بندی سنی آثار تصویری دارند؟
حال خبر رسیده که سه نفر از اعضای اتحادیه تهیه کننده های سینما (غلامرضا موسوی، سید جمال ساداتیان و مجتبی فراورده) اخیرا جلسه ای را با نمایندگانی از سازمان تنظیم مقررات رسانه های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) داشته اند تا موضوع ورود این سازمان به صدور مجوز سریال های شبکه نمایش خانگی را بررسی کنند؛ بااینکه کلیت این خبر در فضای مجازی پخش شده و یکی از حاضران در جلسه هم با یک خبرگزاری گفت و گو کرده، اما مجتبی فراورده بعنوان سخنگو تاکید دارد که تا قبل از طرح مسئله در شورای مرکزی اتحادیه نباید درباره آن صحبت می شده و فعلا توضیح درباره نتیجه جلسه ممکن نیست.
با این حال بر طبق پیگیری ایسنا گویا در این نشست بحث های مختلفی مطرح شده همچون اینکه آیا اگر سریال های شبکه نمایش خانگی با نسخه فیزیکی عرضه شوند، ساترا برای صدور مجوز آنها ورود می کند یا خیر که پاسخ منفی آنها به این پرسش نشان از تناقض زیاد در این مساله دارد.
به این ترتیب محل اختلاف فقط توزیع در سامانه های درخواستی است و برای حل آن هم گویا این پیشنهاد مطرح شده که نماینده هایی از ساترا در جلسه های صدور پروانه نمایش آثار غیرسینمایی وزارت ارشاد حضور داشته باشند. همین طور گفته می شود در این نشست تاکید و پذیرفته شده که مسئولیت صدور پروانه ساخت آثار غیرسینمایی با سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
با توجه به اینکه خبری رسمی از این جلسه منتشر نشده است، اما پیشنهاد مطرح شده، این سوال ها را پیش می آورد که آیا حضور نماینده هایی از ساترا در وزارت ارشاد قابل قبول است؟ آیا سازمان سینمایی چنین پیشنهادی را می پذیرد؟ و آیا اصلا سازمان سینمایی در جریان این جلسه و طرح چنین پیشنهاد و بحث هایی بوده است؟
خبرنگار ایسنا همچنان پیگیر اظهار نظرهای رسمی دراین زمینه است.
منبع:

1399/09/24
14:02:49
5.0 / 5
1297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید