بازی اندروید

موسسه هنرمندان پیشكسوت معدن طلاست

موسسه هنرمندان پیشكسوت معدن طلاست

به گزارش بازی اندروید رئیس موسسه هنرمندان پیشکسوت معتقد است: موسسه هنرمندان پیشکسوت مانند معدن طلاست، این که چقدر بتوانیم از آن استخراج نماییم و در اختیار جامعه قرار دهیم به هنر مدیران بستگی دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، نیکنام حسینی پور در دیدار با سرور بختی - رئیس موسسه فرهنگی اکو – با ابراز امیدواری استخراج مناسب از این معدن طلا با همکاری موسسه فرهنگی اکو با هدف تأمین منافع همه ملت ها، بیان نمود: فرهنگ مرز نمی شناسد و مرکز ثقل همه کشورهاست، ازاین رو مردم همه کشورها را به یکدیگر وصل می کند. شاید در حوزه سیاست اختلاف نظرهایی با یکدیگر داشته باشند ولی در حوزه فرهنگ در کشورهای مختلف اشتراکات بسیاری وجود دارد. پس با ذات و روح انسان ها سروکار دارد و بطور قطع همه انسان ها روی آن اجماع نظر دارند.
او اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت را هنرمندان رشته های مختلف مانند ادبیات، نمایش و سینما، موسیقی، هنرهای زیبا و هنرهای سنتی دانست که بالای ۶۰ سال سن دارند و گواهینامه درجه یک هنری را از شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور دریافت کرده اند و افزود: در موسسه هنرمندان پیشکسوت نزدیک به هزار نفر از مرحوم عزت الله انتظامی و علی نصیریان گرفته تا مرحوم محمدرضا شجریان و شهرام ناظری عضویت دارند.
او با تکیه بر این که موسسه هنرمندان پیشکسوت برای این که بتواند سرپا بمانند، باید خلاقیت داشته، خلق اثر کنند و در جامعه فرهنگی هنری کشور موثر باشند، تصریح کرد: وقتی می گوییم ایران فرهنگی همه ما مشمول آن می شویم و همه افراد حوزه فرهنگ برای ما یکی هستند. تعلق خاطر ما به خیام، سعدی و حافظ به یک اندازه است و برای آنها فرقی قائل نمی شویم، در واقع از نظر ما فرهنگ محدود به مرزهای جغرافیایی نمی گردد و از همین منظر به هنرمندان نگاه می نماییم.
حسینی پور زبانِ هنر را زبانی بین المللی دانست که سیاستمداران را نزد خود می کشاند و افزود: با زبان هنر می توان درباره صلح حرف زد. با عنایت به سابقه موسسه فرهنگی اکو که متشکل از چندین کشور بوده و نقش فرهنگی آن بسیار پررنگ است می توانیم کارهای مشترکی را طراحی و تعریف نماییم که از ظرفیت هنرمندان ایران و سایر کشورها بهره ببریم. فعالیتهایی چون برگزاری نشست، برگزاری کارگاه های مختلف به صورت مشترک و برگزاری نمایشگاه در حوزه هنرهای تجسمی را می توان انجام داد.
او ضمن اشاره به این که در روزهای شیوع و همه گیری ویروس کرونا شاید بتوان از ظرفیت های فضای مجازی هم بیشتر استفاده کرد، اظهار نمود: می توان برنامه هایی را طراحی کرد تا دوستان هنرمند کشورهای مختلف با یکدیگر به گفتگو بنشینند و انتقال تجربه صورت گیرد. ازاین رو که نمی توان فعالیتهای فرهنگی و هنری را تعطیل کرد. مردم با وجود بیماری کرونا و ماندن در قرنطینه احساس نیاز بیشتری می کنند، پس بهتر است خوراک فرهنگی و هنری بیشتری عرضه کرد که با ذات آنها هم همسازی دارد.
رئیس موسسه هنرمندان پیشکسوت برگزاری بزرگداشت برای مفاخر کشورهای مختلف که مردم روی آنها اجماع داشته باشند را یکی دیگر از موارد همکاری این دو موسسه خواند و اظهار داشت: در ایران ظرفیت فرهنگی و هنری بسیار گسترده ای وجود دارد و انتظار هم می رود که همیشه در این عرصه خلاقیت موجود باشد.
وی افزود: هر اندازه دولت ها در حوزه فرهنگ و هنر هزینه کنند، آن در حقیقت نوعی سرمایه گذاری برای نسل های آینده است، ما هرچه داریم از نسل های گذشته داریم و موظف هستیم آنرا حفظ نموده و به نسل های بعدی انتقال دهیم.
وی با تکیه بر این که فرهنگ مرز نمی شناسد و مرکز ثقل همه کشورهاست، افزود: فرهنگ، مردم همه کشورها را به یکدیگر وصل می کند؛ شاید در حوزه سیاست اختلاف نظرهایی با یکدیگر داشته باشند ولی در حوزه فرهنگ در کشورهای مختلف اشتراکات بسیاری وجود دارد. چون با ذات و روح انسان ها سروکار دارد بطور قطع همه انسان ها روی آن اجماع نظر دارند.
وی اضافه کرد: امکان دارد اشکال فرهنگ متفاوت باشد اما هدف متعالی دارد و با این هدف متعالی می توان کارهای بزرگی را انجام داد و انسان هایی را پرورش داد؛ چون در جهان جدید انسان گرفتار بی هویتی می شود اگر خوراک خوب فرهنگی به آنها عرضه ندهیم بطور قطع نسل های آینده ما را نخواهند بخشید. با هم افزایی با یکدیگر می توانیم هم برای کشورهای عضو و غیر عضو اکو، خوراک فرهنگی تهیه نماییم تا به الگویی برای همه موسسات تبدیل گردد.

موسسه فرهنگی هنرمندان پیشکسوت از موسسه های مرجع است
سرور بختی – رئیس موسسه فرهنگی اکو - نیز در سخنانی در این دیدار ضمن اشاره به اهداف تعیین شده در اساسنامه موسسه فرهنگی اکو اظهار داشت: درواقع هدف ما این است که ارتباط گسترده ای بین فرهنگیان کشورهای مختلف که جمعیت شان به نیم میلیارد نفر می رسد و مشترکات فرهنگی بین آنها وجود دارد برقرار نماییم. ما باید از این مشترکات فرهنگی که میراث گرانبهایی است درست استفاده نماییم تا به همراهی مردم به صلح بیشتری دست یابیم.
وی با بیان اینکه موسسه فرهنگی اکو در این راه با موسسه های فرهنگی کشورهای مختلف مانند موسسه هنرمندان پیشکسوت که از موسسه های مرجع و شناخته شده ایرانِ بزرگ است، همکاری خواهد کرد، افزود: این وظیفه ماست و ما از چنین همکاری هایی استقبال کرده و تلاش می نماییم از ظرفیت های یکدیگر برای رسیدن به اهداف خود بهره ببریم.
او ضمن اشاره به این که بیماری کرونا نمی تواند برنامه های فرهنگی را به سمت تعطیلی ببرد، بیان نمود: ما هم برای این که در این ایام از فعالیت باز نمانیم تمام نشست ها، میزگردها، معرفی کتاب، جشنواره ها و نمایشگاه های خویش را به صورت مجازی برگزار کردیم و امیدواریم با همکاری موسسه هنرمندان پیشکسوت سلسله برنامه هایی این چنینی را در سطح بزرگ تری برگزار نماییم. بعنوان نمونه گالری موسسه اکو به صورت مجازی آمادگی برگزاری نمایشگاه هایی را با حضور هنرمندان ایران و تاجیکی دارد.
وی با تکیه بر این که موسسه فرهنگی اکو برای همکاری با موسسه هنرمندان پیشکسوت و برگزاری مراسم های مختلف آماده است، اضافه کرد: در همین راستا می توانیم از برنامه های موسسه هنرمندان پیشکسوت حمایت اطلاعاتی هم داشته باشیم و برنامه های موسسه را در کشورهای مختلف اطلاع رسانی نماییم.


منبع:

1399/10/05
01:01:36
5.0 / 5
1871
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید