بازی اندروید
رئیس جمعیت هلال احمر عنوان كرد

اولویت، استفاده از واكسن داخلی است

اولویت، استفاده از واكسن داخلی است

به گزارش بازی اندروید خوزستان رئیس جمعیت هلال احمر با اعلان اینکه جمعیت هلال احمر تا میزانی که بتواند در زمینه واردات واکسن اقدام نماید، در امتداد اهداف عالیه نظام و سیاست های کلی وزارت بهداشت اقدام خواهد کرد، اظهار داشت: آمادگی داریم از واکسن های اهدایی سایر کشورها استفاده و برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام نماییم تا قسمتی از بار بیماری کم شود.کریم همتی در حاشیه بازدید از بیمارستان قدیم آیت‎الله طالقانی اهواز که امروز (۸ دی ماه) انجام شد، درباب نحوه تامین واکسن کرونا اظهار نمود: سیاست کلی وزارت بهداشت این است که از واکسن ایرانی که در حال ساخت است و مراحل آزمایشی انسانی آن از روز گذشته شروع شده، استفاده گردد که این مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است تا از واکسن تولید داخل استفاده نمائیم.

به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: کارآزمایی بالینی آن کمی زمان می برد و بعد از مشخص شدن نتایج آن تا اردیبهشت ماه یا خردادماه سال آینده، از این واکسن استفاده می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: جمعیت هلال احمر همیشه از کمک های داخلی و بین المللی بهره برده است؛ قول هایی داده شده که تا میزانی که امکان دارد در زمینه وارد کردن واکسن و همین طور تولید واکسن داخلی اقدام نماییم.

همتی اضافه کرد: در این راستا هماهنگی ها با وزارت بهداشت انجام می شود اما اولویت، استفاده از واکسن تولید داخلی و کاهش آلام و نگرانی های هم وطنان است.

وی بیان کرد: جمعیت هلال احمر تا میزانی که بتواند در زمینه واردات واکسن اقدام نماید، در امتداد اهداف عالیه نظام و سیاست های کلی وزارت بهداشت اقدام خواهدنمود. آمادگی داریم از واکسن های اهدایی سایر کشورها استفاده و برای وارد کردن واکسن کرونا اقدام نماییم تا قسمتی از بار بیماری کم شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بعضی از هم وطنان از خارج کشور برای اهدای واکسن تولید خارج اعلام آمادگی کرده اند که روند آن در حال انجام می باشد تا به نتیجه برسد.

همتی اظهار داشت: در هر مرحله ای از مبداء و در مرحله ورود به کشور، تمام تاییدیه های وزارت بهداشت ستاندن خواهد شد و با هماهنگی کامل با وزارت بهداشت این کار صورت خواهد گرفت.

وی درباب همکاری هلال احمر در طرح های مقابله با کرونا نیز بیان کرد: همکاران ما از فروردین ماه تا حالا اقدامات خوبی انجام داده اند؛ جمعیت هلال احمر خوزستان درباب قرارگاه شهید سلیمانی اقدامات خوبی انجام داده است.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: در سطح کشور بیش از ۱۱۰ هزار نفر روز از جوانان در اجرای این طرح و پروژه ها مشارکت داشته اند.

وی با اشاره به بازدید امروز از اماکن جمعیت هلال احمر در شهرستان های آبادان و خرمشهر اظهار داشت: امیدواریم با اعتبارات شهرستانی و ملی در زمینه تکمیل پروژه ها و استفاده بهینه در امتداد اهداف جمعیت هلال احمر موفقیت داشته باشیم.

همتی بیان کرد: در ادامه سفر امروز دیداری با استاندار، نماینده ولی فقیه در خوزستان و بعد از آن بازدیدی از اردوگاه های آموزشی غیرفعال شوش و اندیمشک در امتداد تاکید رئیس جمهور در زمینه در اختیار قرار دادان اماکن آموزشی به امدادگران داریم.

منبع:

1399/10/08
23:57:59
5.0 / 5
1095
تگهای خبر: آموزش , تولید , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بازی اندروید