بازی اندروید
رئیس كمیته امداد خبرداد

ایجاد 175 هزار و 900 شغل برای خانواده های كمیته امدادی پارسال

ایجاد 175 هزار و 900 شغل برای خانواده های كمیته امدادی پارسال

به گزارش بازی اندروید رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) اعلام نمود: سال قبل ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل در كل كشور برای خانواده های تحت حمایت به وجود آمد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا،، سیدمرتضی بختیاری در مسافرت به استان کهگیلویه و بویراحمد با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج و استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار نمود. وی در این دیدار که در دفتر امام جمعه یاسوج برگزار گردید با اشاره به خدمات این نهاد به اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: هدف اصلی کمیته امداد توانمندسازی و خودکفایی مددجویان است و بجز سالمندان و بیماران صعب العلاج که کمیته امداد مادام العمر از آنها حمایت می کند، دیگر مددجویان باید با ایجاد اشتغال به خودکفایی برسند.
وی با اشاره به اینکه سال قبل ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ شغل در کل کشور برای خانواده های تحت حمایت به وجود آمد، تصریح کرد: یکی از برنامه های کمیته امداد، ایجاد اشتغال خانگی برای زنان سرپرست خانوار است تا در کنار اشتغال خانگی، وظیفه مقدس مادری و فرزندپروری آنان هم حفظ شود. در همین راستا سال قبل ۵۵ هزار شغل خانگی برای زنان سرپرست خانوار بوجود آمد.
بختیاری نگاه ویژه مجلس یازدهم به امور محرومان را یک فرصت دانست و خاطرنشان کرد: در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی، آمادگی کمیته امداد را اعلام کردیم تا ایجاد اشتغال خانگی برای افراد تحت حمایت کمیته و سایر نیازمندان را با عنایت به تجربه موفق این نهاد در کل کشور بپذیریم.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه در سال ۹۶ حدود ۱۷۰ هزار شغل برای مددجویان بوجود آمد افزود: سال ۹۷ بیشتر از ۱۴۸ هزار شغل و سال قبل هم ۱۷۵ هزار شغل بوجود آمد و به علت همین موفقیت ها، دولت تسهیلات اشتغال مددجویان کمیته امداد را افزایش داده است.
وی ادامه داد: کمیته امداد در سال ۹۹ اعتباری معادل ۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال در اختیار دارد که ۱۰۰ درصد آن قرض الحسنه است.
رئیس کمیته امداد با اشاره به وضعیت اشتغال مددجویان در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: سال قبل بیشتر از سه هزار مورد اشتغال با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان در این استان بوجود آمد.
رئیس کمیته امداد کشور بیان نمود: برنامه ریزی شده که سال جاری ۲۰۰ هزار شغل در کل کشور ایجاد شود که سهم این استان ۵ هزار و ۵۰۰ مورد است و ۱۶۵ میلیارد تومان هم تسهیلات پیشبینی شده البته تلاش می نماییم برای استان های محروم سقف تسهیلات لحاظ نکنیم.
بختیاری خاطرنشان کرد: هر کارآفرینی که برای ۱۰ نفر از مددجویان کمیته امداد اشتغال ایجاد کند، به ازای هر مددجو ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود که در این خصوص تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان محدودیتی وجود ندارد.
ایشان در ادامه سخنان خود در دیدار با نماینده ولی فقیه، استاندار و دیگر مسؤلان استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: واگذاری کارها و فعالیت ها به مردم در چارچوب مراکز نیکوکاری از دیگر اقدامات کمیته امداد است تا صندوق های صدقات هر محله برای امور نیازمندان همان محله اختصاص پیدا کند. در همین راستا ۲۲ مرکز نیکوکاری ایجاد و ۳۰ هزار صندوق صدقات در کهگیلویه و بویراحمد تحویل داده شده است.
بختیاری به رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه اشاره نمود و اضافه کرد: در این طرح موجی از همدلی میان همه مردم و دستگاه های مختلف شکل گرفت به صورتی که ۱۱ میلیون غذای گرم میان نیازمندان توزیع شد.
بر مبنای اعلام پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، بختیاری خاطرنشان کرد: در مناطقی که امکان توزیع بسته های غذای گرم وجود نداشت، سبدهای ۱۸۰ هزارتومانی توزیع که ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بسته جیره خشک را شامل شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح اکرام کمیته امداد اشاره نمود و اظهار داشت: ۷۱۰ هزار حامی فعال در سرتاسر کشور پشتیبانی از ۲۹۰ هزار نفر از فرزندان ایتام را برعهده گرفته اند، اظهار نمود: این افراد سال قبل ۹۱۱ میلیارد تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند که تعداد حامیان ایتام استان کهگیلویه و بویراحمد ۴ هزار نفر است.
رئیس کمیته امداد در ادامه سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد، در مراسم بهره برداری از ۷۰۰ واحد مسکن مددجویی استان اظهار داشت: تا آخر سال جاری ۱۵۰۰ واحد مسکن مددجویی دیگر هم برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می شود که اولویت مسکن با ایتام و خانواده های سه نفره و بیشتر است.
در ادامه این سفر، رئیس کمیته امداد از طرح راهبری شغلی صنایع دستی و همینطور مرکز نیکوکاری مسجد صاحب الزمان سراب تاوه یاسوج بازدید به عمل آورد.
منبع:

1399/03/30
21:20:24
5.0 / 5
2411
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید