بازی اندروید
گفت وگو بازی اندروید با دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی

كرونا باز هم تغییراتی را به جشنواره تئاتر دانشگاهی تحمیل كرد

كرونا باز هم تغییراتی را به جشنواره تئاتر دانشگاهی تحمیل كرد

بازی اندروید: دبیر بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی از تغییراتی در زمان بندی مرحله اول بازنگری این جشنواره آگاهی داد.


مجتبی جدی به ایسنا اظهار داشت: باتوجه به شرایط فعلی و اوج گرفتن باردیگر کرونا، ناچار شدیم تغییراتی در زمان بندی بازنگری مرحله اول جشنواره ایجاد نماییم. بر همین اساس، بازنگری مرحله اول آثار بخش صحنه ای، رادیو تئاتر، تجربه های اجرا و مناطق که نیازمند تجمع افراد است، 45 روز پس از بازگشایی رسمی دانشگاه ها و اسکان دانشجویان در خوابگاه ها صورت خواهد گرفت.
او افزود: از اسفند سال قبل که بعنوان دبیر جشنواره انتخاب شدم، تا اختتام اردیبهشت ماه امسال برای انتشار فراخوان جشنواره دست نگه داشتم برای اینکه می خواستم وضعیت برگزاری جشنواره ها و ابلاغیه وزارت علوم را بعنوان متولی برگزاری جشنواره رصد کنم.
جدی افزود: اردیبهشت امسال معاون آموزشی وزارت علوم در مصاحبه ای اعلام نمود دانشگاه ها از تیر ماه باز می شوند. بنا بر این ما نیز در فراخوان جشنواره اعلام کردیم که بازنگری مرحله اول، نیمه مرداد ماه انجام می شود تا دانشجویان فرصت کافی برای آماده سازی نمایش های خود داشته باشند.
دبیر جشنواره تئاتر دانشگاهی با اشاره به گسترش شیوع ویروس کرونا افزود: حال که در آستانه تیر ماه هستیم، هرچند وزارت علوم اعلام نموده دانشگاه ها از تیر ماه فعال شوند ولی خیلی از دانشگاه ها و به ویژه دانشگاه های دولتی که بخش زیادی از دانشجویان آنها در خوابگاه ها مستقر هستند، چنین تصمیمی ندارند و وزارتخانه هم بازگشایی دانشگاه ها را بر عهده خود آنها گذاشته است.
جدی اشاره کرد: پرونده جشنواره بیست و سوم تئاتر دانشگاهی بسته نخواهد شد ولی به جهت اینکه هم سلامت همه افراد حاضر در جشنواره حفظ شود و هم دانشجویان از حالت بلاتکلیفی بیرون بیایند، بنا را بر این گذاشتیم که 45 روز پس از بازگشایی رسمی دانشگاه ها و استقرار دانشجویان در خوابگاه ها، بازنگری مرحله اول را انجام دهیم.
او با تاکید بر تقویت دیگر بخش های جشنواره اضافه کرد: چرخ بیست و سومین جشنواره تئاتر دانشگاهی متوقف نمی گردد بلکه روند برگزاری جشنواره را با تقویت دیگر بخش ها پیش می گیریم. به همین دلیل در این دوره از جشنواره بخش های آموزش، پژوهش، نمایشنامه نویسی و ترجمه که در دوره های قبلی در حاشیه قرار می گرفتند، در این دوره مورد توجه بیشتر خواهند بود.
جدی اشاره کرد: اتفاقا شرایط فعلی، فرصتی است مناسب برای توجه به این بخش ها که عموما کمتر به آنها توجه می شد. در همین راستا بجای برگزاری کارگاه های آموزشی یک روزه، تصمیم داریم کارگاه های آموزشی طولانی تری با حضور استادان بنام داشته باشیم. ضمن اینکه با تقویت بخش نمایشنامه نویسی، زمینه را برای خلق متون درخشان فراهم نماییم.
او اشاره کرد: بخش های آموزشی و پژوهشی طبق تقویم خود که در فراخوان اعلام شده، برگزار می گردند ولی ممکنست بازه زمانی جشنواره امسال، طولانی تر از دوره های قبلی باشد.
جدی در پاسخ به این پرسش که در شرایط فعلی چه اصراری به برگزاری بخش صحنه ای جشنواره دارید، توضیح داد: این مطالبه دانشجویان است. بیش از هفتصد نفر متقاضی شرکت در بخش صحنه ای هستند که نمی توان براحتی از خواسته آنان گذشت ولی در هر حال، امنیت و سلامت همه کسانی که به صورتی در جشنواره دخیل هستند، مهم ترین اولویت ماست. بنا بر این فعلا تصمیم گیری درباره بخش هایی را که نیازمند تجمع افراد است، به عادی شدن شرایط، موکول کرده ایم.
در فراخوان جشنواره جشنواره بیست و سومین تئاتر دانشگاهی، اعلام شده که این جشنواره آبان ماه امسال برگزار می گردد ولی باتوجه به ادامه شیوع کرونا، تغییراتی در زمان بندی بخش صحنه ای آن اجتناب ناپذیر بنظر می رسد.
منبع:

1399/03/31
15:21:00
5.0 / 5
2429
تگهای خبر: آموزش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید