بازی اندروید

امروز، آخرین فرصت ثبت نام بازنشستگان و زنان سرپرست خانوار در طرح اقدام ملی مسكن

امروز، آخرین فرصت ثبت نام بازنشستگان و زنان سرپرست خانوار در طرح اقدام ملی مسكن

به گزارش بازی اندروید طبق اعلام معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمان ثبت نام در سامانه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید در فاز جدید برای ۱۹ استان که از هجدهم دیماه شروع شده بود تا ساعت ۲۴ امروز پنجشنبه (۲۵ دی ماه)، ادامه دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت برخورداری از مسکن در بهبود کیفیت زندگی و ارتقای شاخصهای فرهنگی اجتماعی، فرصت خوبی پیش روی جامعه کار و تولید بخصوص کارگران و بازنشستگان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری فراهم گشته است تا در طرح اقدام ملی مسکن مشارکت کنند و صاحب خانه شوند.
ابراهیم صادقی فر، درباره جزئیات ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن برای گروه های هدف همچون برای کارگران، بازنشستگان، مستمری بگیران و زنان سرپرست خانوار می گوید: وزارت رفاه دیماه ۱۳۹۸ تفاهم نامه ای جهت ساخت مسکن کلی برای جامعه هدف با وزارت راه منعقد کرد و تیم های کاری در زیرگروه های ذیل تفاهم نامه که قرار بود بر مبنای آن ۲۰۰ هزار واحد مسکن ساخته شود، آغاز به کار کردند. ۱۸ دیماه هم ثبت نام جدید آغاز شد. در ۱۸۳ شهر ثبت نام صورت نگرفته بود و علت این بود که زمین آماده نشده بود. در بعضی شهرها هم ظرفیت جدید بوجود آمد که که با احتساب شهرهای ثبت نام شده در مراحل گذشته، در مجموع ۷۷۰ شهر را شامل می شود و تا ۲۵ دیماه فرصت هست که ثبت نام جدید را انجام دهند.
به قول وی، همچون شرایط مشمولان طرح این است که افراد باید فاقد مسکن باشند. متاهل یا سرپرست خانوار باشند. زنان خودسرپرست مشروط به داشتن ۳۵ سال سن و شرط دیگر آنکه سابقه سکونت حداقل پنج سال در شهر مورد تقاضا را داشته باشد.
معاون فرهنگی وزیر رفاه با اشاره به اینکه برای همه گروهها تأمین اعتبار جهت اعطای تسهیلات صورت گرفته و وزارت راه با کمک بانک مسکن اتفاقات بزرگی را رقم زده و در وزارت رفاه برای حمایت گروه های هدف تسهیلات حمایتی ویژه ای درنظر گرفته شده است می گوید: تسهیلات در ارتباط با کل جامعه از جانب وزارت راه شامل ۱۰۰ میلیون تومان است که با تصویب نهایی ابلاغ خواهد گردید که بهره آن ۱۸ درصد و ۱۰ ساله است. وزارت راه به شکل جدی پیگیر است و امکان دارد رقم افزایش هم یابد و یا نرخ بهره پایین تر بیاید. وزارت رفاه هم با محوریت بانک توسعه تعاون ۷۵۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار انجام داده تا تعاونی هایی که در فرایند ساخت قرار می گیرند و کارگر هستند از تسهیلاتی استفاده کنند.
صادقی فر ضمن اشاره به اینکه مبلغ آورده اولیه بر حسب متراژ مسکن متفاوت می باشد خاطر نشان می کند: پیش پرداخت اولیه ۴۰ میلیون تومان است و برای یک واحد ۱۰۰ متری پرداخت ۴۰ میلیون تومانی باید صورت گیرد و ۱۰۰ میلیون تومان هم تسهیلات دارد که این عدد می تواند در بعضی مناطق متفاوت باشد.
وی اظهار نمود: فاصله پرداخت پنج مرحله ۴۰ میلیونی: اگر فرآیند ساخت حداکثر سه ساله باشد قاعدتا باید هر شش ماه یکبار باشد اما اگر در مناطقی سرعت بیشتر باشد این زمان کمتر خواهد شد. ما تلاش می نماییم برای گروه های هدف خودمان در اقساط دوم و سوم تسهیلات حمایتی را عرضه دهیم.
به قول صادقی فر، اقدامات حمایتی و تسهیلاتی وزارت رفاه بدین صورت است که صندوق بازنشستگی کشوری تسهیلاتی را برای بازنشستگان خود درنظر گرفته است. در مرحله اول ۱۵ هزار و ۵ بازنشسته کشوری ثبت نام کردند که خط اعتباری ویژه ای برای آنها درنظر گرفته شده است. برای بازنشستگان فولاد هم تسهیلات خوب با نرخ مناسب درنظر گرفته شده که اعلام خواهد شد.
وی می افزاید: برای کارکنان وزارت رفاه هم تسهیلات خوبی درنظر گرفته شد و بسیار کمک کننده خواهد بود. برای بازنشستگان تأمین اجتماعی طرح امید با همکاری بانک رفاه و تأمین اجتماعی مراحل نهایی را طی می کند و تا آخر هفته اعلام می شود. برای کارگران هم تسهیلات خوبی در مراحل دوم و سوم پرداختی با همکاری بانک رفاه درنظر گرفته می شود که جزئیات این تسهیلات هم هفته آینده اعلام خواهد شد. تسهیلات پرداختی در مجموع بیشتر از ۵۰ درصد از مبلغ اقساط ساخت را شامل خواهد شد. متقاضیان می توانند در مدت زمان باقی مانده با رفتن به سامانه https: //tem.mrud.ir ثبت نام خویش را انجام دهند.


شرایط متقاضیان جهت ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، شرایط متقاضیان جهت ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن به این شرح است:
۱- متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی در ارتباط با تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن).
۲- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار
۳- زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن
۴- افراد ذیل هم می توانند بدون شرط تاهل و بدون شرط سرپرست خانوار بودن در زمره متقاضیان واجد شرایط قرار گیرند:
- نخبگان علمی با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور
- معلولین جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل ۲۰ سال سن و با معرفی سازمان بهزیستی کشور
- متقاضیان زن متأهل طرح اقدام ملی مسکن می توانند با عرضه تعهد نامه محضری از سوی همسر، در خصوص پذیرش شرایط واگذای طرح اقدام ملی به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی همسرشان با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه نامه مزبور از مزایا و امکانات طرح اقدام ملی مسکن برخوردار شوند.
- دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال گذشته در شهر موردتقاضا
- سابقه سکونت برای مهاجرین از کلان شهرها به سایر شهرهای کشور به یک سال کاسته می شود، برای کارمندان دولت ک به استناد حکم دستگاه ذی ربط منتقل می شوند) به استثناء استان تهران (این سابقه ملاک عمل نخواهد بود.)
- در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید موردتقاضا و یا در شهر مادر ملاک است و یا سایر شهرهایی که به علت عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور همچون شهرهای جدید معرفی می گردند.
- عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از آغاز سال ۱۳۸۴ تا کنون

متقاضیان واجد شرایط تائید شده در سامانه، باید جهت استفاده از واحدهای طرح اقدام ملی حائز شرایط زیر هم باشند:

- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و...)
- توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر مبنای قیمت تمام شده طی مراحل ساخت.
- امکان سپرده گذاری حداقل ۴۰۰ میلیون ریال در مرحله اول، در مورد متقاضیان واجد شرایط بر مبنای اعلام دستگاه متولی
- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار (در حال حاضر ۱۸ درصد) هم همچون این شروط است.
منبع:

1399/10/26
12:25:47
0.0 / 5
1168
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید