بازی اندروید

جدید ترین اظهارنظر انتظامی درباره چگونگی برگزاری جشنواره فیلم فجر

جدید ترین اظهارنظر انتظامی درباره چگونگی برگزاری جشنواره فیلم فجر

به گزارش بازی اندروید حسین انتظامی اظهار داشت: مدیران جشنواره فیلم فجر از روز نخست شکل برگزاری را در دو سه سطح تعیین کردند که یکی نگاه حداقلی بود و یکی نگاه حداکثری. نگاه حداقلی این بود که آثار بیاید، داوران ببینند و آثار داوری بشوند و کارهای برجسته به جامعه سینمایی معرفی بشود. سطح دوم این بود که اصحاب رسانه و منتقدان و صاحبان آثار هم بتوانند آثار را تماشا کنند و سطح سوم هم نمایش برای عموم بود که خوشبختانه در راه تعاملی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا طی شد، امید است که در جریان جشنواره به تحقق سطح سوم هم برسیم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، انتظامی در این بازدید که در فاصله 13 روز تا آغاز سی و نهمین جشنواره فیلم فجر صورت گرفت، ضمن شرکت در جلسه شورای برگزاری جشنواره، از بخش های مختلف ستاد برگزاری بازدید کرد و در جریان پیشرفت امور انجام شده و چشم انداز فعالیت ها و برنامه های پیش رو قرار گرفت.
رئیس سازمان سینمایی همینطور بعد از بازدید از دبیرخانه جشنواره، در جمع داوران بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) حاضر شد و از تلاش شبانه روزی آنها برای بازنگری و قضاوت فیلمها در شرایط جدید تعیین شده قدردانی کرد.
انتظامی در این دیدار در گفتگویی بیان نمود: برای هر جشنواره کار ویژه های سنتی تصور می شود که بحث رقابت، بحث شناسایی استعداد، مبحث آموزش و یا بازارهایی که در کنار برخی جشنواره ها به وجود آمده است همچون این کارویژه ها هستند.
او اضافه کرد: جشنواره فیلم فجر اصلی ترین و بزرگترین رویداد فرهنگی و هنری کشور است و در ساحت سینما اهمیت سنتی خودش را دارد، به نحوی که سال سینمایی ما با جشنواره فیلم فجر آغاز می شود، به صورتی که این رویکرد طی سالیان گذشته تبدیل به یک فرهنگ غالب شده است.
رئیس سازمان سینمایی در ادامه ضمن اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر در روزگار کرونایی عنوان کرد: مشخصاً سال جاری پدیده ای به کل دنیا تحمیل شد و دو واکنش نسبت به این پدیده وجود داشت. یکی از این واکنش ها قرار گرفتن درموقعیتی دفاعی بود و همه چیزها را تعطیل کرد که می شد، بهانه های بهداشتی و اجتماعی برای آن پیدا کرد. مثل این که ما باید در حالت قرنطینه باشیم و قرنطینه به معنای یک وضعیت شبه تعطیل یا نیمه تعطیل می باشد. اما گرایشی که مدیران در سازمان سینمایی و دبیرخانه جشنواره ها دنبال کردند و شما می بینید این اتفاق در راه تولید سینمایی ما هم رخ داده است، گرایش دیگری بود.
انتظامی تاکید کرد: سینما اصولاً نسبت به تحولات جلودار است و مسائل را خیلی دقیق و ریزبینانه متوجه می شود، مسائل را زودتر رصد می کند و خودش را سریع تر با این تغییر منطبق می کند. از پس این تجربه بود که ما متوجه شدیم باید زیست کرونایی را جدی بگیریم. این زیست یک وقت در ساحت تولید رخ می دهد و یک وقت هم در ساحت جشنواره است. به همین جهت تصمیم مدیران سینمایی طی مشورتی که با صنوف گرفتند این بود که جشنواره ها به خصوص جشنواره فیلم فجر دنبال بشود.
او افزود: مدیران جشنواره از روز نخست شکل برگزاری را در دو سه سطح تعیین کردند که یکی نگاه حداقلی بود و یکی نگاه حداکثری. نگاه حداقلی این بود که آثار بیاید، داوران ببینند و آثار داوری بشوند و کارهای برجسته به جامعه سینمایی معرفی بشود. سطح دوم این بود که اصحاب رسانه و منتقدان و صاحبان آثار هم بتوانند آثار را تماشا کنند و سطح سوم هم نمایش برای عموم بود که خوشبختانه در راه تعاملی که با ستاد ملی مبارزه با کرونا طی شد، امید است که در جریان جشنواره به تحقق سطح سوم هم برسیم.
منبع:

1399/10/30
11:00:40
0.0 / 5
1131
تگهای خبر: آموزش , تولید , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید