بازی اندروید
عباسی خبر داد:

انتشار جهانی 200 اثر دریافتی مسابقه ملی دلنوشته كرونا و حقوق كودك

انتشار جهانی 200 اثر دریافتی مسابقه ملی دلنوشته كرونا و حقوق كودك

بازی اندروید: مرکزی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک از ترجمه و انتشار وسیع جهانی 200 اثر از آثار دریافت شده در مسابقه ملی دلنوشته کرونا و حقوق کودک آگاهی داد.


محمود عباسی اول بهمن ماه در آیین اختتامیه مسابقه ملی دل نوشته کرونا و حقوق کودک در استان مرکزی، با اعلان اینکه یکی از حقوق اساسی کودکان در کنوانسیون ۱۹۸۹ حق شنیده شدن صدای کودکان است، اظهار نمود: این حق به کودکان اختیار می دهد که حرف خودرا بیان کنند و جامعه هم باید از این حرکت استقبال کند.
وی اشاره کرد: سال قبل و در جریان جشنواره فیلم کودک اصفهان، صدای یک کودک ۹ ساله را می شنیدیم، اما حضور نداشت و اعلام نمود شما من را نمی بینید و خانواده ها کودکان را نمی بینند. در حقیقت این امر تلنگری برای مسئولان به همراه داشت، کودکان حق دارند که شنیده شوند و مسئولان و خانواده وظیفه دارند که کودکان را مورد توجه قرار دهند.
عباسی با اشاره به پاندمی کرونا و ایزوله شدن کودکان، اظهار داشت: کودکان در این حوزه لطمه های زیادی را متحمل می شوند و باید به نحو احسن متوجه این لطمه های وارده به کودکان باشیم. باید با برنامه های نوآورانه به کشف استعدادها بپردازیم و از پتانسیل های نهفته در اندیشه کودکان که می تواند راهکاری برای برون رفت از چالش ها باشد، استفاده نمائیم.
وی با اعلان اینکه این جشنواره عرصه ای برای شنیده شدن صدای کودکان بود تا مسئولان و دولتمردان بدانند باید چه واکنشی داشته باشند و چه مباحثی را دنبال کنند، اضافه کرد: باید از این جریان درس بگیریم و بدانیم که خواسته های کودکانمان چیست تا بر طبق آن با نگاه عمیق و دقیق و منطبق با نیازها و واقعیت های اجتماع و خواسته کودکان اقدام نماییم.
معاون وزیر دادگستری با تاکید بر اینکه باید ندای کودکانمان را به مجامع بین المللی برسانیم، اظهار داشت: ۲۰۰ اثر برگزیده این جشنواره را به ۶ زبان بین المللی ترجمه و با تیراژ وسیع در اختیار هموطنان و مجامع بین المللی و سازمان ملل متحد قرار می دهیم که گامی در جهت شنیده شدن صدای کودکانمان است و به دنبال به اشتراک گذاشتن این تجربیان با دیگر کودکان جهان و ارتقای جایگاه کودکانمان هستیم.
در این آیین زهرا کسایی پور مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری مرکزی با اشاره به اینکه این جشنواره در ایام کرونائی تحرکی را در سطح کشور ایجاد کرد، اظهار داشت: با وجود تعطیلی های مکرر و بسیار در سطح کشور و حتی ابتلای تعدادی از بدنه اجرائی جشنواره به ویروس کرونا، جشنواره به خوبی به انجام رسید.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ۸۵۰ نفر از سطح کشور در این جشنواره در رده سنی ۷ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۸ سال شرکت کردند که در هر رده سنی ۷ نفر و در مجموع ۱۴ نفر برگزیده شدند. در حقیقت در مرحله اول ۲۰۰ اثر، سپس ۶۱ اثر و در نهایت ۱۴ اثر برگزیده شد.
منبع:

1399/11/01
22:40:03
0.0 / 5
1196
تگهای خبر: بدن , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید