بازی اندروید

پیام دبیركل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی زنان بیوه

پیام دبیركل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی زنان بیوه

بازی اندروید: دبیر كل سازمان ملل متحد امروز 23 ژوئن 2020 میلادی برابر با 3 تیر ماه جاری در پیامی به مناسبت روز جهانی زنان بیوه، دولت ها را برای پشتیبانی از گنجاندن نیازهای فوری زنان بیوه در برنامه های محرك مالی فرا خواند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیام خود به مناسبت روز جهانی زنان بیوه اعلام نموده که امسال روز جهانی زنان بیوه در حالی برگزار می گردد که مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در خیلی از مناطق به خصوص برای مردان درحال افزایش است. این زمان مناسبی است برای تمرکز بر ابعاد اغلب فراموش شده بحران یعنی زندگی و آینده زنان بیوه ای که نادیده انگاشته می شوند.
گوترش با بیان این که مرگِ شریک زندگی در هر زمانی می تواند خیلی از زنان را از حق وراثت یا دارایی محروم کند، گفت: در زمان همه گیری کرونا این خسارات اغلب برای بیوه ها چند برابر می شود و همراه با ننگ و تبعیض است. سطوح بی سابقه ای از انزوا و مشکلات اقتصادی ناشی از بحران کووید-۱۹ می تواند توانایی زنان بیوه را در پشتیبانی از خود و خانواده هایشان به خطر بی اندازد و آنها را از ارتباطات اجتماعی در زمان غم و اندوه عمیق جدا کند.
دبیر کل سازمان ملل متحد بیان داشت همان گونه که در حال کوشش برای مبارزه با کووید-۱۹ هستیم، دولت ها باید اهتمام کنند تا پشتیبانی از نیازهای فوری زنان بیوه را در برنامه های محرک مالی بطور مثال بوسیله دسترسی به نقل و انتقالات نقدی درج کنند و همانطور که در حال کوشش برای بازسازی بعد از این بحران هستیم، کوشش های بهبودی باید همراه با تغییرات ساختاری طولانی مدت باشد.
گوترش اصرار کرد این تلاش ها باید شامل اختتام دادن به قوانین تبعیض آمیزی باشد که زنان را از حقوق برابر با مردان محروم می کند و در دسترس قرار دادن حمایت های اجتماعی را تضمین کند تا زنان در وضع نابرابر قرار نگیرند.
وی افزود هم چنین به داده های با کیفیت، تفکیک شده برمبنای سن و جنس، برای اطمینان از در نظر گرفته شدن و پشتیبانی از زنان بیوه هم اکنون و در آینده نیاز داریم.
بنا بر گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، دبیر کل این سازمان در آخر از دولت ها خواست تا در این روز جهانی زنان بیوه، جوامع را تقویت کرده، به خانواده ها ارزش داده و جوامعی را بازسازی کنند که از زنان بیوه با همه کثرتشان حمایت می کنند.
منبع:

1399/04/03
15:31:48
5.0 / 5
2248
تگهای خبر: اطلاعات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید