بازی اندروید

همكاری بیش از ۱۷۰۰ وكیل نیكوكار با كمیته امداد

همكاری بیش از ۱۷۰۰ وكیل نیكوكار با كمیته امداد

به گزارش بازی اندروید معاون حقوقی و امور مجلس كمیته امداد از همكاری بیش از 1700 وكیل نیكوكار با كمیته امداد آگاهی داد و اظهار داشت: 427 میز خدمت برای معاضدت حقوقی مددجویان در ادارات كمیته امداد سراسر كشور به راه افتاده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، جعفر صباغیان با تقدیر همکاری قضات، وکلا، سردفتران و کارشناسان رسمی دادگستری با کمیته امداد درارائه معاضدت حقوقی به مددجویان این نهاد، اظهار داشت: هم اکنون ۴۲۷ میز خدمت حقوقی در کشور در حال فعالیت است که خدمات مختلف حقوقی و قضایی را به نیازمندان ارائه می کنند.
وی با اعلان اینکه سال قبل ۹۰۶ وکیل نیکوکار با کمیته امداد همکاری داشتند، اشاره کرد: این تعداد امسال با افزایش ۴۷ درصدی به بیش از ۱۷۰۰ وکیل رسیده که امور حقوقی مددجویان را به صورت رایگان انجام می دهند.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد اشاره کرد: وکلای نیکوکار با استقرار در این میز خدمت، ضمن ارائه مشاوره های حقوقی، کیفری و موضوعات مربوط به مددجویان، پرونده های قضایی آنان در محاکم قضایی یا شوراهای حل اختلاف را تا حصول نتیجه و احقاق حقوق آنان پیگیری می کنند.
وی با اعلان اینکه توانمندسازی مددجویان مهمترین برنامه کمیته امداد برای خانواده های تحت حمایت است، افزود: ارائه خدمات حقوقی و قضایی در امتداد وصول حق و حقوق مددجویان مانند حق الارث و اموالی که به هر علت در اختیار اشخاص ثالث قرار گرفته، یکی از ابعاد توانمندسازی است. این موارد باید وصول شده و در اختیار مددجو قرار گیرد تا زمینه خوداتکایی برای وی فراهم گردد.
صباغیان با اشاره به اینکه مددجویان تحت پشتیبانی از پرداخت هزینه های دادرسی در محاکم قضایی معاف هستند، اضافه کرد: در قانون مجازات اسلامی مجازات های جایگزین حبس پیش بینی شده که می توان از این ظرفیت برای انجام امور عام المنفعه در امتداد خدمات حمایتی به مددجویان بهره برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اعلان اینکه سال قبل ۳۴ هزار و ۲۵۰ نفر از مددجویان از آموزش ها و مشاوره های حقوقی برخوردار شدند، افزود: در همین مدت بیش از ۷۰ هزار خدمت حقوقی به خانواده های تحت حمایت ارائه شد.
منبع:

1399/04/03
23:18:40
5.0 / 5
2459
تگهای خبر: آموزش , خدمات , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید