بازی اندروید
با پیگیری صندوق بازنشستگی و موافقت سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت؛

آغاز صدور احكام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها

آغاز صدور احكام بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها

به گزارش بازی اندروید مدیرکل فنی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: علت تاخیر صدور احکام برای بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها، در کنار نقصها اطلاعات حقوق شاغلین همطراز، افزایش شاغلین امسال بود که مقرر شد افزایش یاد شده برای بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها هم منظور شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، اکبر شیرمحمدیامروز (دوشنبه ۶بهمن ماه) با بیان این مطلب اظهار داشت: با پیگیری صندوق و اعمال تغییرات حقوق شاغلین، آن تعداد از افرادی که قبل از اعمال این تغییرات در قالب متناسب سازی حقوق، با کاهش حقوق مواجه می شدند، این مشکل عملاً برطرف شده و این عزیزان از مزایای متناسب سازی بهره مند خواهند شد.
وی تصریح کرد: ازاین رو با رفع موانع قانونی موجود در صدور احکام اعضای غیرهیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای، روند محاسبه حقوق و صدور احکام این عزیزان شروع شده است.
شیرمحمدی همینطور توضیح داد: طبق دستورالعمل های اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان که توسط سازمان های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی در مورد اعضای غیرهیات علمی دانشگاه ها به صندوق بازنشستگی کشوری ابلاغ گردیده بود و هماهنگی های صورت گرفته با مسئولین امور اداری دانشگاه ها مقرر شده که محاسبات حقوق بازنشستگان بر اساس ۹۰درصد حقوق شاغلین جهت اعمال در سیستم احکام صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: با عرضه اطلاعات حاصله مشخص شد که بخشی از بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه ها بر مبنای محاسبه حقوق شاغلین هم طراز، با کاهش دریافتی مواجه می شوند.
وی خاطرنشان کرد: به دنبال این مسئله، با هماهنگی انجام شده و در جلسه روز گذشته (۵بهمن ماه) که با حضور مدیرکل امور اداری دانشگاه فنی و حرفه ای و نمایندگان بازنشستگان غیرهیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای در اداره کل فنی صندوق برگزار شد، مبحث مورد بررسی قرار گرفت و با تعیین سازوکار اجرایی لازم برای صدور احکام مابقی کارکنان و همینطور مدیران بازنشسته دانشگاه با رعایت افزایش مورد نظر عملیاتی شود.
شیرمحمدی اظهار داشت: در جلسه ای که امروز (۶بهمن ماه) در سازمان برنامه و بودجه بدین منظور برگزار شد، موافقت مسئولین سازمان برنامه و بودجه برای اعمال افزایش متناسب با شاغلین و رفع موانع قانونی آن حاصل شد.
طبق گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی تصریح کرد: بر این اساس فرایند صدور احکام برای اعضای غیرهیات علمی شروع شده و نسبت به صدور احکام کلیه مشمولین اقدام می شود. بدیهی است که حقوق معوقه این گروه از بازنشستگان از آغاز مهرماه ۹۹ محاسبه و با حقوق ماه جاری به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.
منبع:

1399/11/07
13:33:28
0.0 / 5
1174
تگهای خبر: اطلاعات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید