بازی اندروید
زارع:

حقوق سربازان در سال آینده 4 برابر افزوده می شود

حقوق سربازان در سال آینده 4 برابر افزوده می شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 از مصوبه این کمیسیون برای افزایش ۴ برابری حقوق سربازان و افزایش 50 درصدی این پرداخت برای سربازان متاهل اطلاع داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشستی خبری ضمن اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: حدودا حقوق سربازان در کمیسیون تلفیق نهایی شده که در صورت تصویب در صحن علنی، حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزوده می شود. علاوه بر آن 400 هزار تومان مازاد برای رفت و آمد آنها تسهیلات اختصاص داده شده است. سربازان متأهل هم تسهیلاتی مانند افزایش 50 درصدی این پرداخت خواهند داشت همینطور مقرر شد به منظور اشتغالزایی مبلغ 50 میلیون و 100 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در زمان آخر خدمت پرداخت گردد.
وی اضافه کرد: در بودجه ۱۴۰۰ وابستگی به نفت کاهش یافته که بر مبنای آن این منابع از 394 هزار میلیارد تومان به کمتر از 260 هزار میلیارد تومان رسیده، همینطور لایحه بودجه به صورت دو سقفی و دو زمانه است بدان معنا که یک سقف در 6 ماهه اول و یک سقف در 6 ماهه دوم در نظر گرفته شده و بر مبنای آن اعتبارات تخصیص پیدا می کند.

وی اضافه کرد: با مصوبه کمیسیون تلفیق جمع منابع عمومی دولت از 841 هزار میلیارد تومان به 1158 میلیارد تومان رسید که حدودا 178 هزار میلیارد تومان شفاف سازی شد مثلا 90 هزار میلیارد تومان در حوزه واگذاری سهام در کل بند (و) تبصره 2 دولت کتاب بودجه آمده بود و در ردیف ها نیامده و منابع آن صفر بود. حدود30 هزار میلیارد تومان برای اوراق تسویه در نظر گرفته شده بود که به آن 5 هزار میلیارد تومان در مجلس افزوده شد اما این موارد هم در ردیف تا نوشته نشده بود. مبلغ 53 هزار میلیارد تومان هم بر مبنای نامه رئیس جمهور جهت استفاده از اوراق در نظر گرفته شده بود. مابه التفاوت هزار و 158 میلیارد تومان تا 841 هزار میلیارد تومان، 178 هزار میلیارد تومان شفاف سازی بود و حدود 139 هزار میلیارد تومان هم منابع جدید از حوزه مالیات، اوراق و اسناد بوجود آمد.
وی افزود: در تبصره 14 درباره دستورات مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تصمیماتی در حوزه منابع عمومی بودجه گرفته شد که همچون آن می توان به تکلیف برای وزارت جهاد کشاورزی اشاره نمود که بر مبنای آن برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار هزار و 757 میلیارد تومان اعتبار تخصیص می یابد همینطور برای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری هزار و 757 میلیارد تومان پیشبینی شد.
به گفته زارع از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق این بود که به وزارت کشور به منظور مقابله با اثرات مخرب ریزگرد و تاثیر بر شبکه برق حدود 351 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت. برای تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاهی حدود 263 میلیارد تومان داده شد که حدود 527 میلیارد تومان از این محل میان 13 دانشگاه جامع و برتر کشور به نسبت مساوی تقسیم شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه افزود: برای طرح های نوآورانه و شرکتهای دانش بنیان و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور دو هزار و 47 میلیارد تومان اعتبار پیشبینی شده است. همینطور دو هزار و 546میلیارد تومان برای طرح های آب و فاضلاب و راه های روستایی در سال آینده در نظر گرفته شده که می تواند برای رفع مشکل آبرسانی به روستاها و رفع راه های روستایی کارگشا باشد.
وی ضمن اشاره به مشکلات شهر اهواز اظهار داشت: 877 میلیارد تومان برای طرح های آب و فاضلاب اهواز، حمیدیه، کارون و باوی پیشبینی شده است. همینطور کمیسیون تلفیق تصویب کرد که افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان هزار میلیارد تومان باشد.13 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی به منظور اشتغالزایی و توانمندی زنان سرپرست خانوار پیشبینی شده است.
سخنگوی کمیسیون تلفیق ضمن اشاره به مصوبه کمیسیون درباره حقوق سربازان اظهار نمود: حدودا حقوق سربازان در کمیسیون تلفیق نهایی شد که در صورت تصویب در صحن علنی، حقوق سربازان در سال آینده ۴ برابر افزوده می شود. علاوه بر آن 400 هزار تومان مازاد برای رفت و آمد آنها تسهیلات اختصاص داده شده است. سربازان متأهل هم تسهیلاتی مانند افزایش 50 درصدی این پرداخت خواهند داشت همینطور مقرر شد به منظور اشتغالزایی مبلغ 50 میلیون و 100 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در زمان آخر خدمت پرداخت گردد.
زارع تصریح کرد که تمام تلاش کمیسیون تلفیق این است که بررسی ردیف های پیشنهادی دولت در حوزه های مختلف طی روزهای آینده صورت گیرد و همزمان با ان نمایندگان کلیات بودجه را در صحن بررسی می کنند.
وی در توضیح 139 هزار میلیارد تومان منابع بودجه که توسط مجلس به بودجه اضافه شده اظهار داشت: به صورت مثال 17 هزار میلیارد تومان از حقوق ورودی خودرو ها از مناطق آزاد به دست می آید همینطور رقم واقعی مالیات بر ارزش افزوده 88 هزار و 300 میلیارد تومان بود در حالیکه دولت آنرا 66 هزار میلیارد در نظر گرفته بود. همینطور عوارض خروج از کشور برای بهسازی روستاهای مرزی در نظر گرفتیم. دولت هم سود سهام شرکتهای دولتی که کمتر از 50 درصد بود را در لایحه بودجه نیاورده بود که ما به ازای آن 10 هزار میلیارد تومان در نظر گرفتیم بنابراین منابع جدید نفتی نیستند و از آنجایی که پیشبینی دولت از این منابع نسبت به عملکرد آن در سال 99 کمتر بود ما آنرا افزایش دادیم، در واقع اتکای ما به نفت کمتر شده و سهام و اسناد خزانه اسلامی را به سمت تولید هدایت کردیم.
زارع در انتها اظهار داشت که حدود 27 هزار میلیارد تومان برای جهاد کشاورزی به منظور تولید نهاده، واکسن دامی و پشتیبانی از بخش تولید به پیشنهاد مجلس افزوده شد.
منبع:

1399/11/10
16:50:05
0.0 / 5
1389
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بازی اندروید