بازی اندروید

سینماگر ایرانی داور جشنواره فیلم برلین شد

سینماگر ایرانی داور جشنواره فیلم برلین شد

به گزارش بازی اندروید لیست داوران بخش رقابتی اصلی هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم برلین با حضور یک سینماگر ایرانی در بین داوران اعلام گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مسؤلان برگزاری هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین سال جاری شش سینماگر که همگی سابقه کسب جایزه خرس طلای برلین را در کارنامه دارد بعنوان داوران بخش رقابتی اصلی این رویداد سینمایی برگزید.
محمد رسول اُف کارگردان ایرانی که در سال ۲۰۲۰ با فیلم «شیطان وجود ندارد» موفق به کسب جایزه اول برلین شد، یکی از این داوران برلیناله ۲۰۲۱ خواهد بود و در کنار او«جیانفرانکو رُزی»، «یاسمیلا ژبانیچ»، «ایلدیکو انیدی»، «آدینا پینتیلd» و «نداف لاپید»، سینماگرانی هستند که برنده خرس طلای برلین و دیگر برندگان بخش رقابتی جشنواره برلین پیش رو را انتخاب خواهند کرد.
«جیانفرانکو رُزی» مستند ساز برجسته ایتالیایی در سال ۲۰۱۶ با فیلم «آتش در دریا»، «یاسمیلا ژبلانیچ»کارگردان اهل کشور بوسنی و هرزگوین با فیلم «گرباویتسا» در سال ۲۰۱۶، «ایلدیکو انیدی» فیلمساز در مجاری در سال ۲۰۱۷ با فیلم «در جسم و روح»، «آدینا پنتیلی» رومانیایی در سال ۲۰۱۸ با فیلم «به من دست نزن» و «نداف لاپید» در سال ۲۰۱۹ با فیلم «مترادف ها» موفق به کسب جایزه خرس طلای برلین شده اند.
هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین سال جاری طی دو مرحله برگزار می شود و اول تا پنجم مارس (۱۱ تا ۱۵ اسفند) و به صورت مجازی میزبان نمایش فیلمهای برلیناله خواهد بود و یک نسخه ویژه جشنواره هم از ۹ تا ۲۰ ژوئن (۹ تا ۱۹ خرداد) با حضور تماشاگران برگزار می شود و برندگان بخش های مختلف جشنواره هم معرفی می گردند.1399/11/13
23:38:25
0.0 / 5
1124
تگهای خبر: رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید