بازی اندروید
اصلانی:

دولت لایحه امنیت زنان را به مجلس عرضه كند

دولت لایحه امنیت زنان را به مجلس عرضه كند

بازی اندروید: مرکزی مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی از دولت خواست لایحه امنیت زنان را هرچه زودتر به مجلس شورای اسلامی برای تصویب ارسال نماید.


مینو اصلانی، پنجشنبه ۱۶ بهمن در نشست با اصحاب رسانه اظهار نمود: اولین کنگره زنان شهید، جانباز و آزاده به صورت بین المللی با حضور زنان مقاومت در اوایل دهه ۸۰ در کشور برگزار شده و دومین کنگره با پیام رهبر معظم انقلاب در سال ۹۱ برگزار شد و بعد از آن سالانه شمار زیادی از کنگره ها و همایش های زنان شهید، جانباز و آزاده در کشور شکل گرفته است.
وی با اشاره به اینکه ۷ هزار زن شهید در سطح کشور دارای پرونده هستند ۱۱۰ شهید از این تعداد شهید ترور هستند، شهدای زن را بر پنج گروه تقسیم کرد و اضافه کرد: زنان شهید در پنج دسته شهدای ساواک، شهدای بمباران در دفاع مقدس، شهدای مکه، شهدای ترور و شهدای انقلاب اسلامی دسته بندی می شوند. بیشترین شمار زنان شهید با بیشتر از سه هزار شهیده متعلق به استان خوزستان است.
مسئول امور زنان و خانواده مرکز مطالعات راهبردی دانشگاه عالی دفاع ملی ضمن اشاره به لایحه امنیت زنان خاطرنشان کرد: این لایحه کمک کننده به کنترل خشونت ضد زنان در تمامی حوزه ها است که می طلبد دولت در مدت زمان باقی مانده از عمر دولت دوازدهم این لایحه را زودتر به مجلس عرضه نماید.
اصلانی بیان نمود: این لایحه یک مرتبه به مجلس شورای اسلامی ارجاع شده که به منظور کارشناسی به قوه قضاییه ارسال شد و بعد از انجام برخی اقدامات باردیگر به دولت برگشت داده شده تا در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد، اما این مهم هنوز عملیاتی نشده است. در صورت تصویب این لایحه، حمایت همه جانبه ای از بانوان صورت می گیرد که امیدواریم هرچه سریعتر در راه قانونگذاری قرار گیرد.
وی افزود: هم اکنون حدود ۲۰۰ قانون در مجلس شورای اسلامی در جهت پشتیبانی از زنان و خانواده تصویب شده که البته برخی اجرایی نشده است.
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران استان مرکزی هم در این جلسه اظهار داشت: استان مرکزی ۹۵ شهید زن و ۱۳۱ جانباز زن را تقدیم انقلاب کرده که چهار شهیده در ارتباط با جمعه خونین سال ۱۳۶۶ مکه است، یک شهیده توسط نیروهای متجاوز آمریکایی در کاظمین شهید شده و بقیه در ارتباط با دوران دفاع مقدس است.
مرتضی انصاری فر اظهار داشت: خانواده معظم شهدا و خصوصا مادران و همسران شهدا الگویی حاضر و کارآمد برای بانوان هستند چونکه با وجود سختی ها و مشکلات همواره بر راه پرارزش و مکتب شهدا پایبند بوده اند.
منبع:

1399/11/17
17:08:44
0.0 / 5
1458
تگهای خبر: همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بازی اندروید