بازی اندروید

پاسخ الناز شاكردوست به بازی در فیلمهای تجاری و همكاری با فیلمسازان زن

پاسخ الناز شاكردوست به بازی در فیلمهای تجاری و همكاری با فیلمسازان زن

بازی اندروید: الناز شاکردوست که سالها به بازی در فیلمهای تجاری بیشتر معروف بود، اعتقاد دارد که بازی در فیلمهای تجاری بدون لودگی اتفاق بدی نیست و او تجربه همان فیلمها را حالا به سینمای جدی تر آورده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، جشنواره فیلم فجر به صورت رسمی با نمایش فیلم« تی تی » در سینمای رسانه ها به پایان رسید؛ فیلمی عاشقانه که با حضور باردیگر الناز شاکردوست و هوتن شکیبا در کنار هم همراه بود.
عصر ۱۹ بهمن ماه فیلم، « تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده بعنوان آخرین فیلم جشنواره فجر برای اهالی رسانه و منتقدان در مرکز همایش های برج میلاد به نمایش درآمد و در نشست خبری آن هم پارسا پیروزفر از چهره های غایب بود.
در این فیلم الناز شاکردوست که فیلم «ابلق» را هم در جشنواره داشت، نقش دختری شمالی را بازی می کند و درباره چگونگی مراحل رسیدن به نقش های متفاوتی که در دو سال گذشته در آنها حضور داشته، بیان نمود: تکنیک در رسیدن به نقش ها به کمک من می آید، اما از جایی به بعد همه تکنیک ها را فراموش خواهی کرد و با زندگی کردن با نقش این فرآیند صورت می گیرد.
او که در فیلم دیگرش هم با نرگس آبیار همکاری کرده، در پاسخ به اینکه آیا کارکردنش با کارگردان های زن عامدانه است؟ اظهار داشت: من به کارگردان هاجنسیتی نگاه نمی کنم و بیشتر برایم وجه انسانی نقش مهم می باشد، اما به هر حال زمانی که زن ها کنار هم قرار می گیرند و از هم حمایت می کنند، نتیجه کار بسیار اعجاب انگیز می شود.
شاکردوست درباره حضورش در آثار تجاری توضیح داد: به نظر من این مورد اتفاق بدی نیست که بازیگر در فیلمهای تجاری که لودگی ندارد بتواند مخاطبانی را با خود همراه کند تا به خاطر او به تماشای سینمای هنری بنشیند. من با چنین انتخاب هایی تجاربی را با خودم به سینمای جدی تر می آورم.
شاکردوست همینطور ضمن اشاره به سختی ساخت این فیلم اضافه کرد: ما در زمستان و در سی و پنج جلسه این فیلم را کار کردیم و دلم می خواهد بگویم شرایط این فیلم شرایط معمولی نبوده و امیدوارم از این کارحمایت کنید.
همچنین هوتن شکیبا از دیگر بازیگران فیلم درباره بازی در نقش های جدی اظهار داشت: من حضور در ژانر کمدی را دوست دارم، اما هدف من قبول کردن نقش هایی است که برایم چالش به همراه داشته باشد و ژانر فیلم برایم اهمیتی ندارد.
او درباره شانس دریافت سیمرغ در این دوره جشنواره اظهار داشت: سیمرغ گرفتن برایم پرارزش است، اما بازی های خوب در این دوره از جشنواره زیاد است. امیدوارم فضا و محیط جشنواره همواره به صورت سلامت برقرار باشد و بتوان به سادگی و آرامش کار کرد.
آیدا پناهنده هم که به علت حضور فیلمش در جشنواره های خارجی در بخش کارگردانی و بهترین فیلم داوری نخواهد شد، دراین باره اظهار داشت: من یاد گرفتم که در فیلم خودم را به رخ نکشم و از رخشان بنی اعتماد یاد گرفتم که آنسوی دوربین مسائل دیگری هم وجود دارد.
او درباره وجود رگه های سورئالیسی و جادوگر بودن شخصیت «تی تی» توضیح داد: «تی تی» برای من شبیه قدیسی بود که به علت گذشته کولی وارش به جهان واقعی تری نسبت به ما رسیده بود. جادوگر واژه درستی نیست، چیزی که می توانم بگویم این است که برای من «تی تی» یک شبه قدیس بود.
پناهنده همینطور اظهار داشت: امیدوارم بتوانم شرافتم را نسبت به سینما حفظ کنم. این آخرین فیلم من در شمال ایران است و می خواهم از مردم این خطه تشکر کنم. امیدوارم که فیلمهای من را دوست داشته باشید.

1399/11/19
21:52:35
0.0 / 5
1318
تگهای خبر: بازی , دوربین , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بازی اندروید