بازی اندروید

بهره برداری از ۹۰ مدرسه و ۳۰ مركز جامع سلامت بركت

بهره برداری از ۹۰ مدرسه و ۳۰ مركز جامع سلامت بركت

بازی اندروید: 90 مدرسه و 30 مرکز جامع سلامت بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام در مناطق محروم کشور به بهره برداری رسید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان سیستان و بلوچستان، ۹۰ مدرسه و ۳۰ مرکز جامع سلامت در مناطق محروم کشور به بهره برداری رسید. همین طور ۱۵ دستگاه ون به دانش آموزان بازمانده از تحصیل سیستان و بلوچستان اهدا شد.

مدیرعامل بنیاد برکت در تشریح جزئیات این پروژه های عمرانی و زیربنایی اظهار داشت: امروز ۹۰ مدرسه با ۴۵۰ کلاس درس در مناطق روستایی و محروم سراسر کشور به بهره برداری می رسد که بنیاد برکت برای ساخت این تعداد مدرسه ۳۹۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه کرده است.

امیرحسین مدنی با اشاره به سفرش به استان سیستان و بلوچستان افزود: سهم این استان از ۹۰ مدرسه افتتاح شده بنیاد برکت، ۳ مدرسه با ۱۳ کلاس درس در شهرهای زاهدان، چابهار و خاش با اعتباری بیش از ۱۱۵ میلیارد ریال است.

وی در مراسم افتتاح یکی از این مدارس در حاشیه شهر زاهدان اظهار داشت: بنیاد برکت تا حالا ۱۳۲ مدرسه را در سیستان و بلوچستان ساخته و تحویل داده است و ۴۴ مدرسه دیگر نیز تا آخر سال آینده به آموزش و پرورش این استان تحویل خواهد شد.

مدنی با اشاره به راه اندازی ۳۰ مرکز جامع سلامت در مناطق محروم کشور بیان کرد: یکی از این مراکز در بخش گوهرکوه شهرستان تازه تاسیس تفتان به بهره برداری رسیده و موجب دسترسی ۴ هزار نفر به پزشک عمومی و خدمات بهداشتی شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: تا حالا ۷۸ مرکز جامع و پایگاه سلامت برکت در استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیده و ۲۰ مرکز دیگر در دست ساخت است.

وی با اشاره به ۶۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: در مسافرت رئیس ستاد اجرائی فرمان امام به استان قرار شد که علاوه بر ساخت مدرسه، شرایط مناسب برای رفت و آمد دانش آموزان ساکن در روستاهای دورافتاده و صعب العبور به مدارس فراهم گردد.

مدنی اضافه کرد: در همین راستا، ۱۵ دستگاه ون مجهز با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال تهیه و در اختیار آموزش و پرورش استان قرار گرفت تا امکان ادامه تحصیل برای ۱۵۰۰ دانش آموز ۱۲۰ روستا مهیا شده و خانواده های کم درآمد روستایی دغدغه رفت و آمد فرزندان خود به مدرسه را نداشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مدیرعامل بنیاد برکت در آخر اشاره کرد: بنیاد برکت تا به امروز ۱۶ هزار و ۳۷۸ طرح را با حجم سرمایه گذاری ۱۴ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال در حوزه های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی و سلامت در استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.1399/11/20
22:11:55
0.0 / 5
1263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بازی اندروید