بازی اندروید

جز آموزش راهی برای مصونیت كودكان از خطرات اینترنت وجود ندارد

جز آموزش راهی برای مصونیت كودكان از خطرات اینترنت وجود ندارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به خطرات فضای مجازی و اینترنت برای کودکان، اظهار داشت: در شرایط فعلی که فعالیت دانش آموزان در بستر اینترنت شکل می گیرد، جز آموزش، آگاهی و شناخت هیچ راه دیگری برای مصونیت نداریم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضا تفاهم نامه با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به اهمیت حفاظت از کودکان در مقابل خطرات فضای مجازی و اینترنت اظهار نمود: همچون مباحث مهم در کنار توجه و عرضه آموزش ها به زنان و خانواده، حفاظت از امنیت خانواده و کودکان است. همچون مهم ترین مولفه های حفاظت امنیت خانواده بخصوص در شرایط پاندمی کووید ۱۹ افزایش مهارت استفاده از اینترنت دانش آموزان است.

وی افزود: اگر مادران و کودکان و جوانان بدانند با چه مخاطرات جدی در فضای مجازی مواجه اند و تهدیدها را بشناسند می توانند مصونیت خود و خانواده خویش را حفظ کنند. در غیر این صورت صدمه های فراوانی به شکل شبکه های سازمان یافته خانواده ها را تهید می کند و ما باید توجه ویژه به عرضه این آموزش ها داشته باشیم.
ابتکار ضمن اشاره به سفر اخیر خود به کردستان افزود: زنان کردستان در زمینه های مختلف بخصوص اقتصاد خلاق و هنر بسیار مشتاق بودند چونکه ماهیت برخی استان ها نظیر کردستان با هنر و موسیقی گره خورده است. ما باید به عنصر هنر بعنوان بخشی از اقتصاد خلاق و برای ورود به عرصه مجازی و بازارهای مجازی عرضه کالا و خدمات دقت کنیم.
معاون زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن اشاره به فعالیت برخی زنان کارآفرین کرمانشاه در بازارهای کشور عراق، اضافه کرد: بعضی از زنان کارآفرین کرمانشاه توانسته اند به بازارهای عراق متصل شوند و بسیار مشتاق بودند علاوه بر این حضور فیزیکی در بازارهای کشور عراق بتوانند از راه ارتباطات مجازی با کشورهای منطقه ارتباط برقرار کنند و تولیدات ایران را به عرصه جهانی وارد کنند.
وی خاطرنشان کرد: امروزه خیلی از زنان روستایی می توانند از راه ارائه خلاقانه صنایع دستی و هنر نیاکان خود بگونه ای جذاب برای جوانان کارآفرینی و فعالیت کنند. در پنجمین نمایشگاه صنایع دستی دهه فجر سال جاری دو خانم روستایی لوح جهانی دریافت نمودند و دغدغه آنها این بود که چگونه بتوانند از روستا با جهانیان ارتباط بگیرند و کالاهای خویش را در بازارهای جهانی ارائه نمایند. ما نباید اقتصاد خلاق، هنر و صنایع دستی و مزیت های درون کشور را دست کم بگیریم.
ابتکار افزود: این معاونت توانسته است از راه هم افزایی سه جانبه با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزارت ارتباطات زمینه توان افزایی زنان برای حضور در بازار های مجازی را افزایش دهد. مبادله تجربیات و اطلاعات تعیین کننده جهت ورود به بازار مجازی و عرضه کالا و خدمات و آموزش و توان افزایی مهم می باشد. ازاین رو باید بر روی مبحث استارتاپ ها و با توجه ویژه بر نیروی جوان و خلاق تمرکز کرد.
او در آخر اظهار داشت: این معاونت در جهت توان افزایی اقتصادی زنان حدد سه سال است که با وزارت کار و وزارت کشور و بخش های دولتی الگو سازی خوبی در کسب و کار موفق انجام داده است اما تمامی طرح هنگام رسیدن به بازاریابی نیازمند تقویت بیشتر هستند و باید بر روی آن بیشتر از پیش کار شود. امیدوارم از راه این تفاهمنامه بتوانیم الگوی موفقی برای زنان و خانواده ایرانی ایجاد نماییم.
1399/11/21
22:43:05
0.0 / 5
1301
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بازی اندروید