بازی اندروید

وجود دستگاههای مختلف حمایتی در حوزه های مرتبط بارفاه از مهم ترین چالشهای برنامه ششم

وجود دستگاههای مختلف حمایتی در حوزه های مرتبط بارفاه از مهم ترین چالشهای برنامه ششم

به گزارش بازی اندروید رئیس موسسه پژوهش و تأمین اجتماعی اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائل و چالشهایی که در برنامه ششم مورد بحث قرار می گرفت وجود دستگاههای مختلف و پراکنده حمایتی در حوزه های در رابطه با رفاه و حمایت اجتماعی و جزیره ای عمل کردن آنهاست.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، روزبه کردونی در کنفرانس آنلاین ملی امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه، به چالش ها و تنگناهایی که در برنامه ششم توسعه داشتیم پرداخت و اظهار داشت: مرور این چالش ها به این علت اهمیت دارد که ما متوجه باشیم در این سالها چقدر موفق شدیم این چالشها را حل نماییم و کدام چالشها هنوز پابرجاست؟ این نگاه و این رویکرد به چالش های موجود به ما کمک می نماید که در تدوین برنامه هفتم بخصوص حوزه رفاهی و اجتماعی نگاه سیاستگذارانه تری داشته باشیم.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین مسائل و چالش هایی که در برنامه ششم مورد بحث قرار می گرفت وجود دستگاههای مختلف و پراکنده حمایتی در حوزه های در رابطه با رفاه و حمایت اجتماعی و جزیره ای عمل کردن آنهاست.
وی در ادامه، به دیگر چالش ها اشاره نمود و اضافه کرد: چالش دوم تداخل وظایف و فعالیتهای دستگاه ها و نهادهای عرضه کننده خدمات رفاهی است؛ اینها چالشها و تنگناهایی است که ما قبل از برنامه ششم با آن مواجه بودیم و قرار بود که در انتها برنامه ششم این مسائل یا حل شده باشد و یا بخشی از آنها حل شده باشد.
به قول وی، چالش سوم عدم اجرای نظام تأمین اجتماعی چندلایه، چالش چهارم فقدان نظام یکپارچه و متمرکز آماری برای شناسایی پوشش و رصد جمعیت هدف، چالش پنجم تعدد مراکز تولیدکننده گزارشات آماری و محدودیت در دسترسی مناسب به این اطلاعات بود و چالش بعدی مناسب نبودن ساز و کارهای شناسایی و پذیرش نیازمندان بود.
کردونی چالش بعدی را کامل نبودن نظام پایش و ارزشیابی ارائه خدمات در بحث حمایتی دانست و خاطرنشان کرد: چالش دیگر ناتوانی در پوشش دادن کل خانوارهای نیازمند به علت ناکافی بودن اعتبارات و چالش دیگر تبعات ناشی از اجرای سیاستهای کلان اقتصادی در نظام سیاستگذاری و تداوم نابرابری های رفاهی است.
کردونی بیان نمود: ما در حوزه رفاهی و اجتماعی چالش بسیار بزرگ در حوزه عمومی و مطالبه گری داریم و ما بیشتر مطالبه مان از دستگاه هایی است که باید حمایت اجتماعی کنند.
وی در بخش دیگر، چالش دیگر را توجه ناکافی به بومی سازی اندیشه ها و الگوهای وارداتی در رابطه با حوزه حمایتی عنوان نمود و اظهار داشت: بخصوص آنجایی که ما به لزوم رویکردهای منطقه ای در تدوین برنامه های حمایتی وارد می شویم، بسیار مهم می باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: امروز که میخواهیم وارد برنامه هفتم شویم، باید چند مساله را تعیین و تکلیف نماییم. اول اینکه متولی این چالش ها کدام دستگاه ها بوده است؟ چه سیاستهایی ناظر بر هرکدام از این چالشها تدوین و چه اقداماتی اجرا شده است؟ آیا این اقدامات اثربخش بوده است؟ اگر اثربخش بوده تا چه میزان اثربخش بوده است؟ نکته بعد این است که اگر چالش هنوز پابرجا می باشد چرا پابرجاست؟.
منبع:

1399/12/01
23:56:56
0.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بازی اندروید