بازی اندروید

حاشیه های شهاب حسینی با یك خداحافظی تمام می شود ؟

حاشیه های شهاب حسینی با یك خداحافظی تمام می شود ؟

بازی اندروید: شهاب حسینی بعد از یک سالِ پرحاشیه با ترک فضای مجازی به متتقدانش پاسخ داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، شهاب حسینی که نزدیک به سه دهه است در عرصه بازیگری فعالیت می کند، معمولا بعنوان چهره ای آرام و بی حاشیه شناخته می شد، اما یک سال قبل با اظهارنظرها و واکنش هایی که داشت، طوری بر او گذشت که تمام سالهای آرامش جبران شد.
اگر از اتفاق های مربوط به نشست خبری اجرای نمایش «اعتراف» به بازیگری و کارگردانی خودش بگذریم، بیشترین حاشیه ها و واکنش ها به حسینی از جشنواره فیلم فجر سال قبل شروع شد؛ مقطعی که به سبب اتفاق های سیاسی و اجتماعی تلخ ماه های پیش از بهمن برخی هنرمندان را به انصراف از حضور در جشنواره واداشت و شهاب حسینی که بعنوان تهیه کننده و بازیگر در ان رویداد حاضر بود، در صفحه اینستاگرام واکنشی تند و صریح به انصراف مسعود کیمیایی بعنوان نخستین سینماگری که از این جشنواره انصراف داده بود، نشان داد.
اظهارات و انتقادهای تند وتیز شهاب حسینی کار را به اعتراض و بیانیه کارگردان های سینما نیز کشاند و این ماجرا به سطحی گسترده از کاربران فضای مجازی نیز راه پیدا کرد و عده ای گفتار او را تقبیح کردند و عده ای دیگر تحسین.
این اتفاق در طول برگزاری جشنواره فجر هم ادامه داشت تا نیمه شبی که برای یک فیلم خارج از بخش مسابقه یعنی «شین» به تهیه کنندگی شهاب حسینی نشست پرسش و پاسخ برگزار شد؛ نشستی که برخی آنرا امتیاز ویژه برگزار کنندگان جشنواره به این چهره سینمایی برای برخورد منتقدانه او با انصراف دهندگان جشنواره می دانستند. البته حسینی در همان نشست اصرار کرد که این امکان برای همه فیلم های بخش خارج از مسابقه وجود دارد و او تنها از اختیار قانونی اش بهره برده است. او همین طور اضافه کرد که این جلسه نه برای فیلم «شین» بلکه بهانه ای است تا خودش پس از مدت ها حرف شنیدن، به بعضی مسائل پاسخ دهد.
نتیجه آن نشست نیمه شب بهمن در پردیس سینمایی ملت، گرد و خاک کردن این بازیگر و عصبانیت شدید او به همه برداشت ها و نسبت ها و توهین ها به حرف ها و عقایدش بود که خود شروع کننده یک سری تازه از حاشیه ها شد.
پس از جشنواره فجر، بااینکه شهاب حسینی در کلام و اظهارنظر تا حدودی سکوت پیشه کرد، اما باز هم خبرهایی که از کارهایش منتشر می شد - از راه اندازی یک شرکت فیلمسازی در امریکا گرفته تا اجرای برنامه «همرفیق» - هر کدام با انواع و اقسام واکنش ها در فضای مجازی همراه بود.
حالا تازه ترین ماجرای او که چند ماهی است در امریکا به سر می برد، با انتشار فیلمی که حسینی را در حال تزرق واکسن کرونا نشان میدهد شروع شده و بنظر می رسد همین اتفاق که بسیار هم حاشیه ساز شد، او را به خداحافظی از فضای مجازی واداشته است.
اگرچه وی در ماه های قبل اظهارنظری درباره تزریق واکسن ایرانی یا خارجی نداشته، اما واکنش ها به واکسن زدنش کار را به جایی رساند که مجبور به توضیح شد و در گفت وگویی بیان کرد که هیچ نیت قبلی و برنامه ریزی مشخصی برای زدن واکسن نداشته و به اصرار یکی از دوستانش که برای شروع یک کار سینمایی او را همراهی می کرده، در صف واکسن مازاد ایستاده تا شانس خودرا امتحان کند.
اما همین توضیح هم حرف و حدیث های دیگری را به دنبال داشت تا سرانجام پس گذشت کمتر از چند روز، او با انتشار متنی به منتقدانش پاسخ دهد.
شهاب حسینی ساعتی قبل در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«سنگی که طاقت ضربه های تیشه را ندارد به تندیسی زیبا بدل نخواهد شد.
می بخشید اگر الگویی نبودیم که مقبول نظر افتد چون اصلا الگو نبودیم. کی اظهار داشت که بودیم؟ در جهانی که زیستگاه مردان و زنانی بزرگ بوده، ما را چه به الگو بودن؟ همیشه خود جوینده الگوی بودیم تا رمز جاودانگی بیاموزیم.
و نیفتیم مگر در سیر آنان که دلسپرده راه حق و حقیقت بودند و جان بر سر این عشق به جان آفرین پیشکش کردند. بسیارند. بجویید، می یابید.
درست می گویید. وصلم. اما نه به آنجا که پندار شماست. به ریسمانی که به آن چنگ زدم تا پراکنده و متلاشی نشوم.
حبل الله، که از مهر و کرامتش در دسترس همگان است. اگر نمی بینیم مشکل از ماست. قدردان مهر عزیزانی هستند که همیشه و در هر شرایط بنده را از لطف و حمایت خود محروم نکردند. برایشان طول عمر با عزت و عاقبت به خیر آرزو می کنم.
اما نارفیقان نسبتا محترم. سیر بنده کوچک در ضمن ۲۷ سال از عمق ناکجا و رسیدن به اینجا در پیشگاه چشمتان نبود؟
آنچه که غیر از خدای بزرگ و ارادت به خواست آن درگاهش مرا به پیوند با آن نسبت می دهید چنانچه می توانستند، خودرا از گزندهای روزگار حفظ می کردند. وگرنه من بنده آن دمم که ساقی گوید، یک جام دگر بگیر و من نتوانم.
قصه کوتاه که متاسفم که آنچه انتظار داشتید نبودم چون وامدارتان نبودم. گفت، آنچه هستی هدیه خداست به تو و آنچه می شوی هدیه توست به خدا.
غایتم تبدیل این وجود خاکسار به گوهری است در شأن پیشکش به پیشگاه پروردگار. همین و بس. گویند سنگ لعل شود در مقام صبر آری شود ولیک به خون جگر شود.
از آنجایی که بنده متعلق به نسل فضای مجازی نیستم، ترجیح می دهم ادامه زندگی را همچون پیش، در فضای حقیقی تجربه کنم. پس از اینستاگرام رفع زحمت می کنم و دنبال کنندگان مجازی ر با دنیای خود تنها می گذارم.
حق ماندگار، پایدار و نگهدار.»
حسینی در آخر خودرا "ملقب به صفر کله گنده" نامیده و بعد از دقایقی از انتشار این پست، صفحه خودرا از اینستاگرام خارج کرده است.
منبع:

1399/12/09
22:16:44
0.0 / 5
1367
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید