بازی اندروید

تالار هنر هم بازگشایی می شود

تالار هنر هم بازگشایی می شود

مدیر تالار هنر از بازگشایی این تالار از نیمه دوم تیر ماه اطلاع داد و از وضعیت معیشتی فعالان تئاتر كودك ابراز نگرانی كرد.


حسین موذن با بیان این خبر به ایسنا اظهار داشت: مقرر است تالار هنر از نیمه دوم تیر ماه با یکسری محدودیت ها و هم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی فعالیت خویش را از سر بگیرد.
او افزود: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده، ابتدا دو گروهی که اجرای نمایش هایشان در اسفند ماه به علت انتشار کرونا متوقف ماند، بار دیگر روی صحنه می روند. بدین ترتیب در مرحله اول میزبان دو نمایش «افسانه پری دریایی» و «دنیای اعجاب انگیز اکو و تاکو» خواهیم بود.
موذن درباره اجرای همزمان دو نمایش توضیح داد: بین اجراها حدود دو ساعت فاصله در نظر گرفته ایم. ضمن اینکه تمام تجهیزات بهداشتی تهیه شده و روزانه تمام فضاهای سالن ضدعفونی می شود.
او درباره دیگر تدابیر بهداشتی در این تالار اظهار داشت: تب سنجی از تمام رجوع کنندگان شامل همکاران سالن، گروه های نمایشی و تماشاگران هنگام ورود به سالن انجام می شود. علاوه بر آن تجمع تماشاگران پیش و بعد از اجرای نمایش حذف خواهد شد. به این صورت که هر تماشاگر به محض ورود به سالن وارد تالار اجرا می شود و کسی در لابی حضور نخواهد داشت.
موذن اضافه کرد: علاوه بر این گریم کودکان و گرفتن عکس یادگاری با عوامل اجرایی هم حذف می شود و بوفه هم تعطیل شده و لازم است همه تماشاگران شامل بزرگسال و کودک با ماسک وارد سالن شوند.
این مدیر هنری با تاکید بر ضرورت اجرای تدبیر بهداشتی برای سلامتی هنرمندان فعال در سالن هم افزود: یک مسئله حاد دیگر رعایت نکاتی برای حفظ سلامت خود هنرمندان است. به این منظور سعی شده گریم ها حذف شود یا به حداقل برسد. همینطور گروه ها تغییراتی در میزانسن های خود داشته اند که البته برایشان دشوار می باشد ولی چاره ای هم نیست. ضمن اینکه سه تن از بازیگران یکی از نمایش ها هم حذف شده اند.
موذن درباره جبران خسارت گروه هایی که پس از کرونا متحمل زیان شده اند، توضیح داد: آخرین قولی که مدیر اداره کل هنرهای نمایشی داده اند، این است که قبل از شروع اجرا، 50 درصد کمک هزینه مصوب گروه ها پرداخت گردد. به جز آن خود ما هم برنامه هایی داریم همچون اجرای آنلاین نمایش ها که تا حدود 80 درصد قطعی شده است و امیدواریم زودتر به شکل کامل قطعی شود.
به قول او بر طبق این طرح، مقرر است همزمان با اجرای نمایش ها در تالار هنر، سه دوربین هم در سالن باشند و اجرای نمایش همزمان به صورت آنلاین در سرتاسر کشور قابل دیدن باشد.
موذن تصریح کرد: اگر اجرای آنلاین موفق باشد، پس از کرونا و در دریگر مقاطع زمانی هم آنرا ادامه خواهیم داد چون فرصتی است برای تماشاگران تا در شهرهای مختلف به تماشای نمایش ها بنشینند.
او در انتها با ابراز تاسف از شرایط اقتصادی هنرمندان تئاتر بخصوص در دوران کرونا افزود: خیلی از فعالان تئاتر کودک از این راه گذران زندگی می کنند. آنان در جایی کارمند نیستند و تئاتر، تنها راه درآمد آنان است که در این دوره متحمل سختی بسیار شدند و امیدواریم راهی برای پشتیبانی از این هنرمندان پیدا شود. در وهله اول همه باید به جلب اعتماد تماشاگران کمک نماییم تا سالن ها بار دیگر شاهد حضور مخاطبان باشد و در مراحل بعدی هم لازم است گفتگوهایی با ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گیرد و این دوستان در جریان وضعیت هنرمندان تئاتر قرار بگیرند.
«دنیای اعجاب انگیز اکو و تاکو» به نویسندگی شیما شادمانی با کارگردانی امید انصاری و «افسانه پری دریایی» به نویسندگی و کارگردانی رضا بیات دو نمایشی هستند که از تازیخ یاد شده اجرای خویش را در تالار هنر آغاز می کنند.
منبع:

1399/04/08
21:21:02
5.0 / 5
2471
تگهای خبر: آنلاین , بازی , دوربین , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی اندروید