بازی اندروید

نسخه نویسی الكترونیكی آرمانی مطابق ملزومات این عصر

نسخه نویسی الكترونیكی آرمانی مطابق ملزومات این عصر

به گزارش بازی اندروید مدیر عامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به حذف دفترچه های درمانی و نسخه نویسی الکترونیک اظهار داشت: این کار الزامی است که باید صورت گیرد و اگر تأمین اجتماعی در این کار موفق شود و این کار را به شایستگی انجام دهد، هزینه های اداری این سازمان هم کاهش خواهد یافت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، داود مددی اظهار نمود: در صورت استفاده از کارت ملی، باید فکری برای حفظ سوابق پزشکی افراد هم صورت گیرد و پرونده پزشکی آنان نگهداری شود تا پزشک در زمان معاینه و تجویز دارو از سوابق بیمار آگاه باشد.

مددی اضافه کرد: هزینه های پزشکی بسیار زیاد است و اگر تأمین اجتماعی این برنامه را اجرا کند، در هزینه های پزشکی هم صرفه جویی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حرکت به سمت دولت الکترونیک و سازمان های الکترونیک امری ضروری و بدیهی است که باید در کشور مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی هم بایستی در این راه گام بردارد.

مددی ضمن اشاره به اینکه در عصر الکترونیک قرار داریم و باید ملزومات این عصر را بپذیریم، اظهار داشت: جا انداختن خدمات الکترونیکی دشوار است.

وی ادامه داد: در عصر الکترونیک دستگاههای دولتی حق ندارند که مردم را برای دریافت خدمات به جای دیگری ارجاع دهند و باید تبادل اطلاعات در میان دستگاه ها به راحتی صورت گیرد.

مدیرعامل اسبق سازمان تأمین اجتماعی بر گسترش خدمات الکترونیک تصریح کرد و اظهار داشت: توسعه خدمات غیرحضوری و الکترونیک جزء آرمان های مدیران سازمان تأمین اجتماعی است.

مددی با اشاره به اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان امر عادلانه ای است که در سازمان تأمین اجتماعی انجام شده است، اظهار داشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان به این مفهوم است که کسی که در زمان بازنشستگی حقوقی برای او تعیین شده است، با گذشت زمان نباید حقوق او کاهش پیدا کند و قدرت خرید بازنشستگان باید حفظ شود.

وی اظهار داشت: تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان و ناتوانی سازمان های بیمه گر در ایفای تعهدات در برابر جامعه زیر پوشش مبحث بسیار مهمی است که نباید نسبت به آن بی تفاوت بود.

مددی اضافه کرد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید به صورت منطقی و به دور از امور تبلیغاتی باشد و بگونه ای صورت گیرد که سازمان تأمین اجتماعی در دراز مدت امکان و توان ایفای تعهدات به جامعه زیر پوشش را داشته باشد.

مدیر عامل پیشین سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به اینکه باید به سمت چابک سازی برویم، اظهار داشت: استقلال تأمین اجتماعی باید بعنوان یک نهاد عمومی غیردولتی همواره محترم شمرده شود.

مددی تصریح کرد: تأمین اجتماعی نهادی عمومی و غیردولتی است. وظیفه دولت نظارت بر این سازمان است تا به درستی فعالیت کند و منابعی که در اختیار دارد را در مسیری که قانون معین کرده است، هزینه کند.

وی ادامه داد: نمی توان پولی که بعنوان حق بیمه از مردم دریافت شده است را در مسیری غیر از عرضه خدمات مقرر در قانون تأمین اجتماعی به جامعه زیر پوشش هزینه کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی افزود: حتی در خدمات عام المنفعه و امور خیریه یا خارج از چارچوب تعهدات قانونی برای جامعه بیمه شدگان تأمین اجتماعی هم نمی توان این منابع را هزینه کرد.
منبع:

1399/12/13
22:43:17
0.0 / 5
695
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بازی اندروید