بازی اندروید

عدم تمكن مالی كم درآمدها برای مراجعه به روانشناس

عدم تمكن مالی كم درآمدها برای مراجعه به روانشناس

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به بند (ج) ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه كه در آن بحث بیمه های پایه و تكمیلی وضع شده تا همه اقشار جامعه بتوانند با بهره گیری از آن از خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده كنند، اظهار داشت: هنوز دولت اقدامی جهت همگانی شدن بیمه های پایه انجام نداده است، این درحالیست كه اقشار كم درآمد به سبب نداشتن تمكن مالی نمی توانند به روانشناس و مشاور مراجعه كنند.


محمد حاتمی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه خدمات روانشناسی و مشاوره باید همگانی شود، اظهار نمود: اگر مردم بتوانند در زمان مواجهه با بحران از خدمات مشاور و روانشناسی استفاده کنند، خیلی از نیازهایشان برطرف می شود. خدمات مشاور و روانشناسی کمک می نماید که خیلی از مشکلات به لطمه های جدی منجر نشود و از بروز مسائلی مانند قتل جلوگیری شود.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بر ضرورت فرهنگ سازی جهت استفاده از روانشناس و مشاور اشاره نمود و اظهار داشت: این سازمان در امتداد فرهنگ سازی میان مردم جهت بهره گیری از خدمات روانشناسی و مشاوره، نامه ای به عبدالعلی علی عسگری- رئیس صداوسیما ارسال کرد، چونکه مقام معظم رهبری نیز بر این مساله تاکید نمودند که مراجعه به روانشناس و مشاوره باید نهادینه شود و مردم بیاموزند هنگام مواجهه با مشکل به متخصصان مراجعه کنند.
وی افزود: اما از طرف دیگر مسئله ای که وجود دارد این است که مردم امکان بهره گیری از خدمات روانشناسی و مشاوره را ندارند؛ اقشار کم درآمد به سبب نداشتن تمکن مالی نمی توانند به روانشناس و مشاور مراجعه کنند و این خدمات تنها به اقشاری اختصاص دارد که از تمکن مالی مناسبی بهره مندند، این درحالیست که اقشار کم درآمد در معرض خطر بیشتری قرار دارند.
رئیس انجمن مطالعات روان درمانی ایران در ادامه با اشاره به بند (ج) ماده ۱۰۲ قانون برنامه ششم توسعه بیان کرد: در بندی از قانون برنامه ششم توسعه بحث بیمه های پایه و تکمیلی را وضع کرده تا همه اقشار جامعه بتوانند از بیمه های پایه و تکمیلی برای خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند، این درحالیست که متاسفانه بعد از گذشت دو سال از این موضوع، هنوز دولت اقدامی جهت همگانی شدن بیمه های پایه انجام نداده است. در همین راستا سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بر حسب تکالیف خود طی نامه ای به اسحاق جهانگیری- معاون اول رئیس جمهور خواهان تحقق این مساله شد که هنوز پاسخی از طرف وی دریافت نشده است.
حاتمی اضافه کرد: در عین حال جهت پیگیری این مصوبه، نامه ای به محمدباقر قالیباف - رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتیم؛ اگر دولت واقعا می خواهد برای مردم خصوصاً اقشار کم درآمد کاری انجام دهد، بیمه های پایه را دراین زمینه لحاظ کند تا افراد بوسیله بیمه تامین اجتماعی به روانشناس مراجعه کنند.
رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اعلان اینکه ویروس کرونا مشکلات روانی در افراد به وجود آورده است اظهار داشت: باتوجه به شرایط کرونا و به دنبال آن مسائل روانی پیش آمده، رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی کرونا اینطور مطرح نمودند که مردم باید با روانشناسان مشورت و مشکلاتشان را مطرح کنند و چاره این مساله این است که مردم بتوانند از بیمه ها استفاده کنند.
منبع:

1399/04/09
22:04:58
5.0 / 5
2449
تگهای خبر: خدمات , متخصص , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید