بازی اندروید

اعطای ۱۲۰ میلیارد تومان كمك هزینه ایام بیكاری كرونا به هنرمندان

اعطای ۱۲۰ میلیارد تومان كمك هزینه ایام بیكاری كرونا به هنرمندان

به گزارش بازی اندروید مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با تکیه بر اینکه صندوق اعتباری هنر تا کنون 230 میلیارد تومان اقدامات حمایتی انجام داده است اظهار داشت: علاوه بر این مبلغ، ۱۲۰ میلیارد تومان کمک هزینه ایام بیکاری کرونا پرداخت شده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سید حسین سیدزاده در نشست اطلاع رسانی و تشریح عملکرد صندوق اعتباری هنر در سال ۹۹ و سیاست های حمایتی آن در روزهای کرونا ضمن اشاره به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا، طولانی ترین تعطیلی در حوزه فرهنگ و هنر رخ داده و تمامی مراکز فرهنگی از رونق کسب و کار وامانده است، اضافه کرد: کرونا آموخت که اگر از فرهنگ و هنر در مقابل بحران حمایت نشود تاریخ فرهنگ متزلزل و خلاء های بزرگی در آن ایجاد می شود.
برای 58 هزار نفر از ثبت نام کنندگان، کمک هزینه بیکاری ایام کرونا واریز شد

وی به عملکرد صندوق در روزهای کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: با تمام محدودیت های، حق بیمه تأمین اجتماعی و سرانه درمان سه ماه اول سال ۹۹ به ۳۷ هزار بیمه شده پرداخت گردید که سازمان تأمین اجتماعی در این راه همکاری خوبی با صندوق انجام داد. همینطور در اقدامی دیگر بیمه درمان تکمیلی مجانی فصل تابستان 26 هزار بیمه شده پرداخت گردید.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اضافه کرد: پرداخت کمک هزینه معیشتی به بیشتر از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر مستمری بگیر عضو، صدور بیمه نامه کرونا برای تمامی ثبت نام کنندگان هنرکارت، پرداخت کمک هزینه ایام بیکاری کرونا همچون اقدامات دیگری بود که طی این ایام از جانب صندوق به هنرمندان و اهالی فرهنگ و رسانه عرضه شد.

سیدزاده خاطرنشان کرد: در مقایسه با سال قبل حمایت های انجام شده از اعضای صندوق از رشد قابل توجهی برخوردار بود ضمن اینکه هنر کارت -این آرزوی دیرینه فرهنگ و هنر- امسال افتتاح شد.

مدیر عامل صندوق ضمن اشاره به اینکه بیشتر از ۸۵ هزار نفر در هنر کارت ثبت نام کرده اند خاطرنشان کرد: ۶۳ هزار نفر از ثبت نام کنندگان عضو صندوق اعتباری هنر هستند و برای بیشتر از 58 هزار نفر از این افراد کمک هزینه بیکاری ناشی از کرونا پرداخت شده است. تا کنون 43 هزار هنرکارت برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه صادر گردیده است و در کنار ارسال هنرکارت های استانی، بیشتر از ۱۰ هزار هنر کارت در تهران توزیع شده است.
وی با تکیه بر اینکه هنر کارت یک شبکه مالی و شفاف است، به برنامه ۱۴۰۰ صندوق اعتباری هنر در مورد هنر کارت اشاره نمود و اظهار داشت: بنا داریم در سال آینده این روند را در کنار فراهم کردن امکانات رفاهی و خرید ارزاق برای هنرمندان ادامه دهیم.

مبلغی معادل عیدی کارمندان برای ثبت نام کنندگان هنر کارت واریز می شود
وی ضمن اشاره به اینکه تصویر ما از کرونا مبهم است و بنا بر گزارش های ستاد مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۰ هم همین رویه ادامه دارد و هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه کمابیش وارد رونق کسب و کار نخواهند شد، تصریح کرد: پیشنهاد شد برای شب عید، مبلغی بعنوان کمک هزینه بیکاری هنرمندان توزیع شود بر این اساس برای همه هنرمندان که در هنرکارت ثبت نام کرده اند مبلغی معادل عیدی کارمندان دولت یعنی یک و نیم میلیون تومان واریز می شود که تمامی این هنرمندان می توانند از راه هنر کارت دریافتی یا رفتن به بانک این پول را برداشت کنند.

سیدزاده در ادامه اظهار داشت: پیگیر هستیم در حوزه بیمه تأمین اجتماعی اعضای صندوق، در صورت امکان، برای ابتدای سال ۱۴۰۰ حق بیمه دو ماه اول سال یعنی فروردین و اردیبهشت را به صورت مجانی پرداخت نماییم.
وی ادامه داد: خوشبختانه در دیماه سال ۹۹ و با همکاری بیمه سامان همه اصحاب فرهنگ و هنر زیر پوشش بیمه کرونا قرار گرفتند که در کنار مزایای زیاد، خسارت ایام بستری هم شامل این بیمه می شود. ضمن اینکه در سال ۹۹، برای همه اعضا سه ماه بیمه تکمیلی را مجانی محاسبه کردیم.

به قول مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، تخصیص 351 وام به سالن های سینمایی و سینمادارن و ۴۵ وام به تماشاخانه ها در سال 99 عملیاتی شد. همینطور طرح کمک مستمری برای کسانی که هیچ درآمدی ندارند و هم طرح تکریم با پرداخت ماهانه ۸۰۰ هزار تومان به هنرمندان زیر پوشش اجرایی شد.

وی افزود: در سال ۹۹ نزدیک به 230 میلیارد تومان تسهیلات و اقدامات حمایتی ارائه شد؛ از حق بیمه تا وام و سایر موارد در حالیکه بودجه دریافتی صندوق در حدود ۷۹ میلیارد تومان بود.

در سال ۹۹ تسهیلات کارآفرینی رشد قابل ملاحظه ای داشت
سیدزاده با تکیه بر اینکه در سال ۹۹ تسهیلات کارآفرینی، بلاعوض و ضروری رشد قابل ملاحظه ای داشت، افزود: در سال ۹۹ در حوزه فرهنگ و هنر به تمامی تقاضاهای دریافت تسهیلات رسیدگی و به تمام افراد متقاضی واجد شرایط وام پرداخت شده است.

وی در مورد افزایش آمار متقاضیان عضویت اظهار داشت: امسال فقط 10 هزار نفر عضو صندوق شدند که حکایت از تقاضای عضویت و جذب هزار نفر در ماه دارد.

وی توضیح داد: منظور ما از هنرمند کسانی هستند که به صورت حرفه ای در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه فعال می باشند.

دو طرح جدید در سال ۱۴۰۰ رونمایی می شود
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر ضمن اشاره به اینکه در سال آتی دو محصول و طرح برای معرفی داریم، توضیح داد: طرح سایه که مکمل فعالیت ما در حوزه فرهنگ و هنر است؛ سایه، سامانه یکپارچه هنرمندان است که در دسترس همه مبادی حمایتی به حوزه فرهنگ و هنر قرار خواهد گرفت تا تعامل با اصحاب فرهنگ و هنر با این طرح به صورت بهینه صورت گیرد. ضمن اینکه بهره مندی اعضا از خدمات را شفاف سازی می کند. این سامانه یکی از کلان ترین سامانه های وزارت ارشاد خواهد بود.

وی افزود: محصول دیگر طرح پروانه است که در سال ۱۴۰۰ رونمایی می شود، یک بازار برای اعضای فرهنگ و هنر است که به همه افراد امکان داشتن ویترینی برای معرفی کار مهیا کرده و در دسترس عموم خواهد بود.

سیدزاده خاطرنشان کرد: در این طرح، هنرمند می تواند آثار و تولیدات خویش را به نمایش بگذارد شامل اطلاعات تماس و کارهای خود تا از این طریق با سایر هنرمندان ارتباط برقرار کند.

وی ادامه داد: در کنار این پلتفرم، بازاری شکل می گیرد و وظیفه ما بازارگردانی و رونق دادن به آن است و هم اکنون نزدیک به ۹هزار اثر در پروانه ثبت شده است.

سیدزاده خاطرنشان کرد: طرح پروانه بازار نوپایی است که جهت ارائه خدمات هنری بهینه، کمک همه هنرمندان را می طلبد تا بتواند نگرانی اقتصادی هنرمندان را مرتفع کند.

مدیرعامل صندوق در قسمتی دیگر از سخنان خود، در مورد پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: صندوق در حوزه بیمه تأمین اجتماعی بعنوان نهاد واسطه و حمایتی هنرمندان را معرفی می کند. این بیمه در چارچوب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد است.

وی افزود: صندوق اعتباری هنر 10 درصد از ۱۸ درصد حق بیمه را پرداخت می کند. با همکاری سازمان تأمین اجتماعی بدنبال ساماندهی بیمه هنرمندان هستیم. در تلاشیم در سال ۱۴۰۰ بیمه اعضا را ۲۷ درصدی نماییم که سرانه درمان را هم شامل شود.

گفتنی است، حسین سیدزاده در این جلسه به سوالات اصحاب رسانه و کسانی که از راه لایو اینستاگرام سوالات خویش را مطرح نمودند پاسخ داد.

یادآور می در ابتدای این نشست از خانواده های خبرنگاران علی اکرمی و روح الله رجایی که به علت بیماری کرونا فوت شدند تجلیل و به صورت نمادین «هنر کارت» به اعضای خانواده این دو عضو رسانه تقدیم شد.
منبع:

1399/12/25
02:00:02
0.0 / 5
1442
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید