بازی اندروید

۳۰۰۰ پزشك غیرطرف قرارداد به سامانه نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی پیوستند

۳۰۰۰ پزشك غیرطرف قرارداد به سامانه نسخه الكترونیك تأمین اجتماعی پیوستند

به گزارش بازی اندروید مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون ۲ تا ۳ هزار پزشک غیرطرف قرارداد در سامانه نسخه الکترونیک ثبت نام کرده اند اظهار داشت: تا هفته گذشته ۳۲۰ میلیارد تومان بابت نسخ آنلاین پرداخت کرده ایم که ۲۳۰ میلیارد تومان آن در ارتباط با پزشکان بوده است.


دکتر شهرام غفاری در گفتگو با ایسنا، درباره میزان و نحوه استفاده پزشکان از سامانه نسخه نویسی الکترونیک هم اظهار داشت: اغلب قریب به اتفاق ۲۲ هزار پزشک طرف قرارداد ما در سامانه ثبت نام کرده اند. برخی یک نسخه تولید کرده اند و برخی به صورت کامل نسخه نویسی انجام می دهند.
وی ادامه داد: جهش خوبی در نسخه نویسی الکترونیک در ماه جاری داشته ایم. نزدیک به ۷۰ درصد نسخ بخش خصوصی یعنی مطب های طرف قرارداد به صورت الکترونیک به دست ما می رسد.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تا کنون ۲ تا ۳ هزار پزشک غیرطرف قرارداد هم در سامانه نسخه الکترونیک ثبت نام کرده اند اظهار داشت: این مورد برای ما هم جالب بود چونکه آنها الزامی برای نسخه نویسی الکترونیک ندارند. احیانا بعضی از آنها علاقمند به نسخه نویسی الکترونیک بوده اند، برخی به جهت اینکه با مراکز طرف قرارداد ما لینک بشوند این کار را انجام می دهند تا بیمار راحتتر بتواند دارو دریافت کند.
غفاری افزود: تا هفته گذشته، ۳۲۰ میلیارد تومان بابت نسخ آنلاین پرداخت کرده ایم که ۲۳۰ میلیارد تومان آن در ارتباط با پزشکان بوده است.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، ‏‏سامانه نسخه الکترونیک سازمان تأمین اجتماعی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است و تمامی پزشکان اعم از سوی قرارداد و غیرطرف قرارداد، می توانند با ثبت نام در سامانه نسخه الکترونیک سازمان به نشانی ep.tamin.ir و دریافت نام کاربری، نسبت به نسخه نویسی الکترونیک اقدام نمایند.
پزشکان و موسسات تشخیصی و درمانی اعم از سوی قرارداد و غیر طرف قراردادی که به تهیه سامانه های نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک مبادرت کرده اند و از سامانه های تحت مالکیت سازمان (ep.tamin.ir و یا darman.tamin.ir) استفاده نمی کنند، می توانند با استفاده از سامانه های در اختیار خود و از راه پیاده سازی نرم افزارهای واسط (API)، نسبت به نسخه نویسی و پذیرش الکترونیک نسخ اقدام نمایند.
پزشکان و موسسات طرف قرارداد بعد از احراز هویت فرد و استعلام برخورداری بیماران از استحقاق درمان، از روش های اعلامی سازمان، نسبت به نسخه نویسی و عرضه خدمات تشخیصی و درمانی در بستر الکترونیک اقدام نمایند. همینطور پزشکان و موسسات طرف قرارداد می توانند در صورت قطع بودن سیستم مکانیزه، با استفاده از سرنسخه مخصوص مطب‏ پزشک و یا سرنسخه متعلق به موسسه درمانی به جای برگ دفترچه درمانی بیمار اقدام نمایند.
روش های استعلام استحقاق درمان (پوشش بیمه درمان) برای "بیماران خاص" هم همانند سایر بیمه شدگان است با این تفاوت که این بیماران در کد پیگیری و استعلام برخورداری از خدمات درمانی با پسوند "خاص" مشخص می شوند.
منبع:

1399/12/27
11:41:20
0.0 / 5
1380
تگهای خبر: آنلاین , تولید , خدمات , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بازی اندروید