بازی اندروید
پرداخت علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی حقوق مستمری بگیران آغاز شد

واریز یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی تا امشب

واریز یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی تا امشب

بازی اندروید: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از شروع پرداخت علی الحساب مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت که تا امشب(پنج شنبه، 28 اسفند) مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت علی الحساب به حساب این افراد واریز می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در نشستی خبری با خبرنگاران، درباره وضعیت متناسب سازی حقوق بازنشستگان، اضافه کرد: مرحله دوم متناسب سازی حقوق ها به صورت علی الحساب هر فرد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با پشتیبانی دولت تامین و از امروز پرداختها انجام می شود. این در حالیست که هرچند مرحله دوم افزایشها از اسفند ۹۹ شروع شده اما احکام حقوقی بازنشستگان در فیش حقوقی فروردین ماه آنها اعمال خواهد شد.
وی افزود: از دو سه هفته پیش به بازنشستگان اعلام نموده بودیم که اسفند ماه بابت متناسب سازی مرحله دوم به صورت علی الحساب پرداختی انجام می شود که مبلغ یک میلیون و۲۰۰ هزار تومان بابت هر نفر و به نسبت سهم شان از حقوق کامل پرداخت خواهد شد. روز گذشته عصر جلسه هماهنگی دراین زمینه برگزار شد؛ البته هنوز ۶۰۰۰ میلیارد تومانی که برای اجرای متناسب سازی مقرر بود از طرف خزانه به ما داده شود، محقق نشده است. گرچه ابلاغ تخصیص آن صادر شده، اما پرداختش منوط به تایید نهایی است که هنوز تایید نهایی به دولت نرسیده است گرچه سازمان برنامه همت جدی برای انجام این کار دارد، اما کمی عقب افتاده است.

سالاری افزود: نهایتا روز گذشته عصر جلسه ای برگزار کردیم و قرار شد از منابع دیگری بودجه مورد نیاز تامین و آنرا پرداخت نماییم و بعدا منابع ۶۰۰۰ میلیارد تومانی که حاصل شد، جایگزین منابع استفاده شده، نماییم که این اقدام انجام شد.
وی با اعلان اینکه پرداخت علی الحساب افزایش حقوقها از امروز بامداد شروع و تا حالا حدودا به حساب یک چهارم جمعیت مستمری بگیر واریز شده است اظهار نمود: تا این لحظه بیش از یک چهارم جمعیت بازنشستگان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را دریافت کرده اند و تا امشب تمامی بازنشستگان آنرا دریافت خواهند کرد مگر اینکه مشکلات جزئی در بانک هایی غیر از بانک رفاه باشد، اما برنامه این است که همه بازنشستگان تا امشب رقم یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان علی الحساب را دریافت کرده باشند.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه رقم اعلامی واریزی علی الحساب بوده چون فرمون تهیه شده برای اعمال متناسب سازی حقوق هر فرد هنوز با نمایندگان بازنشستگان نهایی نشده اظهار داشت که این امر در فروردین ۱۴۰۰ نهایی و سپس احکام جدید بازنشستگان صادر خواهد شد.
وی در توضیح بیشتر اظهار داشت: همکاران مقدمات کار را فراهم کردند و محاسبات را انجام دادند و نهایتا در ۱۰ روز اول فروردین یا هفته دوم فروردین ماه با نمایندگان بازنشستگان و کانون عالی بازنشستگان نشستی را خواهیم داشت؛ اگر نیاز باشد جرح و تعدیل و اصلاح را انجام می دهیم. تلاش ما این است که فیش حقوقی فروردین ماه بازنشستگان هم حاوی اعمال ماده ۹۶ و افزایش سنواتی باشد و هم حاوی متناسب سازی مرحله دوم باشد و هر دو اینها در فیش لحاظ شده باشد و دیگر از حالت پرداخت علی الحساب خارج شویم.
سالاری افزود: افزایش حقوقها خوب خواهد بود و فکر می کنم رضایت بیشتر بازنشستگان را فراهم می آورد. حتما تلاش می نماییم فرمول درست و رضایت نمایندگان بازنشستگان را به همراه داشته باشد؛ همانطور که در مرحله اول متناسب سازی هم با یک کار کارشناسی با همراهی رئیس و اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان فرمول را نهایی و در مرداد ماه سال جاری ابلاغ و اجرا کردیم، ان شاءالله در مرحله دوم هم بتوانیم با همفکری هم، فرمول را نهایی نماییم. فرمولی که تدوین شده پس از اصلاحات احتمالی اعمال و پس از آن فورا در احکام لحاظ می نماییم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه بر این اساس وعده ای که دولت و شریعتمداری، وزیر رفاه داده بودند، هم در پرداخت علی الحساب و هم در متناسب سازی مرحله دوم که کار ارزشمندی است، محقق شده و در ماه های آتی هم محاسبه آنرا خواهیم دید. بطور کلی در زمینه نحوه تامین منابع متناسب سازی مرحله دوم برای سال ۱۴۰۰، منابعی در قانون بودجه برایمان پیش بینی شده است. البته طبیعتا یکی دو ماهی زمان می برد تا مصوبه بگیریم برای اینکه این منابع نقدی نیست و منابع مالی از محل واگذاری سهام شرکت های دولتی است که تبدیل آنها به وجه و... چند ماهی زمان می برد. البته تاخیر در پروسه اداری معمول است اما در پرداخت منظم آن از فروردین به بعد، غیر از علی الحسابی که امروز پرداخت می شود، خللی وارد نخواهد شد.
سالاری اظهار داشت: ما همه موارد یعنی هم متناسب سازی مرحله دوم و هم اعمال ماده ۹۶ یعنی افزایش سنواتی حقوقها را به فیش حقوقی فروردین ماه می رسانیم تا دیگر در فروردین پرداخت به صورت علی الحساب نباشد و پرداخت برمبنای حکم باشد. افزایش ها هنوز دقیق نیست و باید جلساتمان را با کانون عالی بازنشستگان برگزار نماییم. حتما در نیمه اول فروردین جلسات تمام و نهایی می شود برای اینکه باید احکام را صادر نماییم و پرداخت از ۱۹ فروردین به بعد برمبنای حکمی که هر دو آیتم در آن لحاظ شده، صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا افزایش حقوقها به پای افزایش ۳۹ درصدی حقوق کارگران می رسد؟ اظهار نمود: طبیعتا، حتما بیش از این خواهد بود.

سالاری با تاکید بر اینکه افزایش حقوق شامل همه مستمری بگیران می شود اظهار داشت: این افزایش مشمول مشاغل سخت و زیان آور هم می شود، حتی مابه التفاوت را هم که مربوط به ماه های گذشته بود، پرداخت گردید و تا امشب کسی را نخواهیم داشت که مابه التفاوت مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را دریافت نکرده باشد.
سالاری ضمن اشاره به اینکه امید است پرداختهای صورت گرفته موجب کاهش فاصله حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشگری شود اضافه کرد: حکم حقوقی فروردین ماه دربرگیرنده افزایش سنواتی حقوقها و همین طور همسان سازی خواهد بود.
منبع:

1399/12/30
14:36:30
0.0 / 5
1115
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید