بازی اندروید

تعطیلی باردیگر تئاتر

تعطیلی باردیگر تئاتر

در شرایطی که چند گروه نمایشی خودرا آماده می کردند تا پس از چند ماه تمرین در وضعیت دشوار کرونائی، اولین اجرای خودرا در شامگاه هشتم فروردین روی صحنه ببرند، انتشار خبر تعطیلی سینما و تئاتر، ناگهان آب سردی بر تن این گروه ها ریخت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، تعطیلی مقطعی سینما و تئاتر در دوران کرونا اتفاقی تکراریست که البته چیزی از تلخی آن هم کاسته نشده است ولی فعالان این دو حوزه امید داشتند که مدیران وزارت ارشاد بتوانند ستاد ملی مقابله با کرونا را مجاب کنند تا سینما و تئاتر از مشاغل گروه سه بیرون بروند و جزو مشاغل گروه دو قرار بگیرند؛ امیدی که فعلا رنگی از آرزو به خود گرفته و هنوز به نتیجه ای نرسیده است.
قرار بود چند گروه نمایشی در مجموعه تئاتر شهر و برخی از سالن های خصوصی همچون عمارت نوفل لوشاتو از امشب ـ ۸ فروردین ماه ـ اجرای خودرا شروع کنند اما تنها چند ساعت به اجرای اولین آنها باقی مانده بود که دریافتند این اجرا فعلا نخستین و آخرین اجرایشان خواهد بود؛ چونکه سینما و تئاتر از فردا، ۹ فروردین ماه تعطیل می شوند.
در همین زمینه مدیر مجموعه تئاتر شهر اعلام نمود که نمایش های این مجموعه اجرای امشب خودرا انجام می دهند.
ابراهیم گله دارزاده دراین زمینه به ایسنا اظهار داشت: امشب در مجموعه تئاتر شهر دو نمایش «مرفی» و «جنگ و صلح» روی صحنه می روند؛ چونکه ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا از فردا اجرائی می شود. ضمن اینکه برای اجرای این دو نمایش بلیت فروخته شده و امشب تماشاگران به سالن های اجرا مراجعه می کنند و گروه های اجرائی ناچار هستند این تک اجرا را روی صحنه ببرند.
او افزود: قول داده بودیم در اجراهای تئاتر شهر چند نمایش عروسکی را هم پیش بینی نماییم. نمایش «جنگ و صلح» همچون آثار شرکت کننده در هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک است ولی متاسفیم که فعلا چنین شرایطی برای اجراهای نمایشی پیش آمده است.
گله دارزاده با تاکید بر ضرورت انتقال سینما و تئاتر به مشاغل گروه دوم، افزود: فعلا چاره ای جز تعطیلی نیست ولی امیدواریم در جلسه ای که اختتام هفته جاری میان وزارت ارشاد و وازرت بهداشت در زمینه انتقال سینما و تئاتر از گروه سه به گروه دو برگزار می شود، این مساله به نتیجه برسد تا دیگر شاهد تعطیلی مقطعی این دو حوزه نباشیم و فعالان این دو شاخه با مشکلات کمتری به کار خود ادامه بدهند.
از اسفند سال ۹۸ که همه گیری کرونا، فصل تازه ای را در زندگی مان رقم زد، سینما و تئاتر بارها و بارها در مقاطع مختلف تعطیل شده اند. جالب اینجاست که حالا دیگر فعالان این دو حوزه در زمینه اطلاع از تعطیلی ها به مهارت بالایی دست یافته اند. آنان متوجه شده اند که لازم نیست منتظر بخش نامه ها یا ابلاغیه های وزارت ارشاد بمانند. همین که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نماید رنگ شهر تهران (از نظر مبتلاشدن به کرونا) به نارنجی متمایل شده، یعنی سینماداران و تئاتری ها باید درِ سالن ها را بندند و انتظار پیشه کنند.1400/01/10
00:24:52
5.0 / 5
1189
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید