بازی اندروید

لطفا بدون ماسك وارد نشوید!

لطفا بدون ماسك وارد نشوید!

بازی اندروید: سرانجام پس از چهار ماه تعطیلی، درهای تئاتر شهر به روی تماشاگران باز شد و نخستین نمایش این مجموعه در دوران كرونایی روی صحنه رفت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، عصر روز سه شنبه 10 تیر ماه تالار سایه مجموعه تئاتر شهر پس از چند ماه، پذیرای تماشاگرانی شد که برای دیدن نمایش «یه گاز کوچولو» به این تالار آمده بودند.
گرچه پس از اعلام بازگشایی سالن های سینما و تئاتر و کنسرتهای موسیقی، تردیدهای زیادی برای از سرگیری کارهای نمایشی وجود داشت و دارد ولی تعداد تماشاگرانی که به تماشای اولین اجرای نمایش «یه گاز کوچولو» نشستند، رضایت نسبی گروه اجرایی و کارکنان تئاتر شهر را به دنبال داشت.

این نمایش شب گذشته میزبان حدود 30 تماشاگر بود که به صورت یک صندلی در بین در تالار سایه با ظرفیت 100 تماشاگر ( در حالت عادی) نظاره گر اجرا بودند.
از جمله پروتکل های بهداشتی که در مجموعه تئاتر شهر رعایت می شود، قرار دادن تونل ضد عفونی کننده است که همه مراجعه کنندگان لازم است برای ورود به مجموعه از آن گذر کنند. ضمن اینکه هر تماشاگری باید در طول اجرا ماسک بر صورت داشته باشد. شب گذشته بعضی از تماشاگران بدون ماسک آمدند که از جانب کارکنان مجموعه به آنان ماسک داده شد.
این موضوع در نگاه اول کمی عجیب بنظر می رسد و انتظار می رود تماشاگر تئاتر به ویژه تماشاگر تئاتر شهر از سطح فرهنگی بالاتری برخوردار باشد و بداند که در طول اجرا باید ماسک بر چهره داشته باشد ولی به یاد می آوریم در دوره قبل از کرونا، در همین مجموعه و حتی در زمان برگزاری جشنواره ها، تماشاگرانی بودند که با وجود پخش پیام صوتی در خصوص ضرورت خاموش نگه داشتن تلفن های همراه شان همچنان دراین زمینه کوتاهی می کردند و بارها در طول اجرای نمایش های مختلف، زنگ یا نور گوشیهای آنان برای دیگران ایجاد مزاحمت می کرد.
اما کافه تریای چهارسو که همیشه پر رونق و حتی در دوره هایی میزبان نمایش های محیطی بوده است، در دوران کرونایی تعطیل می باشد. هر چند در شیوه جدیدِ ورود و خروج تماشاگران، دیگر نیازی هم به این کافه نیست چونکه تجمع مخاطبان پیش و بعد از اجرای نمایش ها ممنوع می باشد. درِ سالن حدود 15 دقیقه قبل از شروع اجرای نمایش باز می شود و تماشاگران به محض ورود به لابی، وارد سالن می شوند تا در فضای لابی تجمعی صورت نگیرد.
اما اگر قبل از شروع اجرا سری به اتاق های گریم بزنید، خواهید دید که گریمورها با بهره گیری از ماسک و شیلد کار خودرا انجام می دهند و برای هر بازیگر هم مواد گریم مخصوص به خودش تهیه شده است.
درست است که تالارهای دیگر تئاتر شهر همچنان در سکوت کرونایی به سر می برند، درست است که راهروهای تو در توی این مجموعه، دیگر شاهد تردد گروه های نمایشی و شور و حال تماشاگران نیستند، درست است که کافه های مجموعه تعطیل هستند و نمی توانی ساعتی زودتر خودرا به سالن برسانی و در کافه آن گلویی تازه کنی یا با دوستی گپ و گفتی داشته باشی ولی زندگی ادامه دارد و تئاتر هم باید در دوران طوفان زده کرونایی راه خودرا پیدا کند؛ راهی که البته هموار نخواهد بود و فراز نشیب بسیار دارد.
این مجموعه در اولین دوره فعالیت خود در دوران کرونایی میزبان نمایش «یه گاز کوچولو» به نویسندگی فرزانه سهیلی و کارگردانی فقیهه سلطانی است که با بازی گیلدا حمیدی، شهروز دل افکار، افشین غیاثی، مهسا مهجور، نورا هاشمی به صحنه می رود.
این اثر نمایشی ساعت 19 و سی به مدت زمان ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اجرای خودرا آغاز نموده است.


عکس های پیوست خبر از رضا معطریان
منبع:

1399/04/12
14:02:06
5.0 / 5
2328
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید