بازی اندروید
محمد حمیدی مقدم:

جشنواره سینما حقیقت پوست اندازی می كند

جشنواره سینما حقیقت پوست اندازی می كند

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با اشاره به برنامه های مهم این مرکز در سال جدید بیان کرد: فراخوان جشنواره سینما حقیقت به زودی منتشر می شود و دوره پانزدهم این رویداد شروع یک دوران تازه برای جشنواره حقیقت خواهد بود.


محمد حمیدی مقدم در گفت و گو با ایسنا در تشریح برخی برنامه ها و اهداف مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سال ۱۴۰۰ به جشنواره سینما حقیقت اشاره و بیان کرد: فراخوان دوره پانزدهم به زودی و در همین یک ماه منتشر خواهد شد و تحولی که مقرر است در جشنواره پانزدهم سینماحقیقت اعمال شود حذف آرام آرام گروه های انتخاب و آمدن گروه های مشاور و انتخاب فیلم های جشنواره حقیقت در ضمن سال است. همین طور از این دوره، جشنواره حقیقت به یک جشنواره پریمیر تبدیل خواهد شد. البته این مورد را در دو سالی که در مرکز مسئولیت داشتم شروع کردیم و سال قبل به سبب شرایط خاص جشنواره تحت تاثیر کرونا خیلی مطرح نشد، اما امسال طبق فراخوان اجرائی می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: بدین سان جشنواره سینما حقیقت در پانزدهمین دوره به سمت پوست اندازی و تحول حرکت می کند و امیدوارم با فراخوان امسال، جشنواره حقیقت وارد یک دوره جدید شود.
او درباره دیگر برنامه ها و اتفاق های مهم مرکز گسترش در سال ۱۴۰۰ توضیح داد: حدودا بیشتر برنامه های ما ادامه همان مسیری است که از شروع ورودم به مرکز در نظر داشتیم. گرچه من در سخت ترین دوران مرکز به این جا آمدم و بزرگترین مشکل ما چالش برگزاری چهاردهمین جشنواره حقیقت بود که در سال ۹۹ بصورت آنلاین برگزار کردیم؛ جشنواره ای که سختی های زیاد داشت. با این وجود جدا از آن چه برای جشنواره پانزدهم برنامه ریزی کرده ایم ورود جدی تر به حوزه تولید فیلم های با بودجه کم یا اصطلاحا Low Budget را درنظر داریم چون در حوزه فیلم های تجربی اتفاق خوبی رخ داد و در زمینه فیلم های داستانی هم علاقه مندیم پیشنهاد الگوی فیلم های کم بودجه و خلاق به خاطر وضعیت بن بست کرونائی سینما فراگیر شود.
حمیدی مقدم افزود: علاوه بر این ها طراحی زیرساخت های جدید برای بسط توده مخاطب سینمای مستند را در نظر داریم. در این راستا سال ۱۴۰۰ طراحی و تولید برنامه مستقل سینما حقیقت را برای پخش از شبکه چهار سیما دنبال می نماییم تا سینما حقیقت و حوزه مستند پایگاهی جدی درباره تولیدات و نمایش آنها در تلویزیون و نیز محلی برای جذب مخاطب گسترده تر داشته باشد. همین طور در این سال شاهد ورود جدی تولیدات مستند و محصولات مرکز گسترش در پلت فرم ها خواهیم بود تا برای ارتباط گیری با مخاطبِ بیشتر وارد عرصه جدیدی شویم. درواقع با تجربه جشنواره چهاردهم و اشتیاقی که از طرف علاقه مندان به مستند به وجود آمد، لازم است که بستر جذب مخاطب را روز به روز گسترش دهیم.
وی در ادامه اضافه کرد: حدود دو سال است که روی کتابخانه ویدیو مرکز گسترش کار می نماییم و در سال ۱۴۰۰ تمام محصولات مرکز گسترش در بستر یک فضای دیجیتالی برای مصرف پژوهشی و تحقیقی و برای علاقه مندانی که قصد استفاده و خرید محصولات را داشته باشند، قابل عرضه خواهد بود. البته در مرحله اول فضایی در مرکز گسترش جهت استفاده حضوری هشت تا ۱۰ کاربر بطور همزمان آماده می شود و دسترسی مجازی و آنلاین هم در مرحله بعدی دنبال می شود.
مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در آخر یکی دیگر از اهداف مرکز را در سال جدید در رابطه با انیمیشن دانست و اظهار داشت: یکی از هدف های بزرگ ما ورود مرکز و پشتیبانی از تولیدات بلند سینمایی انیمیشن است که در سال ۹۹ طراحی هایی را انجام داده بودیم و به دو تولید هم رسیدیم و در سال ۱۴۰۰ پشتیبانی از پروژه های سینمایی بلند انیمیشن ادامه پیدا می کند.
منبع:

1400/01/20
21:33:17
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: آنلاین , پوست , تولید , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید