بازی اندروید
اقدامات حقوقی سازمان بهزیستی تشریح شد

از استقرار سامانه دادرس تا رایگان شدن تعرفه خدمات قضایی مددجویان

از استقرار سامانه دادرس تا رایگان شدن تعرفه خدمات قضایی مددجویان

به گزارش بازی اندروید مدیرکل امور حقوقی سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح اقدامات این حوزه طی سال قبل اظهار داشت: در سال 99 در حوزه امور حقوقی، سازمان موفق شد سامانه دادرس را مستقر کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر فاطمی نژاد درباب سامانه دادرس و اقدامات این حوزه بیان کرد: در سال ۹۹ در حوزه امور حقوقی، سازمان موفق شد سامانه دادرس را مستقر کند. در سامانه دادرس اطلاعات کلی املاک و مستقلات سازمان با تمام جزئیات و اطلاعات کلی دعاوی و اطلاعات کلی قراردادها و تفاهم نامه های سازمان ثبت شده است.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین خاصیت های سامانه دادرس این است که متصل به سامانه شفافیت است و عموم مردم می توانند کلیه اطلاعات مربوط به املاک و مستقلات و همین طور معاملات سازمان، قراردادها و تفاهم نامه ها را ببینند که برای نخستین بار در تاریخ سازمان بهزیستی و شاید در تاریخ سازمان حقوقی دولت چنین سامانه ای به وجود آمده است.
مدیرکل امور حقوقی سازمان بهزیستی مهم ترین اقدام دیگری که در حوزه امور حقوقی صورت گرفت را بحث معاضدت حقوقی رایگان به مددجویان تحت پوشش سازمان عنوان نمود و اضافه کرد: ما با دو مجموعه کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه تفاهم نامه هایی داریم که مجموعا در دو مرکز و کانون حدود بیش از ۲۰۰۰ معاضدت حقوقی رایگان شده است.
وی تصریح کرد: بیش از ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان ارزش جلب مشارکت وکلا بوده است. این باری بوده که برعهده دولت و سازمان بوده که خوشبختانه توسط کانون وکلا و مرکز مشاورین قوه قضاییه بدون دریافت یک ریال از مددجویان سازمان انجام شده است.
فاطمی نژاد اشاره کرد: اقدام شاخص دیگری که در سال ۹۹ در حوزه حقوقی داشتیم بحث رایگان کردن تعرفه های خدمات قضایی بود که باتوجه به تفاهم نامه ای که با کانون دفاتر الکترونیک خدمات قضایی منعقد شد بیش از یک میلیارد تومان سرانه به مجموعه سازمان بهزیستی و کمیته امداد اختصاص یافت.ِ
منبع:

1400/01/26
18:08:18
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: اطلاعات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید