بازی اندروید

مسكنی موقت برای این روزهای سخت

مسكنی موقت برای این روزهای سخت

به گزارش بازی اندروید امیر مشهدی عباس که دبیری پنجمین مسابقه فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را بر عهده دارد، می گوید: در شرایط دشوار فعلی که خیلی از فعالان تئاتر و سینمای کودک برای امرار معاش گرفتار مشکل هستند، برگزاری چنین رویدادهایی نوعی مُسکن موقت است.


او که خود در حوزه تئاتر کودک فعال است، در گفتگو با ایسنا ادامه می دهد: این روزها زمینه کار برای فعالان تئاتر فراهم نیست و خیلی از پروژه های تصویری هم محدود یا متوقف شده اند. ازاین رو خیلی از همکاران ما که بیمه بیکاری هم ندارند، برای گذران زندگی گرفتار مشکلات فراوانی هستند و اغلب، هیچ درآمدی ندارند.
مشهدی عباس اضافه می کند: برگزاری رویدادهایی مانند مسابقه فیلمنامه نویسی و نمایشنامه نویسی هم به افزایش روحیه فعالان تئاتر و سینمای کودک کمک می نماید و هم اینکه با اهدای جایزه و خریداری حق ساخت آثار شرکت کننده، شاید مُسکنی موقت برای شرایط سخت فعلی باشد که البته درمان آن نیازمند اصلاحات ریشه ای است.
مدیر مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ابراز خوشنودی از استقبال شرکت کنندگان از این مسابقه ادامه می دهد: نزدیک به 1200 اثر به ما رسید و امیدواریم تا آخر هفته آینده نتایج اولیه را اعلام نماییم. کسانی که طرح هایشان به مرحله بعدی راه می یابد، تا خرداد فرصت دارند اثر تکمیل شده خویش را بفرستند که البته زمان ارسال آثار به شرایط کرونا بستگی خواهد داشت.
او اضافه می کند: آثاری که در مرحله اول به ما رسیده، شامل طرح های 1 تا 3 صفحه ای است که همه اینها در کتابی که از جانب کانون منتشر می شود، به نام نویسندگان خود ثبت خواهد شد. ما این کتاب را برای کمپانی ها و تهیه کنندگان هم می فرستیم تا امکان ساخت یا پشتیبانی از این طرح ها فراهم گردد.
مشهدی عباس با ابراز شادمانی از اینکه متقاضیان از سراسر کشور جهت شرکت در این مسابقه کار فرستاده اند، می افزاید: به جز نویسندگان حرفه ای و بنام، اقشار بسیار متنوعی در این مسابقه شرکت کرده اند؛ از پزشکان تا بانوان خانه دار که این مورد نشان داده است بر شمار مخاطبان نویسندگی افزوده شده است. ضمن اینکه شرکت کنندگان ما از گروه های سنی بسیار متنوعی هستند.
امیر مشهدی عباس به باور او، روی آوری اقشار متعدد به فعالیتهای نوشتاری می تواند برآمده از شرایط دوران کرونا باشد و نمی توان تأثیر این وضعیت را نادیده گرفت.
این کارگردان تئاتر در پاسخ به این پرسش که آثار برگزیده این مسابقه چقدر بخت تولید در کانون پرورش فکری را دارند، توضیح می دهد: کانون از بخشی از این آثار حمایت می کند و بخش هم برای مشارکت های مردمی ارائه می شوند. ضمن اینکه برگزیدگان، جوایزی دریافت می کنند. در مجموع، شرایط بدی نیست ولی این حداقل کاری است که در وضعیت نفس گیری مانند همه گیری کرونا میتوان برای فعالان تئاتر و سینمای کودک و نوجوان انجام داد.
مشهدی عباس در پاسخ به این پرسش که با عنایت به شرایط ناپایدار اجرای تئاتر و تعطیلی مقطعی این فعالیت ها، آیا مرکز تئاتر کانون برنامه ای برای اجرای نمایش در فضای باز و بوستان لاله را دارد، می گوید: یکسری نمایش برای اجرا در فضای باز آماده کرده ایم. تصمیم داشتیم از نیمه فرودین ماه اجرای این نمایش ها را در بوستان لاله آغاز نماییم ولی وضعیت کلی جامعه، مناسب نبود و از آنجائیکه سلامت مخاطبان و گروه های هنری در اولویت است، دست نگه داشته ایم اما امیدواریم تا آخر ماه رمضان، شرایط جامعه بهتر شود تا بتوانیم اجرای این برنامه ها را از عید فطر آغاز نماییم.
به قول او، هم اکنون سه نمایش از تولیدات کانون پرورش فکری آماده اجرا در فضای باز هستند که با مساعد شدن شرایط عمومی جامعه و کاهش آمار مبتلایان به کرونا، اجرای خویش را در فضای بوستان لاله آغاز خواهند کرد.منبع:

1400/01/27
21:46:33
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: تولید , جوانان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید