بازی اندروید
آخرین آمار بازنشستگان و وظیفه بگیران كشوری تا پایان سال ۱۳۹۹

تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی كشوری از 1 و نیم میلیون نفر گذشت

تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی كشوری از 1 و نیم میلیون نفر گذشت

بازی اندروید: تعداد کل حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در آخر سال 1399 از مرز یک میلیون و 500 هزار نفر گذشت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فصلنامه آماری زمستان ۱۳۹۹ صندوق بازنشستگی کشوری مشتمل بر آخرین آمار و داده های مربوط به جمعیت تحت پوشش تا اختتام اسفندماه منتشر گردید.
طبق این آمار، مجموع بازنشستگان، ازکارافتادگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری در آخر اسفندماه ۱۳۹۹ به یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۱۰۵ نفر رسید که از این تعداد، یک میلیون و ۲۲۰ هزار و ۹۲۶ نفر بازنشسته، ۱۳ هزار و ۴۲۱ نفر ازکارافتاده و بیش از ۲۷۰ هزار نفر وظیفه بگیر (۶۱ هزار و ۴۲۹ نفر ورثه شاغل متوفی و ۲۰۹ هزار و ۳۲۹ نفر ورثه بازنشسته متوفی) هستند.
بر طبق این گزارش، استان تهران با ۳۱۰ هزار و ۹۶۸ نفر بیشترین و استان ایلام با ۱۲ هزار و ۱۳۴ نفر کمترین تعداد حقوق بگیر را در مجموع افراد تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری دارا هستند.
از مجموع یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۱۰۵ نفر حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری، ۶۷.۵ درصد (یک میلیون و ۱۵ هزار و ۹۵۶ نفر) مرد و ۳۲.۵ درصد (۴۸۹ هزار و ۱۴۹ نفر) زن هستند.
بیش از ۶۰ درصد بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری (۹۱۰ هزار و ۸۱۷ نفر) مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حدود ۱۳.۵ درصد و وزارت جهادکشاورزی با ۵ درصد در رده های بعدی قرار دارند.
فصلنامه آماری صندوق بازنشستگی کشوری همین طور نسبت پشتیبانی (تعداد شاغلین کسورپرداز به تعداد حقوق بگیران) این صندوق را در آخر سال ۱۳۹۹، کمتر از هفت دهم (۰.۷) اعلام نموده و یادآور شده است: یکی از چالش های اصلی این صندوق کاهش پوشش حمایتی است. این درحالی است که بر طبق تجربیات بین المللی، یک صندوق بازنشستگی پایدار باید دارای نسبت پشتیبانی حداقل ۳ و در سطح مطلوب ۶ تا ۷ می باشد.
منبع:

1400/01/30
14:12:30
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید