بازی اندروید

روابط عمومی تئاتر سهم سال جاری حوزه فرهنگ در هفته روابط عمومی

روابط عمومی تئاتر سهم سال جاری حوزه فرهنگ در هفته روابط عمومی

به گزارش بازی اندروید نشست مشترک هیأت مدیره کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر با پیشکسوتان و اساتید روابط عمومی ایران، غلامرضا کاظمی دینان، رئیس شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی و امیرعباس تقی پور عضو شورای سیاستگذاری هفته روابط عمومی، در  سالن کنفرانس خانه تئاتر برگزار و در آن اعلام گردید سال جاری روزی بعنوان روز روابط عمومی تئاتر نامگذاری می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر، این نشست به منظور بیان مشکلات روابط عمومی تئاتر و عرضه راهکارهای ممکن برای رفع موانع صنف روابط عمومی، لزوم همکاری ها و برگزاری جمع های مشورتی مستمر با پیشکسوتان عرصه روابط عمومی ایران برگزار شد.
در این جلسه، کاظمی دینان با ابراز خرسندی از شکل گیری کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر به اهمیت روابط عمومی در هنر و بخصوص تئاتر اشاره و بر ضرورت ارتقا و استقلال این انجمن تصریح کرد.
رئیس پیشین انجمن روابط عمومی ایران به بنیان های علم روابط عمومی و داشتن اخلاق و ذات حرفه ای در این عرصه پرداخت و افزود: شاید اعضای شما دانش آکادمیک روابط عمومی را نداشته باشند اما داشتن ذات ارتباطاتی و آگاهی از آداب اولیه روابط عمومی آن هم به میانجی تجربه و فعالیت در حوزه روابط عمومی در تئاتر کافی است که در این عرصه درخشان حضور داشته باشند. چه بسا که بسیاری حتی دکتری ارتباطات دارند ولی متاسفانه برون گرا نیستند. پس حضور مستمر و اثر بخش در این عرصه علاقه مندی و داشتن استعداد ذاتی در این حوزه می باشد و میتوان کمبود سواد آکادمیک را با برگزاری کارگاه ها و کنفرانس های تخصصی جبران کرد.
امیرعباس تقی پور، قائم مقام و عضو شورای سیاست گذاری هفته روابط عمومی ایران هم اظهار داشت: در برنامه ریزی هفته روابط عمومی ایران در سال 1400 روزی را برای حوزه فرهنگ و هنر در نظر گرفته ایم که سال جاری این روز را به روابط عمومی در تئاتر اختصاص می دهیم.
او ضمن اشاره به شرایط اضطراری که ویروس کرونا در سطح جهان به وجود آورده به حضور دقیق و اثرگذار روابط عمومی در سطح جهان تصریح کرد و اضافه کرد: نیاز است جامعه روابط عمومی در ایران نسبت به استانداردهای جهانی این حوزه و رفتار کنش مند دقیق تر باشند و با هماهنگی های متمرکز و برنامه ریزی ها و هدف گذاری های مطلوب به این مهم دست یابند.
تقی پور افزود: حوزه فرهنگ اثرگذاری افزون تری نسبت به بقیه حرفه ها دارد و می تواند در این مواقع میان مردم و اهالی فرهنگ الگو ساز خوبی باشد و روابط عمومی تئاتر می تواند با طراحی نقشه ی راهی متناسب، از دامنه دار شدن این دست از فجایع (مرگ های روزانه) در بین مردم در رویارویی با ویروس کرونا، جلوگیری نماید.
در این جلسه، زینب لک، رئیس هیات مدیره کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر با عرضه گزارشی درباره فعالیتهای روابط عمومی تئاتر و روند شکل گیری کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر، اهداف این کانون را تشریح و بر ضرروت نزدیک شدن به استادندارهای جهانی تصریح کرد.
او از برگزاری کارگاه هایی با حضور استادان باسابقه روابط عمومی بعنوان نخستین گام این کانون اطلاع داد.
محمد وفایی، نایب رییس کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر هم بر لزوم ایجاد برنامه ای مدون در حوزه روابط عمومی تئاتر تصریح کرد.
امیر پارساییان مهر، دبیر این کانون هم به تفاوت نوع عملکرد روابط عمومی در تئاتر در مقایسه با روابط عمومی در سازمان ها و ارگان ها پرداخت و تصریح کرد هم اکنون کارگردان از همان قدم اول برنامه ریزی اجرا روابط عمومی را در کنار خود می بیند.
مریم شریعتی، عضو هیأت مدیره این کانون هم مشکلات تبلیغات در تئاتر را تشریح کرد بر لزوم آموزش در این عرصه تصریح کرد.
امیر قالیچی دیگر عضو دیگر هیات مدیره هم روابط عمومی تئاتر را حلقه ی وصل حوزه ارتباطات و حوزه فرهنگ دانست که نیازمند تغییر رویه است.1400/02/01
22:03:57
5.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید