بازی اندروید

كاهش تبانی احتمالی پزشكان و داروخانه ها با نسخه الكترونیك

كاهش تبانی احتمالی پزشكان و داروخانه ها با نسخه الكترونیك

به گزارش بازی اندروید معاون اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک از سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری می کند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد خدایی با تکیه بر اینکه بر مبنای سابقه همکاری با داروخانه های سراسر کشور معتقدیم قاطبه داروخانه ها درستکارند، اضافه کرد: رویکرد نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک کاهش تخلفات احتمالی ناشی از مراودات و تبانی احتمالی پزشکان و داروخانه ها است.
وی افزود: اجرای این طرح سبب نظارت بر نسخ تجویزی توسط پزشکان می شود و در نتیجه، امکان شناسایی پزشکان متخلف و برخورد با آنها را فراهم می آورد.
خدایی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در این طرح امکان رصد برای خود بیمار هم فراهم است، اظهار داشت: بعد از رجوع بیمار به پزشک یا مراکز پاراکلینیک می تواند در صفحه شخصی خود در سازمان تأمین اجتماعی، دارویی که دکتر برایش تجویز کرده و یا اطلاعات نسخه پیچی داروخانه و سوابق درمانی خویش را رویت کند.
وی در تشریح مزیت های نسخه نویسی الکترونیک اظهار داشت: در گذشته اگر یک داروخانه از یک نسخه، یک یا چند قلم دارو را نداشت، نسخه پیچیده می شد و از بین می رفت و بیمار باید بقیه داروها را به صورت آزاد تهیه می کرد اما حالا با استفاده از سیستم نسخه الکترونیک اگر داروخانه ای چند قلم داروی یک نسخه را نداشت، می تواند نسخه را برای بیمار بپیچد و داروهای موجود را عرضه کند و بقیه داروها از داروخانه دیگر با همان تعرفه های دولتی و حمایت بیمه ای تهیه شود.
معاون اداره کل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با تکیه بر اینکه نسخه الکترونیک اجبار قانون است، اظهار داشت: وزارت بهداشت بعنوان نهاد حاکمیتی انشاء قوانین می کند و قوانین را ابلاغ می کند و باید شرکتهای زیر مجموعه قوانین را پیاده سازی کنند.
خدایی اظهار نمود: برای اجرای هر طرح جدید یک سری مقاومتهایی وجود دارد و همینطور هر طرح نویی دارای اشکالات و ایرادهایی است که در طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک هم در عرض۲ تا ۶ ماه پس از اجرای طرح برطرف می شود.
وی که در برنامه ای رادیویی صحبت می کرد، از اتصال بیمه های تکمیلی به سامانه نسخه الکترونیک اطلاع داد و اضافه کرد: هم اکنون از مجموع ۲۷بیمه مکمل، ۱۹ بیمه مکمل به سامانه نسخه الکترونیک متصل شده اند که در آینده نزذیک بقیه آنها هم متصل می شوند.
خدایی در ادامه اضافه کرد: با پیاده سازی نرم افزار واحد هیچ تعدد سامانه ای نخواهیم داشت و نرم افزار واسط (API) سازمان تأمین اجتماعی در سامانه های مختلف پیاده سازی می شود.
منبع:

1400/02/04
21:02:04
5.0 / 5
1615
تگهای خبر: اطلاعات , شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید