بازی اندروید
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اعلام كرد

تولید و تحویل 30 میلیون دوز واكسن بركت تا آخر مرداد

تولید و تحویل 30 میلیون دوز واكسن بركت تا آخر مرداد

به گزارش بازی اندروید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام جزئیات تولید واکسن کووایران برکت طی ماه های آتی را اعلام نمود و اظهار داشت: تا آخر مرداد ۳۰ میلیون دوز واکسن را تولید و تقدیم وزارت بهداشت می نماییم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم آغاز مطالعات بالینی فاز ۳ واکسن کووایران برکت با اشاره به اینکه تمام خطوط تولید در حال زیربار رفتن است اظهار داشت: اردیبهشت یک میلیون دوز واکسن را تقدیم وزارت بهداشت می نماییم.
وی اضافه کرد: خرداد بین سه تا ۳.۵ میلیون دوز را تولید و تقدیم می نماییم، در تیرماه به ۱۰ تا ۱۲ میلیون دوز در ماه و مرداد به ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز می رسد و بدین سان تا آخر مرداد ۳۰ میلیون دوز را تولید و تقدیم وزارت بهداشت می نماییم. در شهریور هم راندمان تولید به ۲۰ میلیون دوز در ماه خواهد رسید.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه طبق وعده ای که داده بودیم چندماه آینده مشکل واکسن نخواهیم داشت اظهار داشت: با تلاش جوانان نخبه و مجاهد و متدین این عدد به میزان مورد نظر می رسد و امید است این بلا از جامعه بشری محو شود.
وی افزود: در چندماه آینده جزو کشورهایی خواهیم بود که بالاترین میزان واکسن را تولید و تزریق کرده است که از مسیرها و شرکتهای مختلف داخلی و واردات تأمین می شود. دغدغه عمومی واکسن ظرف چندماه آینده رفع خواهد شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در پاسخ به پرسشی درباره تأثیر تحریم ها بر تأمین مواد اولیه و زیرساختی مورد نیاز تهیه واکسن، اظهار داشت: دو فاز تولید نیمه صنعتی و صنعتی داشتیم که فاز نخست ظرفیت تولید در حد ۳ تا ۳.۵ میلیون دوز بوده که حالا خط تولید کامل زیربار است و از همین خط است که یک میلیون دوز در اردیبهشت تولید می شود.
مخبر افزود: در فاز صنعتی تجهیزات در حال نصب است و ظرفیت تولید ۱۵ میلیون دوز در ماه وجود دارد. درباره مواد اولیه برای تأمین بخش زیادی که نیاز داشتیم، شرکتهای دانش بنیان بسیج شدند و مشکل حل شد و بخشی را وارد می نماییم. بهرحال تحریم ها بی تأثیر نیست. تمام تمرکز ما بر تولید بوده و بر واردات متکی نبودیم و نقشی در واردات نداشتیم.
وی همینطور در پاسخ به پرسشی در خصوص اینکه شنیده شد در مقطعی از فاز سوم با مشکل مواجه شدید؟ اظهار داشت: چنین چیزی کذب محض است. از ابتدا هر روز وضعیت بهتر شده و توفیقات روزانه داشتیم و کار به صورت غیرقابل تصوری خوب پیش رفته و راندمان ۱۰ تا ۱۵ برابر شده است. در هیچ مقطعی مشکلی نداشتیم.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درباره علت راه اندازی کارخانه جداگانه ای برای تولید واکسن اظهار داشت: همین هم اکنون هم جای دیگری نیست، اگر این ظرفیت در کشور بود این خطوط تولید را راه نمی انداختیم در مجموع تلاشهای خوبی در حال انجام می باشد.
مخبر همینطور افزود: ما از شش مسیر تولید واکسن را دنبال می کردیم، همه مسیرها به تست انسانی رسیده است. چند روز قبل به شوخی به یکی از دوستان گفتم کار به مرحله ای رسیده که تا چند وقت دیگر مردم مثل وقتی که به سوپرمارکت می روند بتوانند بروند و بگویند که کدام واکسن را می خواهند.
منبع:

1400/02/05
22:47:44
5.0 / 5
1398
تگهای خبر: تولید , جوانان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید